Adres strony:  http://printernet.pl/pg/pl/content/druk_offsetowy/najwyzsza_technologia_w_kazdym.html

Najwyższa technologia w każdym formacie. Kolejne instalacje sprawdzonych Rapid.

Data publikacji: lipiec/sierpień 2010


Zdjęcie: ©PAI PrintinPoland.com

Jakość i trwałość wydruków wykonywanych w maszynie KBA Rapida 75 można zwiększyć zabezpieczając je lakierem dyspersyjnym w wieży lakierującej.

Toruńska drukarnia Con-Graph poszerzyła swój park maszynowy o pełnoformatową arkuszową maszynę offsetową KBA Rapida 105-6+L ALV2, co stanowi kolejną inwestycję tego przedsiębiorstwa w sektor druku opakowań. „Młodsza siostra” zainstalowanej tam maszyny, półformatowa Rapida 75-5+L, rozpoczęła z kolei pracę w łowickiej drukarni Poligrafia.

 

Drukarnia Con-Graph Polska powstała w 1992 roku na bazie przedstawicielstwa włoskiej firmy Xelon, dostarczającej opakowania na rynek polski od lat 70., i od początku specjalizuje się w produkcji opakowań w technice offsetowej. Jej najważniejszymi klientami, z których wielu współpracuje z nią od chwili powstania, są znane koncerny z branż farmaceutycznej i cukierniczej. Jednym z najważniejszych etapów rozwoju drukarni był zakup w 2002 roku 5-kolorowej maszyny arkuszowej Rapida 104. Pozytywne doświadczenia z tym urządzeniem były jednym z kluczowych czynników, jakie zdecydowały o ponownym wyborze technologii KBA.

Rapida 105-6+L ALV2 składa się z sześciu zespołów drukujących i wieży lakierującej wyposażonej w system szybkiej wymiany form (nie przekracza on dwóch minut). Posiada dwa segmenty przedłużonego wykładania oraz suszarki IR i rakle z nadmuchami gorącego powietrza. Dodatkowo maszyna została wyposażona w pakiet CX (umożliwiający zadrukowywanie podłoży o grubości do 1,2 mm) z systemem non-stop, pozwalającym na realizację większych nakładów bez konieczności jej zatrzymywania. Ważnym jej elementem jest też system do pomiarów densytometrycznych i spektrofotometrycznych DensiTronic Professional. „Pakiet CX był koniecznością z uwagi na realizowane przez nas zlecenia, z których większość stanowią wysokogramaturowe opakowania z tektury litej, także kaszerowanej, standy, ekspozytury i plansze reklamowe, wszystkie wykonywane na grubych podłożach” – mówi Paweł Halbedel, wiceprezes zarządu Con-Graph Polska. –  „Maszyna ruszyła kilka miesięcy temu i dzięki niej nasze moce produkcyjne wzrosły dwukrotnie. Jej pojawienie się docenili także nasi klienci, zauważając zarówno zmiany w jakości wyrobów, jak też w sprawności obsługi”.

 

Średni format także produktywny

Do niedawnych instalacji KBA warto zaliczyć również tę w łowickiej drukarni Poligrafia. Stanęła tam półformatowa maszyna Rapida 75-5+L. Urządzenie wyposażono w pięć zespołów drukujących i wieżę lakierującą oraz wysokie wykładanie. Maszyna pracuje z prędkością do 15 tys. arkuszy/godz. i obsługuje arkusze w maksymalnym formacie 520 x 750 mm. Na życzenie właścicieli została ona wyposażona w szereg dodatkowych opcji automatyzujących jej pracę i pozwalających na redukcję ilości odpadów powstałych podczas produkcji. Wśród nich warto wymienić m.in.: system półautomatycznej wymiany form drukowych (dzięki któremu zajmuje ona ok. 50 sekund na jeden zespół drukujący), systemy automatycznego mycia wałków farbowych, cylindrów gumowych i dociskowych oraz usuwania zanieczyszczeń z form drukowych, system KBA DensiTronic do densytometrycznego pomiaru paska kontrolnego oraz konsolę KBA ErgoTronic z interfejsem zgodnym ze standardem JDF. Jakość i trwałość wydruków wykonywanych w maszynie KBA Rapida 75 można zwiększyć zabezpieczając je lakierem dyspersyjnym w wieży lakierującej wyposażonej w system rakla komorowego, system suszenia i przedłużone wykładanie.

 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć