Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Zmywacze nowej generacji - Böttcherin Ventana i Aquilo

Data publikacji: lipiec 2016

Firma Böttcher, od lat wytyczająca kierunki w szeroko pojętych kwestiach, dotyczących higieny maszyn drukujących, stworzyła dwa nowoczesne produkty, które w trakcie automatycznego procesu mycia obciągów offsetowych bez problemu usuwają zanieczyszczenia w strefach brzegowych. Böttcherin Ventana to nowy, standardowy zmywacz, zaś Böttcherin Aquilo to produkt z klasy premium o wyższych właściwościach myjących.

 

Odkładające się na brzegach obciągów resztki powłok papierowych oraz farb, sprawiają drukarzom najwięcej problemów, gdyż zazwyczaj nie są w pełni usuwane i wymagają domywania ręcznego. Aktualnie, kiedy standardem są maszyny co najmniej czterokolorowe, to ta dodatkowa, konieczna czynność, może znacząco zwiększać nakłady czasu i pracy obsługi. Nowe produkty na tyle skutecznie domywają obciągi już w procesie automatycznego mycia tak, żeby domywanie ręczne nie jest konieczne.

 

 

Doskonale zaprojektowane

Böttcherin Ventana i Böttcherin Aquilo zostały skomponowane w oparciu o starannie dobrane surowce. Przy ich tworzeniu przyświecała idea uzyskania produktu nie tylko doskonale myjącego, ale też bardziej oszczędnego w użyciu. Dzięki temu oba zmywacze pozwalają na znaczącą redukcję dozowania. Kolejną ogromną zaletą jest mniejsze odkładanie się zanieczyszczeń w myjkach. Rynienki odpływowe pozostają dłużej czyste, a zemulgowane odpady farby i zmywacza spływają w nich bez problemu. Wyeliminowany został także problem żelowania się szlamu.W przypadku tych pierwszych często problemem jest zaschnięta farba oraz resztki powłok papierowych odkładające  się na włosiu szczotek. Niedomywane zanieczyszczenia nabudowują się na rdzeniu wałków zapychając włosie. Właściwe ich wyczyszczenie jest czasochłonną i niewdzięczną, bo bardzo brudną, pracą.

 

Czyste na dłużej

Zauważalne są również różnice w odniesieniu do wcześniejszych produktów  przy zastosowaniu w urządzeniach, w których elementem myjącym jest włóknina. Konsystencja zmywacza sprawia, iż obciąg jest niejako chroniony przed zarysowaniem i ścieraniem przez włókninę. Dzięki bardziej dogłębnemu niż dotychczas penetrowaniu w strukturę mytej powierzchni,  nowe zanieczyszczenia osadzają się wolniej, wydłużając interwały miedzy cyklami mycia. Zmywacze nowej generacji nie należą jednak do produktów z najniższej półki cenowej. Choć ostatnimi czasy właśnie cena wyznaczała standardy dla rynku, to tym razem zalety technologiczne biorą górę. Klienci, którzy spróbowali, pozostają przy nowych produktach, gdyż w tym wypadku droższa technologia oznacza późniejsze niższe koszty.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty