Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Podwójna premiera. Wspólny produkt Canon i Océ.

Data publikacji: styczeń 2012

Wprowadzając na rynek dwa wspólnie opracowane produkcyjne systemy drukujące, Canon Europe i Océ pokazały zupełnie nową jakość w przemyśle poligraficznym. Zaprezentowano urządzenie Océ VarioPrint DP do druku monochromatycznego, oparte na zupełnie nowej technologii, a także Canon imageRUNNER Advance C9000S Pro, kolorową maszynę, która stanowi kolejną generację wydajnych systemów przeznaczonych do druku mniejszych nakładów.

 

Tekst: dr Werner Sobotka

 
Wydajny druk bez kompromisów w druku kolorowym i monochromatycznym – to właśnie obietnica składane przez Canon i Océ podczas premiery nowych urządzeń drukujących.

Modele Océ VarioPrint 95-105-120-135 DP to wydajne maszyny produkcyjne przeznaczone do druku małych i średnich nakładów, łączące w sobie technologię druku i kontroli Océ oraz rozwiązania w dziedzinie skanowania i obróbki introligatorskiej opracowane przez Canon. Nowa seria oferuje wyjątkową jakość obrazów i tekstu, jak również wysoką produktywność oraz szeroki wachlarz opcji obróbki wykończeniowej – a wszystko to w ramach pojedynczego systemu o dużych możliwościach konfiguracyjnych i niespotykanej elastyczności. Seria DP obejmuje urządzenia o czterech różnych prędkościach maksymalnych: 95, 105, 120 lub 135 stron A4 na minutę.

 
Znacznie prościej

Nowością jest technologia Océ DirectPress, czyli druku bezpośredniego, która pozwala obyć się bez stosowania ładunków elektrycznych i wysokiej temperatury przy reprodukcji obrazu, stanowiąc tym samym atrakcyjną alternatywę dla systemów monochromatycznych poprzedniej generacji. Océ DirectPress zastępuje tradycyjny, wieloetapowy proces druku, w zamian oferując spójny proces przetwarzania cyfrowego. W efekcie tego klient otrzymuje wysokiej jakości wydruk bez smug, rozjaśnień i paskowania. Ponieważ technologia ta nie wykorzystuje naświetlania, nagrzewania i oddziaływania elektrostatycznego, nie generuje ozonu, co powinno przekonać zwolenników druku z myślą o środowisku naturalnym. Nowa seria urządzeń drukujących daje ponadto wiele opcji wykańczania wydruków. Skorzystano w tym przypadku ze sprawdzonych rozwiązań wykorzystywanych w maszynach serii Canon imagePRESS. Dzięki odpowiedniej formule toner nie pęka przy złamywaniu użytków czy podczas innych procesów introligatorskich. Co więcej, niska temperatura potrzebna do utrwalenia tonera zapobiega odkształcaniu się podłoży drukowych.

Seria Océ VarioPrint DP pracuje tak, aby zredukować szkodliwe oddziaływanie na środowisko naturalne. Wdrożenie technologii HeatXchange pozwala na odzyskiwanie energii z ciepła wytworzonego podczas wprasowywania tonera w podłoże drukowe. Następnie energia ta jest wykorzystywana do zadruku kolejnych arkuszy. Powtórne wykorzystanie energii może zmniejszyć jej zużycie o co najmniej 30 proc. w porównaniu z innymi systemami tej samej klasy. Mimo niskiej konsumpcji energii, urządzenia odznaczają się dużą produktywnością, co jest możliwe dzięki zastosowaniu technologii EnergyLogic. Dba ona również o ekonomiczność druku – pozwala na rozpoczęcie drukowania jeszcze w czasie nagrzewania się urządzenia, stopniowo zwiększając prędkość pracy i zapewniając maksymalną wydajność po osiągnięciu optymalnej temperatury.

 
Kolejne modele

Rozbudowana została także seria urządzeń imageRUNNER Advance Pro. Nowy system C9000S Pro łączy w sobie technologię druku kolorowego Canon z oprogramowaniem do zarządzania drukiem i kontroli produkcji Océ PRISMAsync Controller. Urządzenie posiada inteligentny system do planowania produkcji, który pozwala zredukować do minimum ilość makulatury oraz znacznie przyspiesza druk.

David Preskett, European Professional Print Director w firmie Canon Europe, wyjaśnia: „Wprowadzenie na rynek tych dwóch wspólnie opracowanych systemów produkcyjnych to dowód na to, że Canon i Océ darzą się pełnym zaufaniem i potrafią współpracować, korzystając nawzajem ze swoich doświadczeń”. Z kolei Nick Klitsie, Vice President Business Group Office and Printroom w firmie Océ, dodał: „Obiecujemy naszym klientom wydajny druk bez kompromisów. Zamierzamy dalej rozbudowywać naszą wspólną ofertę rozwiązań do druku monochromatycznego i kolorowego”. Nowe urządzenia Océ VarioPrint DP i Canon imageRUNNER Advance C9000S Pro są już dostępne w sprzedaży bezpośredniej firm Canon i Océ, jak również za pośrednictwem sieci certyfikowanych dystrybutorów.

 
 

 

 
 
« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty