Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Dla różnych potrzeb

Data publikacji: styczeń 2015

 

Nowa seria Kodak Prosper 6000 obejmuje dwa modele: 6000C do druku akcydensów i 6000P do druku książek i gazet. Oba modele drukują z maksymalną prędkością 300 m/min.

Na rynku maszyn do kolorowego druku cyfrowego pojawiła się nowość – rodzina systemów Kodak Prosper 6000. Zainteresuje ona z pewnością drukarnie zajmujące się drukiem dziełowym, akcydensowym i gazetowym. Potencjalnymi użytkownikami są także firmy, które specjalizują się w produkcji wykorzystującej duże ilości zmiennych danych, np. direct mailing czy materiałów transakcyjnych.

 

„Współcześni drukarze oczekują narzędzi, które pozwolą im szybko odpowiadać na rosnące potrzeby ich klientów oraz całego rynku” – mówi Doug Edwards, prezes działu Digital Printing & Enterprise firmy Eastman Kodak. – „Zarówno w przypadku druku dziełowego i gazetowego, jak też akcydensowego przyszłość branży będzie się koncentrować na rozwiązaniach cyfrowych. Maszyny Kodak Prosper 6000 oferują najwyższą w branży wydajność oraz jakość sięgającą 200 lpi”.

W ofercie firmy Kodak dostępne są obecnie dwa modele z nowej serii. Pierwszy z nich to Kodak Prosper 6000C przeznaczony do druku akcydensów, które wymagają większej ilości atramentu. Drugi model – Kodak Prosper 6000P – znajdzie zastosowanie w druku książek i gazet, gdzie zazwyczaj wykorzystuje się papier o niższej gramaturze, który wymaga mniejszej ilości atramentu. Oba modele drukują na podłożach matowych i niepowlekanych z maksymalną prędkością 300 m/min. Dzięki zaawansowanemu systemowi suszenia arkuszy maszyny mogą zadrukowywać błyszczące i gładkie podłoża o wysokiej gramaturze z prędkością do 200 m/min.

 

Technologia u steru

Oba modele z nowej serii Kodak Prosper 6000 są sterowane przez oprogramowanie IPS (Intelligent Print System). Pozwala ono na bieżące monitorowanie, ocenę i korygowanie realizowanych zadań, co przekłada się na jakość finalnej pracy. Nowe maszyny Kodak drukują opracowanymi niedawno nanoatramentami, które zapewniają szerszy gamut kolorystyczny oraz wysoką jakość. Zdaniem producenta wykorzystanie tego typu atramentów sprawia, że wykonane przez ich użyciu wydruki mogą konkurować z pracami wydrukowanymi w offsecie na podłożach niepowlekanych, powlekanych i błyszczących.

Nowe maszyny Kodak Prosper 6000 zostały stworzone zgodnie z polityką zrównoważonego rozwoju. Umożliwiają wykonywanie pełnokolorowych odbitek po bardzo niskich kosztach jednostkowych. Wyposażono je w głowice drukujące o większej żywotności, a takie aspekty, jak możliwość wysokiego obciążenia produkcją, szybka zmiana zleceń i krótki czas przygotowania urządzenia do drukowania wpływają na dodatkowe oszczędności czasowe i finansowe.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty