Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

90 lat ciągłości. Rocznica istnienia Hunkeler.

Data publikacji: maj 2012

Firma Hunkeler AG świętuje w tym roku 90-lecie istnienia. W ciągu dziewięciu dekad przedsiębiorstwo zmagało się ze zmianami realiów na rynku poligraficznym. Przetrwało niejeden kryzys polityczny i gospodarczy i wciąż jest w dobrej formie.

 
Z okazji jubileuszu firmy Hunkeler planuje rozbudowę swojej siedziby w szwajcarskim Wikon. 

Z jednoosobowej firmy założonej w 1922 roku przez Josefa Hunkelera, który zajmował się sprzedażą maszyn graficznych, przedsiębiorstwo wyrosło na międzynarodowego dostawcę nowoczesnych rozwiązań dla rynku prepressu, obróbki introligatorskiej i finishingu zadrukowanej cyfrowo wstęgi. Innowacyjna technologia firmy ze szwajcarskiej miejscowości Wikon zasadniczo wpłynęła na rozwój przemysłu poligraficznego. Tak długi staż na rynku Hunkeler zawdzięcza między innymi temu, że od lat nieprzerwanie znajduje się w rękach potomków założyciela, co również i dzisiaj pozwala firmie na zachowanie finansowej i gospodarczej niezależności. Stefan Hunkeler, który kieruje firmą od 2003 roku, należy do trzeciej generacji właścicieli przedsiębiorstwa. Ciągłość firmy jest dla klientów i partnerów podstawą zaufania i gwarancją wysokiej jakości.

 

Sześć tysięcy instalacji

Prezentując w 1982 roku pierwszą generację urządzeń POPP1 (Printer Online Paper Processing), Hunkeler przedstawił przełomową koncepcję obróbki dokumentów w linii jako części druku ciągłego. Idea zintegrowanych procesów druku i wykańczania szybko zdobyła uznanie tak drukarń, jak i klientów końcowych i w krótkim czasie podbiła rynek poligraficzny.  Prekursorska dla rynku uszlachetniania użytków okazała się wprowadzona w 2001 roku technologia Variweb. Dzięki nowoczesnej technice serwonapędu system do wykańczania wstęgi umożliwił po raz pierwszy produkcję ze zmianą formatu. Podczas targów drupa 2008 firma zaprezentowała pierwsze moduły siódmej generacji swojej technologii – POPP7. Dziś na całym świecie pracuje ponad 6 tys. urządzeń marki Hunkeler.

 
Historii ciąg dalszy

Hunkeler rozwijał się nie tylko technologicznie, ale i stale poszerzał grono swoich partnerów. Nowe alianse ogłaszał – jako jeden z pierwszych – podczas dni otwartych, które miały charakter targów technologicznych, organizowanych wraz z kooperantami. Pierwsza tego typu wystawa, w której w roli wystawców wzięli udział partnerzy firmy, zorganizowano w głównej siedzibie przedsiębiorstwa w szwajcarskiej miejscowości Wikon w 1994 roku. Wydarzenie odniosło olbrzymi sukces, co poskutkowało ewolucją przedsięwzięcia w kierunku dzisiejszych Hunkeler Innovationdays – spotkania, które cieszy się obecnie międzynarodową sławą. W lutym 2013 roku targi zostaną zorganizowane już po raz dziesiąty.

Latem bieżącego roku, z okazji jubileuszu firmy, Hunkeler planuje rozpocząć rozbudowę siedziby w Wikon. Przedsiębiorstwo zyska dodatkowe 2 tys. m2, które chce przeznaczyć na centrum demonstracyjne i szkoleniowe dla klientów i partnerów. Po raz kolejny Hunkeler daje wyraz swojej ciągłości, postępowego myślenia i czołowej pozycji na rynku. Tym samym nieskromnie, ale szczerze podkreśla, że również w przyszłości chce zachować swój wysoki status. 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty