Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Polska, Czechy, Słowacja

Data publikacji: luty 2011

 

W ostatnim czasie firma KBA umocniła swoją pozycję na rynkach Polski i Czech w zakresie dostawy rozwiązań dla druku akcydensów, gazet oraz opakowań w technice offsetowej. „Idąc za ciosem”, z początkiem marca koncern przeobraził spółkę KBA-Polska w nową firmę-córkę pod nazwą KBA CEE Sp. z o.o. Będzie ona odpowiedzialna za sprzedaż i serwis maszyn na terenie Polski, Czech i Słowacji.

 

Jan Korenc, wiceprezes KBA CEE, pokieruje biurem w Pradze i będzie odpowiedzialny za sprzedaż i serwis na terenie Czech i Słowacji

Prezesem nowej spółki KBA CEE jest Oliver Becker, od pięciu lat pełniący funkcję prezesa KBA-Polska.

Główna siedziba nowej spółki-córki KBA mieści się w Warszawie, zaś jej filie są zlokalizowane w Pradze i w Bratysławie. Zatrudniająca dwudziestu pracowników warszawska centrala ma skupić się przede wszystkim na obsłudze polskich użytkowników zwojowych i arkuszowych maszyn drukujących KBA. Za współpracę z obecnymi i przyszłymi użytkownikami arkuszowych maszyn offsetowych z Czech i Słowacji jest odpowiedzialny trzynastoosobowy zespół pracowników filii handlowo-serwisowych w Pradze i w Bratysławie. Kooperacja techników serwisowych i instruktorów druku pod wspólnym szyldem KBA CEE we wszystkich trzech krajach ma zapewnić maksymalne wykorzystanie ich kwalifikacji i optymalną obsługę użytkowników arkuszowych maszyn offsetowych. Sprzedaż maszyn zwojowych w Czechach pozostanie w gestii wieloletniego przedstawicielstwa KBA w tym kraju, firmy Ing-Petr Kloc a spol, s.r.o.

Prezesem nowej spółki KBA CEE jest Oliver Becker, od pięciu lat pełniący funkcję prezesa KBA-Polska. Chce się on skupić głównie na rynku polskim, który stał się w ostatnim czasie bardzo znaczący dla całego koncernu KBA. Z kolei Jan Korenc, dotychczasowy dyrektor sprzedaży i marketingu w czeskiej spółce-córce KBA-Grafitec s.r.o. w Dobrušce, pokieruje – jako wiceprezes – biurem KBA CEE w Pradze i będzie odpowiedzialny za sprzedaż i serwis na terenie Czech i Słowacji. Rozważa się ewentualne późniejsze rozszerzenie obszaru działania KBA CEE na inne kraje Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Silny region
W regionie objętym działaniami KBA CEE firma KBA może się pochwalić licznymi instalacjami maszyn offsetowych przeznaczonych do drukowania opakowań, akcydensów i gazet. Mimo że w ostatnich latach inwestycje w nowe maszyny rotacyjne uległy wyraźnej redukcji, kierownictwo KBA zakłada, że wschodnie kraje Unii Europejskiej w dalszej perspektywie wykażą wzrost. Bliskość geograficzna Polski, Czech i Słowacji oraz zakładów produkujących arkuszowe maszyny offsetowe w Radebeul (Niemcy) i w Dobrušce (Czechy) to kolejna korzyść dla klientów z tego regionu Europy. Co więcej, KBA jest jedynym producentem maszyn drukujących dysponującym fabryką arkuszowych maszyn offsetowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Pochodząca z Dobruški nowa maszyna KBA Rapida 75E znajduje coraz więcej użytkowników nie tylko w tym regionie, ale też w innych krajach świata.

 

Maszyna za maszyną
W 2010 roku i w pierwszych tygodniach bieżącego roku liczne drukarnie w Polsce i Czechach specjalizujące się w offsecie arkuszowym zainstalowały lub zdecydowały się na zakup maszyn KBA Rapida reprezentujących wszystkie klasy formatowe. Są wśród nich maszyny zakontraktowane przez klientów z Polski: pracująca w firmie TFP w Kórniku koło Poznania, mierząca ponad 30 metrów długości wielkoformatowa KBA Rapida 162a z podwójnym lakierowaniem, drukująca w formacie 120 x 162 cm oraz sześciokolorowa KBA Rapida 142 z wieżą lakierującą, trzema segmentami przedłużonego wykładania i systemami logistyki stosu, zakupiona przez firmę Karton-Pak z Nowej Soli w pobliżu Zielonej Góry. Pomyślnie przeprowadzona instalacja wielkoformatowego urządzenia u tego klienta przyczyniła się do szybkiego zamówienia średnioformatowej maszyny KBA Rapida 106. Ponadto już w kwietniu w firmie Offset Druk z Rzeszowa zostanie uruchomiona w pełni zautomatyzowana, wyposażona w najnowsze technologie KBA Rapida 106 z sześcioma zespołami drukującymi, dwiema wieżami lakierującymi oraz systemem niezależnego napędu cylindrów płytowych, która wyznacza nowe trendy w tej klasie formatowej pod względem czasów narządzania i uszlachetniania inline.

Z kolei w Czechach renomowany producent opakowań, firma Smurfit Kappa, zdecydował się niedawno na instalację maszyny KBA Rapida 162a z pięcioma zespołami drukującymi i wieżą lakierującą. Natomiast firma Grafobal Artypa zamówiła w KBA maszynę KBA Rapida 106 z sześcioma zespołami drukującymi i dwiema wieżami lakierującymi. W firmie Tiskarna KB w miejscowości Most stanie czterokolorowa maszyna KBA Rapida 105 z wieżą lakierującą.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty