Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Zdjęcie jak marzenie

Data publikacji: kwiecień 2011

 

Na rynku produkcyjnego druku fotograficznego pojawił się nowy, znany skądinąd gracz, firma Canon. Producent wprowadza urządzenie drukujące DreamLabo 5000, które ma stanowić alternatywę dla tradycyjnej technologii odbitek opartej na halogenku srebra. Drukarka nadaje się zarówno do realizacji wydruków produkcyjnych, jak i niskonakładowych produkcji na żądanie.

 
© Canon

DreamLabo 5000 ma stanowić alternatywę dla tradycyjnej technologii odbitek opartej na halogenku srebra.

Ryoichi Bamba, prezes i CEO Canon Europe, Middle East and Africa, komentuje: „Debiut DreamLabo 5000 oznacza dla firmy Canon nowy kierunek rozwoju biznesu. Jesteśmy dumni nie tylko z wprowadzenia tego produktu, lecz również nowatorskiej technologii, która zapewnia rewitalizację całego rynku i otwiera zupełnie nowe możliwości. Wprowadzając na rynek DreamLabo 5000 Canon określa nowe standardy w zakresie druku produkcyjnego wysokiej jakości i rozdzielczości fotografii i tekstu”.

DreamLabo 5000 wykorzystuje technologię druku fotograficznego firmy Canon, która jest skutecznie stosowana w drukarkach desktopowych PIXMA oraz w linii urządzeń wielkoformatowych imagePROGRAF. Urządzenie zostało wyposażone w zupełnie nową głowicę drukującą o wysokiej gęstości, umożliwiającej wydruk o szerokości 305 mm. Dzięki zastosowaniu technologii Canon FINE (Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering), głowica drukująca umożliwia przygotowanie fotografii wysokiej jakości i precyzyjnego odwzorowania tekstu. Pozwala na uzyskanie różnorodnych rodzajów wydruków, począwszy od wysokiej klasy albumów fotograficznych, poprzez książki z fotografiami, kalendarze, kolaże zdjęciowe i inne doskonałej jakości wydruki na żądanie, takie jak broszury na zamówienie.

Szeroka głowica drukująca wykorzystuje technologię One-Pass, dzięki czemu obraz powstaje w jednym przebiegu papieru, podczas gdy sama głowica pozostaje w stałej pozycji. Podczas używania w połączeniu z automatyczną dwustronną funkcją wydruku, DreamLabo 5000 drukuje 20 stron albumu fotograficznego formatu A4 w 72 sekundy. W przypadku drukowania 40 odbitek fotografii (102 x 152 mm) osiąga czas 60 sekund. DreamLabo 5000 korzysta z siedmiokolorowego atramentu barwnikowego, co pozwala uzyskać płynną gradację. Dzięki zastosowaniu technologii przetwarzania obrazu charakterystycznej dla gamy unikalnych kolorowych druków atramentowych Canona, nowe urządzenie pozwala uzyskać wydruki na wyższym poziomie prezentacji kolorów niż w konwencjonalnych odbitkach srebrowych. DreamLabo 5000 będzie dostępny w Europie na początku 2012 roku.


Wejście Canona na rynek produkcyjnego druku fotograficznego ma umocnić pozycję firmy w zakresie cyfrowej fotografii. 70-letnia historia przedsiębiorstwa i 30-letnie doświadczenia w obszarze druku, sprawiają że Canon może obecnie zaoferować pełną gamę produktów i rozwiązań do obrazowania – od wykonania zdjęcia aż po wydruk. Zapewnia również kompleksową ofertę urządzeń drukujących, od druku niskonakładowego po przemysłowe systemy druku produkcyjnego.
 
« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty