Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Metsä Board realizuje założenia. Strategiczne decyzje

© Metsä Board

Metsä Board podjęła decyzję o zaniechaniu inwestycji w fabrykę tektury falistej Kaskinen. Po zakończeniu prac inżynieryjnych, które trwały od września 2023 roku, Metsä Board zdecydowała się nie kontynuować działań.

 

15 września 2022 roku Metsä Board ogłosiła, że rozpocznie prace inżynieryjne dla nowej fabryki tektury falistej w Kaskinen w Finlandii. Faza wstępna obejmowała projekt techniczny, projekt rozwiązań infrastrukturalnych i logistycznych, przetarg na główne urządzenia oraz analizę finansową projektu. Prace inżynieryjne obejmowały także ocenę oddziaływania na środowisko i wniosek o wydanie decyzji środowiskowej. Po dokonaniu prac inżynieryjnych okazało się, że całkowity koszt planowanej inwestycji będzie znacznie wyższy niż pierwotnie szacowano, co oznacza, że cele dotyczące czasu zwrotu inwestycji i zwrotu z zaangażowanego kapitału nie zostałyby osiągnięte. Z tego też powodu firma zdecydowała nie kontynuować inwestycji w Kaskinen.

Jednocześnie Metsä Board podjęła decyzję o uruchomieniu programów dotyczących inwestycji w nowe i rozbudowę już istniejących linii produkcyjnych. Firma chce inwestować w nowe produkty i rozwijać swoje istniejące fabryki.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty