Adres strony:  http://printernet.pl/pg/pl/content/biznes/gm_laczy_sily_z.html

GM łączy siły z Sciprios

Na zdjęciu od lewej: dr. Tobias Stubhan, dyrektor zarządzający w firmie Sciprios oraz Uffe Nielsen, CEO firmy Grafisk Maskinfabrik.

© Grafisk Maskinfabrik

Grafisk Maskinfabrik (GM) nawiązał współpracę z firmą Sciprios. Partnerstwo ma na celu dostarczanie nowoczesnych i dostosowanych do potrzeb rozwiązań w zakresie powlekania we wszystkich obszarach elektroniki drukowanej, zarówno dla badań naukowych, jak i produkcji przemysłowej.

W ciągu ostatniej dekady firma GM pracowała nad rozwojem technologii dla segmentu ogniw fotowoltaicznych i innych materiałów funkcjonalnych, wykorzystując do tego własne maszyny do powlekania folii w technologii roll-to-roll. Wraz z rosnącą liczbą innowacji na tych rynkach rośnie zapotrzebowanie na rozwiązania w zakresie obsługi delikatnych, wrażliwych, cienkich folii stosowanych w elektronice drukowanej. Jednym z pierwszych klientów GM z tego segmentu była firma Solar Factory of the Future (SFF). SFF i Bawarskie Centrum Badań Stosowanych nad Energią (ZAE Bayern) w 2018 roku założyły firmę Sciprios (Science-Printing-Semiconductors), która oferuje pilotażowe linie produkcyjne do druku ogniw fotowoltaicznych. „Na początku tego roku wprowadziliśmy drugą generację naszej platformy Solar Coating, która została opracowana wspólnie z firmą Sciprios. Obecnie rozszerzamy tę współpracę, aby objąć nią również sprzedaż, wsparcie klienta i serwis, materiały eksploatacyjne, a także warsztaty powlekania i prezentacje najnowszych rozwiązań” - dodaje Uffe Nielsen, dyrektor generalny GM.

SOLAR-300 to maszyna do powlekania i drukowania, dostępna w szerokościach 330, 500 lub 550 mm, a także w rozmiarach niestandardowych. Modułowe rozwiązanie może być skonfigurowana z wieloma stacjami do powlekania szczelinowego, druku wklęsłego, fleksograficznego i sitodruku rotacyjnego, a także może być wyposażone w opcję cięcia laserowego i druku atramentowego w linii w celu wytwarzania drukowanych urządzeń elektronicznych w jednym przebiegu. 

„Nasza współpraca pozwoli wyposażyć naukowców z całego świata w narzędzia, które ułatwią rozwój i zwiększenie skali organicznych i perowskitowych ogniw fotowoltaicznych, fotodetektorów, baterii, superkondensatorów, diod OLED do zastosowań w wyświetlaczach i oświetleniu, ogniw paliwowych, inteligentnych okien i wielu innych rozwiązań dla jaśniejszej i bardziej zrównoważonej przyszłości” - podsumowuje Uffe Nielsen.

« poprzedni   |   następny » « wróć