Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

MGI Jetvarnish 3D One

„Decyzje zakupowe są oparte na emocjach. Świadomość tego ma ogromne znaczenie przy projektowaniu produktów i ich opakowań. Produkt oddziałujący na zmysły to produkt przemyślany, dogłębnie zbadany, zaprojektowany tak by wzbudzać emocje” - dodaje Anastasiya Yavorska.

Firma Konica Minolta zaprezentowała możliwości druku sensorycznego z cyfrową maszyną uszlachetniającą MGI Jetvarnish 3D One. Jak podkreśla producent, rozwiązanie umożliwia wykorzystanie funkcji druku sensorycznego przez wszystkich, niezależnie od możliwości sprzętowych, logistycznych i finansowych - model promowany jest sloganem „Embellishment for everybody”, czyli „Uszlachetnianie dla każdego”.

 

We współczesnych, niezwykle trudnych dla wielu branż czasach, ważne jest przyciągnięcie uwagi konsumentów, nie tylko dzięki wysokiej jakości produktom, lecz także efektownym opakowaniom, które będą wyróżniać się na tle konkurencyjnych marek i ich produktów. Jak się okazuje, coraz większe znaczenie we współczesnych nawykach zakupowych mają nie tylko wrażenia wizualne, lecz także zmysł dotyku.

„Dotyk przenosi strukturę, emocje, ciepło i trochę tajemniczości. Dotyk, to także wyobraźnia, która zostaje natychmiast uruchomiona. Stąd decyzje, jakie podejmujemy dotykając różnie uszlachetnionych mediów, mają swoje podłoże w naszych emocjach” - podkreśla Anastasiya Yavorska, Koordynator Centrum Pokazowego Konica Minolta w Warszawie.

 

Efekt wow!

Rozwiązaniem dedykowanym do tego typu zastosowań jest urządzenie do uszlachetnień MGI Jetvarnish 3D One, będące kolejnym efektem trwającej od 2014 roku współpracy Konica Minolta z MGI, francuskim specjalistą w zakresie druku uszlachetnień.

Urządzenie skierowane jest przede wszystkim do rynku związanego z reklamą i marketingiem oraz do branży projektowej i kreatywnej - niewielkich drukarń oraz firm graficznych, a także dla dotychczasowych użytkowników sprzętu japońskiej marki, pragnących rozwijać swoje możliwości biznesowe i zwiększać dochody. Możliwości jego zastosowań są wręcz nieograniczone, zarówno jeśli chodzi o druk offsetowy, jak i cyfrowy. Doskonale sprawdzi się w wytwarzaniu niewielkich opakowań premium, okładek książek, katalogów produktów, wizytówek, kart menu, personalizowanej korespondencji, wszelkiego rodzaju broszur, albumów fotograficznych, kartek z życzeniami i przy realizacji każdego projektu, który wymaga kreatywności i efektu wow.

 

„Technologia MGI pozwala na stworzenie wyjątkowych i niezwykle widowiskowych wydruków zapewniających jedyne w swoim rodzaju wrażenia wizualne. Dzięki temu książki, opakowania, zaproszenia czy też materiały sprzedażowe zyskają zupełnie nową jakość, która do tej pory zarezerwowana była głównie dla produktów klasy premium” - mówi Mateusz Woźniak, Dyrektor Działu Rozwiązań Produkcyjnych w Konica Minolta Business Solutions Polska.

Wydajność i nowoczesność

Jednym z największych zalet maszyny są piezoelektryczne głowice drukujące Konica Minolta typu DoD, które w połączeniu z technologią lakierowania cyfrowego MGI są gwarancją wydruków 3D o jakości dorównującej urządzeniom z najwyższej półki cenowej. Urządzenie do stosowania na szerokiej gamie podłoży wykorzystuje jeden lakier do uzyskania wszystkich efektów sensorycznych 3D, umożliwiając lakierowanie bez laminowania, a także lakierowanie na drukach offsetowych. Jest to osiągalne przy jednoprzebiegowym lakierowaniu precyzyjnym, w którym urządzenie osiąga zaskakującą wydajność - umożliwia wydruk do 2077 arkuszy A3 na godzinę. W przypadku druku jednoprzebiegowego możliwe jest zastosowanie zmiennej grubości lakieru od 21 do 116 mikronów.

Suszenie i utwardzanie nie wymagają dodatkowego czasu - odbywa się ono w przebiegu za pomocą zintegrowanych diod LED umożliwiających pracę przy niskim poborze energii, bez wysokich temperatur i szkodliwego dla środowiska ozonu. Zredukowano także zużycie papieru i lakieru, który rozprowadzany jest w szczelnie zamkniętym obiegu. Jak podkreśla producent, urządzenie nie wymaga czasochłonnych zabiegów pomiędzy kolejnymi zadaniami i nie powoduje strat materiałów. Sprzęt dostarczany jest z pakietem oprogramowania dysponującym wieloma funkcjami i umożliwia śledzenie zadań i zarządzanie ich kolejką, tworzenie zleceń, funkcję ponownego druku, katalog wzorów, kalkulację kosztów i eksport danych oraz liczne rozwiązania służące do odpowiedniej kalibracji urządzenia.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty