Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Rewolucje Xaar. Zmiana zasad gry

© Xaar

Dzięki oferowanej przez firmę Xaar technologii Ultra High Viscosity Technology producenci atramentów mają zapewniony szereg nowych i praktycznych możliwości produkcyjnych swoich materiałów. Dotyczy to szerszych zakresów lepkości cieczy do drukowania z prędkością około 100 centypoez (cP) w temperaturze strumienia, co odpowiada około 1000 cP w temperaturze otoczenia.

 

Rozwój widać dzięki udanej współpracy między producentem maszyn dekoracyjnych Koenig & Bauer Kammann (Kammann), Marabu i Xaar. Właściwości techniczne technologii Ultra High Ciscosity Technology umożliwiają producentom takim jak Marabu produkcję materiałów do druku atramentowego o zupełnie nowych właściwościach, które nie były możliwe w przypadku innych głowic drukujących. „Technologia Xaar Ultra High Viscosity to prawdziwy krok naprzód w dziedzinie przemysłowego druku atramentowego. Możemy na przykład tworzyć nowe atramenty, które umożliwiają wydajne i niezawodne rozpylanie przy zachowaniu ostrych konturów, a także nakładanie trwałych i odpornych efektów dotykowych” powiedział Tobias Lang, Product Manager w firmie Marabu.

następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty