Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Metaliczny smak luksusu. Kolejny model z serii Epson SureColor S.

Data publikacji: listopad 2012

Na łamach PRINT & PUBLISHING opisywaliśmy już dwa plotery z serii Epson SureColor S: Epson SureColor SC-S30610 i Epson SureColor SC-S50610. Tym razem poświęcimy naszą uwagę trzeciemu modelowi z tej rodziny – maszynie Epson SureColor SC-S70610. Jako „najmłodszy z trojga rodzeństwa” model ten jest jednocześnie najbardziej wszechstronny pod względem możliwości druku.

 

Urządzenia Epson SureColor S są przeznaczone do druku wielkoformatowego, przede wszystkim zaś do segmentu signage. Wiele praktycznych funkcji, w jakie producent zaopatrzył swoje plotery, pomaga firmom działającym na rynku LFP poszerzyć oferowaną gamę usług.

 

Ploter Epson SureColor SC-S70610 to trzeci model z serii maszyn wielkoformatowych Epson SureColor S. Kartą przetargową urządzenia jest wysoka jakość druku oraz niespotykana wszechstronność. Ploter jest dostępny w dwóch wersjach: ośmio- i dziesięciokolorowej. 

Mała kropla, duże wrażenie

Epson nadaje każdej swojej maszynie niepowtarzalny charakter. System Epson SureColor SC-S30610 wyróżnia się niskim całkowitym kosztem posiadania, z kolei kartą przetargową plotera Epson SureColor SC-S50610 jest wysoka produktywność. Za modelem Epson SureColor SC-S70610 przemawia natomiast niezrównana jakość druku, którą osiągnięto dzięki połączeniu atramentu Epson UltraChrome GSX i sprawdzonej głowicy drukującej Micro Piezo TFP. Technika druku atramentowego Epson Micro Piezo stanowi podstawę wszystkich maszyn z rodziny Epson SureColor S. Najnowszy model tej serii posiada głowice TFP (Thin Film Piezo), które dzięki małej kropli atramentu (min. 4,2 pl) pozwalają uzyskać najwyższą jakość druku. Wyrazistość, precyzyjne odwzorowanie szczegółów i łagodne przejścia tonalne przy rozdzielczości do 1440 x 1440 dpi są w tym przypadku standardem.

 
Biel i metal

Z nowoczesnymi głowicami TFP świetnie współgra atrament Epson UltraChrome GSX. Zestaw wkładów atramentowych zawiera – oprócz barw CMYK – także jasną magentę, jasny cyjan, jasnoczarny i pomarańczowy. Oznacza to, że gama kolorów ośmiokolorowego plotera Epson SureColor SC-S70610 jest najszersza z całej serii SureColor firmy Epson. To jednak jeszcze nie koniec możliwości nowego urządzenia Epson. Producent oferuje również model dziesięciokolorowy, który drukuje dodatkowo białym i metalicznym atramentem, co jeszcze bardziej zwiększa jego wszechstronność. Warto w tym miejscu nadmienić, że Epson SureColor SC-S70610 to także pierwsza maszyna drukująca firmy Epson o szerokości 162,6 cm, która obsługuje równocześnie atramenty biały i metaliczny. W druku na obu modelach można osiągnąć bardzo płynną gradację barw. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu jasnych atramentów, w tym jasnoczarnego, który zapewnia lepsze neutralne odcienie szarości.

 
Efekt gwarantowany

Dzięki poszerzonej palecie barw użytkownicy plotera Epson SureColor SC-S70610 mogą uzyskać w druku nasycone kolory, atrakcyjne efekty metaliczne i idealnie białe powierzchnie. Folia winylowa, folia przezroczysta, płótno czy papier fotograficzny – to tylko kilka z wielu rodzajów podłoży, które można zadrukowywać na nowej maszynie marki Epson. Ploter obsługuje media o szerokości do 162,6 cm. Model ośmiokolorowy drukuje z prędkością 26,8 m2/godz. w trybie wysokiej produktywności oraz 13,2 m2/godz. w trybie wysokiej jakości. W wersji dziesięciokolorowej ploter osiąga prędkość 4 m2/godz. przy zastosowaniu atramentu metalicznego i 3 m2/godz. w druku białym atramentem.

 
Nic nie szkodzi

Atrament Epson UltraChrome GSX – podobnie jak stosowany w dwóch pozostałych modelach z serii Epson SureColor S atrament Epson UltraChrome GS2 – jest całkowicie bezwonny. Ponieważ nie zawiera on szkodliwego dla zdrowia niklu, jest całkowicie bezpieczny tak dla środowiska naturalnego, jak i dla ludzi, co potwierdza certyfikat ekologiczny Nordic EcoLabel. Stosowanie atramentu Epson UltraChrome GSX nie wymaga specjalnych systemów wentylacji, co pozwala na ustawienie plotera także w pomieszczeniu biurowym. Warto dodać, że atrament ten odpowiada również kryteriom Energy Star dotyczącym energooszczędności.

Szeroka paleta barw, wyjątkowa jakość druku, duża produktywność i wszechstronne zastosowanie w segmencie signage – taki zestaw cech sprawia, że ploter Epson SureColor SC-S70610 jest idealnym rozwiązaniem dla firm zajmujących się reklamą wizualną i drukiem wielkoformatowym. 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty