Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Targi Ipex: Atlantic Zeiser. Alfabet druku.

Włączając w możliwości produkcyjne swoich urządzeń druk białym tuszem oraz kompletując rodzinę urządzeń Omega (o której pisaliśmy w poprzednim wydaniu Print & Publishing) Atlantic Zeiser zbudował niezwykle szerokie portfolio. Obejmuje ono obecnie druk UV z roli, dedykowany dla takich segmentów rynku, jak druk akcydensowy, druk opakowań i etykiet czy produkcja kart. Targowa prezentacja firmy pozwoli na zapoznanie się z kolejnymi nowościami produktowymi.

 

Seria Gamma 70, wprowadzona na rynek w 2009 roku, stanowi kompleksowe rozwiązanie obejmujące maszynę drukującą UV, tusze UV oraz system suszenia UV. Seria oferowana jest w dwóch wersjach: standardowej 70S oraz Premium 70P. Gamma jest połączeniem technologii głowic drukujących Xaar 1001 oraz softwaru dla kontroli produkcji i zarządzania danymi Atlantic Zeiser. Rozwiązanie dedykowane jest dla różnych sektorów rynku, m.in. opakowań, etykiet, druku akcydensowego, druku kart oraz druku z zabezpieczeniem.

Urządzenie drukuje w jednym przelocie powierzchnię o maksymalnej szerokości 70,5 mm, osiągając prędkość 24 m/min i oferując rozdzielczość 360 dpi. Może zostać połączone inline zarówno z systemami do druku arkuszowego, jak i druku z roli. System cechuje duża precyzja: w druku tekstu i kodów kreskowych pozwala na osiągnięcie wyraźnych detali, a przy druku obrazów – płynnych przejść tonalnych. Wykorzystanie tuszy utwardzanych promieniami UV poszerza znacznie spektrum zastosowania maszyny, która nadaje się do realizacji nietypowych zleceń na „trudnych” podłożach.

Tuszami UV drukuje również kolejna seria maszyn Atlantic Zeiser – Delta 105. Dostępna jest ona także w wersji wykorzystującej tusze wodne. W obu przypadkach zadrukowywana jest wstęga o szerokości 105 mm, w pięciopoziomowej skali szarości. „Wodna” wersja urządzenia dedykowana jest dla druku akcydensowego oraz aplikacji z zabezpieczeniem. Z kolei modele „fioletowe” sprawdzają się w druku na podłożach lakierowanych, znajdując zastosowanie w produkcji opakowań i etykiet. W zależności od modelu urządzenia i wykorzystywanego rodzaju tuszu, Delta może drukować z prędkością od 75 do 300 m/min w maksymalnej rozdzielczości 600 dpi.

 
Nowości spoza roli

Atlantic Zeiser nie ograniczy się wyłącznie do druku z roli – pokaże również nowy moduł SecurePIN dla systemu Cardline Versa, który stanowi efektywną alternatywę w produkcji tradycyjnych aplikacji-zdrapek. SecurePIN pokrywa właściwy druk warstwą ochronną i dodatkowo zadrukowuje ją w kolorze, wykorzystując technikę inkjetową. Dzięki poszerzeniu systemu o nowy moduł, Cardline Versa stanowi teraz kompleksowe rozwiązanie w druku kart i etykiet. Cały system składa się z maszyny drukującej Omega 72, suszarki LED-UV Smartcure 72i oraz modułu weryfikującego VeriCam.

Na targach zobaczymy nie tylko urządzenia. Firma przedstawi bowiem kompleksowy pomysł Industrial Digital Printing 2.0 (IDP 2.0) dla zwiększenia efektywności i jakości druku, który może zostać wdrożony w już obecnych na rynku systemach. Rozwiązania zbudowane na bazie IDP 2.0 mają wspierać rozwój drukarni i pozwolić na szybką reakcję na zmiany rynku. Najważniejszymi założeniami są: usprawnienie procesu wdrażania nowych technologii, bezpieczna produkcja oraz wysoka jakość druku. IDP 2.0 obejmuje kilka poziomów: transport i druk elastyczny pod względem zastosowania podłoży, weryfikację druku, kontrolę produkcji, ochronę przed sfałszowaniem oraz integrację z istniejącymi systemami ERP (Enterprise Resource Planning). Pierwszym systemem, w którym zostanie zaimplementowane IDP będzie Digiline. Koncept ma w przyszłości objąć także serie Omega, Gamma i Delta.

 
Hala 6, stoisko C557
 

Foto 1: Atlantic Zeiser

Seria Gamma stanowi połączenie technologii głowic drukujących Xaar 1001 oraz softwaru dla kontroli produkcji i zarządzania danymi Atlantic Zeiser.

 
Foto 2: Atlantic Zeiser

Moduł SecurePIN dla systemu Cardline Versa stanowi nową jakość w produkcji aplikacji-zdrapek.

 

Data publikacji: kwiecień 2010

 
 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty