Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Xeikon poszerza serię 3000

Data publikacji: październik 2010

 

Xeikon zapowiedział poszerzenie swojego asortymentu urządzeń do cyfrowej produkcji etykiet o cztery nowe modele, wchodzące w skład rodziny Xeikon 3000. Uzupełniając ofertę o kolejne maszyny, dopasowane do różnych zastosowań, firma oferuje producentom etykiet większe możliwości. Do serii zalicza się zupełnie nowy model Xeikon 3050 oraz ulepszona wersja urządzenia Xeikon 3000 – Xeikon 3030.

 

© Xeikon
Maszyna Xeikon 3500 oferuje zoptymalizowaną prędkość zadruku rzędu 19,2 m/min.

Nowy Xeikon 3030, który w zasadzie stanowi model podstawowy, zaprezentowano niedawno podczas targów Labelexpo Americas w Chicago, gdzie również po raz pierwszy w Ameryce Północnej pojawił się „najmłodszy” model serii, Xeikon 3500. Wszystkie cztery maszyny drukujące, oferujące taką samą jakość zadruku, można podzielić na dwie grupy, które różnią się od siebie szerokością wstęgi: 330 mm i 516 mm. Obie grupy mogą być wykorzystywane zarówno w standardowej produkcji, jak również dla bardziej wymagających zastosowań. Modele podstawowe bez problemu można wyposażyć na miejscu w dodatkowe, bardziej zaawansowane opcje, które pozwalają uzyskać na przykład większą szerokość wstęgi czy wyższą prędkość zadruku.

Wszystkie modele zadrukowują dużą liczbę różnych podłoży, bez konieczności uprzedniego powlekania powierzchni – od materiałów samoprzylepnych, jak folie wytłaczane, polipropylen, PVC i PET, poprzez tekturę, papier o gramaturze od 40 do 350 g/m², na przezroczystych i nieprzezroczystych foliach skończywszy. Poniżej przedstawiamy poszczególne modele Xeikon 3000 w ogólnym zarysie:

 
Xeikon 3030

Nowa wersja urządzenia dla szerokości wstęgi 330 mm, dzięki opcji uszlachetniania, rozszerza zakres zastosowań druku cyfrowego w produkcji etykiet. Na miejscu u klienta można przeprowadzić upgrade do wyższych modeli, dzięki czemu maszyna będzie w stanie sprostać rosnącym wymaganiom rynkowym. Urządzenie osiąga prędkość sięgającą do 9,6 m/min. Klienci, którzy posiadają już starszy model, Xeikon 3000, mogą zaktualizować go do najnowszej wersji 3030.

 
Xeikon 3050

To nowy model podstawowy dla drukarń, realizujących zlecenia na wstędze o szerokości powyżej 330 mm. Urządzenie może zadrukowywać wstęgę o szerokości 516 mm z prędkością 9,6 m/min. Istnieje możliwość upgrade’u do wersji 3500.

 
Xeikon 3300

Urządzenie to jest bez wątpienia bestsellerem całej serii Xeikon. Maszynę wykorzystuje się najczęściej do zadruku wstęg o szerokości 330 mm, ale dobrze sprawdza się także w pracy na mediach 200-milimetrowych. Maksymalna prędkość zadruku wynosi 19,2 m/min.

 
Xeikon 3500

Maszyna drukująca, którą po raz pierwszy zaprezentowano w maju tego roku, jest uznawana za najwydajniejszy model z całej serii. Oferuje ona zoptymalizowaną prędkość zadruku rzędu 19,2 m/min. Maksymalna szerokość wstęgi wynosi 516 mm, natomiast minimalna – 250 mm. Zdolność produkcyjna tego modelu sięga 570 m²/godz.

 
Uniwersalny front-end

Obok maszyn drukujących serii Xeikon 3000, na rynek wkracza front-end X-800. Urządzenie to bazuje na otwartych standardach i może być włączone w każde środowisko produkcyjne. Modułowa budowa maszyny drukującej daje jej użytkownikom większe pole manewru i pozwala na wykorzystanie urządzenia do zmiennych zastosowań. Jednocześnie model gwarantuje wyższą produktywność i doskonałą jakość produktów końcowych. Maszyna wyposażona jest w nowy Adobe PDF Print Engine. Natywna obsługa PDF-ów oferuje niezawodność i pozwala na bezproblemową obsługę przezroczystości.

 
Nieszkodliwy toner
W urządzeniu Xeikon 3000 wykorzystywany jest nowy toner QA-I. Odpowiada on wymaganiom bezpieczeństwa w pośrednim kontakcie z żywnością w temperaturze pokojowej i nadaje się do kontaktu bezpośredniego w przypadku suchych artykułów spożywczych, które nie zawierają oleju lub tłuszczu. Ponadto tonery QA-I cechuje duża odporność na światło, potwierdzona w badaniach laboratoryjnych.
« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty