Kalendarium

25-27.04.2023 · LogiMat, Stuttgart

04-10.05.2023 · InterPack, Düsseldorf

23-26.05.2023 · Fespa, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

11-14.09.2023 · Labelexpo, Bruksela

Dla różnych potrzeb

Data publikacji: styczeń 2015

 

Nowa seria Kodak Prosper 6000 obejmuje dwa modele: 6000C do druku akcydensów i 6000P do druku książek i gazet. Oba modele drukują z maksymalną prędkością 300 m/min.

Na rynku maszyn do kolorowego druku cyfrowego pojawiła się nowość – rodzina systemów Kodak Prosper 6000. Zainteresuje ona z pewnością drukarnie zajmujące się drukiem dziełowym, akcydensowym i gazetowym. Potencjalnymi użytkownikami są także firmy, które specjalizują się w produkcji wykorzystującej duże ilości zmiennych danych, np. direct mailing czy materiałów transakcyjnych.

 

„Współcześni drukarze oczekują narzędzi, które pozwolą im szybko odpowiadać na rosnące potrzeby ich klientów oraz całego rynku” – mówi Doug Edwards, prezes działu Digital Printing & Enterprise firmy Eastman Kodak. – „Zarówno w przypadku druku dziełowego i gazetowego, jak też akcydensowego przyszłość branży będzie się koncentrować na rozwiązaniach cyfrowych. Maszyny Kodak Prosper 6000 oferują najwyższą w branży wydajność oraz jakość sięgającą 200 lpi”.

W ofercie firmy Kodak dostępne są obecnie dwa modele z nowej serii. Pierwszy z nich to Kodak Prosper 6000C przeznaczony do druku akcydensów, które wymagają większej ilości atramentu. Drugi model – Kodak Prosper 6000P – znajdzie zastosowanie w druku książek i gazet, gdzie zazwyczaj wykorzystuje się papier o niższej gramaturze, który wymaga mniejszej ilości atramentu. Oba modele drukują na podłożach matowych i niepowlekanych z maksymalną prędkością 300 m/min. Dzięki zaawansowanemu systemowi suszenia arkuszy maszyny mogą zadrukowywać błyszczące i gładkie podłoża o wysokiej gramaturze z prędkością do 200 m/min.

 

Technologia u steru

Oba modele z nowej serii Kodak Prosper 6000 są sterowane przez oprogramowanie IPS (Intelligent Print System). Pozwala ono na bieżące monitorowanie, ocenę i korygowanie realizowanych zadań, co przekłada się na jakość finalnej pracy. Nowe maszyny Kodak drukują opracowanymi niedawno nanoatramentami, które zapewniają szerszy gamut kolorystyczny oraz wysoką jakość. Zdaniem producenta wykorzystanie tego typu atramentów sprawia, że wykonane przez ich użyciu wydruki mogą konkurować z pracami wydrukowanymi w offsecie na podłożach niepowlekanych, powlekanych i błyszczących.

Nowe maszyny Kodak Prosper 6000 zostały stworzone zgodnie z polityką zrównoważonego rozwoju. Umożliwiają wykonywanie pełnokolorowych odbitek po bardzo niskich kosztach jednostkowych. Wyposażono je w głowice drukujące o większej żywotności, a takie aspekty, jak możliwość wysokiego obciążenia produkcją, szybka zmiana zleceń i krótki czas przygotowania urządzenia do drukowania wpływają na dodatkowe oszczędności czasowe i finansowe.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty