Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Cyfrowa próba ognia

Data publikacji: marzec 2011

 

Wybór drukarek do proofingu cyfrowego może przytłaczać, a jakość produkowanych wydruków znacząco od siebie odbiega. Konieczny jest wybór drukarki, która stworzy najlepsze profesjonalne proofy. Każde urządzenie do proofingu warte swojej ceny musi być niezawodne, powtarzalne i dokładne. Musi również być osiągalne cenowo i łatwe w obsłudze. Nowa drukarka produkcyjna Epson Stylus Pro 4900 ma wszystkie te cechy i znacznie więcej. Urządzenie udostępnia wszystkie najlepsze funkcje drukarek wielkoformatowych w kompaktowej 17-calowej obudowie, doskonałej do proofingu stron o formacie A4 i A3.

 
© Epson

Użytkownicy drukarki Stylus Pro 4900 mogą być pewni, że wydruk w kolorze będzie dokładnie taki, jaki powinien, czy to w przypadku pracy urządzenia u klienta, czy w zarządzaniu zdalnymi sieciami proofingowymi.

Używając 11-kolorowego zestawu atramentów UltraChrome HDR najnowszej generacji, ta nowa drukarka obsługuje szeroką przestrzeń kolorów, odwzorowując aż 98 proc. kolorów w skali Pantone. Oprócz zwykłej gamy CMYK oraz kolorów jasnych, w zestawie znajdują się także dwa rodzaje czerni (jasna czerń i jasno-jasna czerń), zielony oraz pomarańczowy, które pozwalają osiągnąć większy zakres tonalny. Trudne kolory punktowe i odcienie skóry są więc odtwarzane z największą dokładnością. W szerokiej na 1 cal głowicy drukującej o najwyższej na świecie rozdzielczości i wysokiej wydajności zastosowano zaawansowaną technologię Epson Micro Piezo TFP. Głowicę wyposażono w kontrolę punktu uderzenia o wysokiej precyzji pozwalającą osiągnąć dokładne rozmieszczenie punktów, które daje dokładne wydruki oraz przyczynia się do utrzymania tak ważnej przecież powtarzalności.

W firmach utrzymujących wysokie standardy i profile kolorów opcjonalne urządzenie pomiarowe SpectroProofer zapewnia spójne i powtarzalne odwzorowanie kolorów na różnych nośnikach. Funkcja ta przeprowadza szybki pomiar pasków kontrolnych i tabeli kolorów, podczas tworzenia profili ICC oraz weryfikacji wyników druku. Użytkownicy mogą być pewni, że wydruk w kolorze będzie dokładnie taki, jaki powinien, czy to w przypadku pracy urządzenia u klienta, czy w zarządzaniu zdalnymi sieciami proofingowymi. Urządzenie SpectroProofer zapewnia dokładne dopasowanie kolorów z jednej drukarki na drugą oraz zawsze taką samą wydajność druku wymaganą w profesjonalnych zastosowaniach. Z funkcji łatwo się korzysta i przyspiesza ona przepływ pracy, automatyzując proces zarządzania kolorem, ponieważ likwiduje potrzebę ręcznej kalibracji i profilowania.

Drukarki Stylus Pro firmy Epson cieszą się zasłużoną reputacją urządzeń niezawodnych, a SP4900 nie jest wyjątkiem. Niezawodność połączona z takimi opcjami, jak pojemne wkłady atramentowe (200 ml) oraz szerokie możliwości podawania materiałów eksploatacyjnych pozwala w praktyce zrealizować ideę drukowania bez nadzoru. Jest to przede wszystkim ważne dla bardzo obciążonych działów produkcyjnych, które mogą zastosować drukowanie w nocy, ustawiając w kolejce kolejne zadania i otrzymując rano wydruki oraz zdalny proofing. Rozwiązanie SpectroProofer pozwala także na bezcenną możliwość automatycznej weryfikacji zdalnych proofów u klienta.

Drukarka Stylus Pro 4900 bardziej dba o ochronę środowiska. Spełnia wymogi programu Energy Star, co oznacza, że zużywa mniej energii, nic nie tracąc przy tym na wysokiej wydajności wymaganej przez klientów. Oprócz wszystkich tych funkcji, drukarkę Epson Stylus Pro 4900 charakteryzują niskie koszty eksploatacji i większa wydajność. Zautomatyzowane zmienianie papieru oznacza, że użytkownik nie traci czasu na przełączanie się z arkuszy na nośnik z roli lub ręczny podajnik z góry lub z przodu. Użytkownicy mogą wybrać jeden z wielu odpowiednich nośników, w tym plansze o maksymalnej grubości 1,5 mm. Urządzenie pozwala nie tylko uzyskać niską cenę jednego wydruku, lecz również oszczędzić czas dzięki prędkości drukowania do 30 m2/godz. Dzięki kompaktowej obudowie drukarka zapewnia różnorodność, jakość i oszczędność, równocześnie zajmując mniej miejsca.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty