Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Nowy EXPERT RS 6003

Nowa maszyna do wklęsłodruku EXPERT RS 6003 zapewnia duże prędkości druku zarówno przy użyciu farb rozpuszczalnikowych oraz wodnych i oferuje drukowanie w ECG.

Firma Bobst wprowadziła na rynek opakowaniowy nową maszynę do wklęsłodruku EXPERT RS 6003. Urządzenie pozwala na wydruk z prędkością do 500 metrów na minutę. Użytkownicy mają do wyboru konfigurację z wałkami cylindrów drukujących lub bez. Możliwości konfiguracji obejmują także systemy farbowe MPI (Multi-Purpose Inking) lub HSM (High Speed Metering), które zapewniają powtarzalne wydruki dla wszystkich rodzajów farb i rozpuszczalników.

Dodatkowo maszyna została wyposażona w udoskonalone technologie utwardzania firmy Bobst oraz umożliwia drukowanie w rozszerzonym gamucie kolorów (Extender Color Gamut). Producent opracował system, w którym zwiększona została wydajność suszenia przy jednoczesnym skróceniu długości komory suszącej. Rozwiązanie to pozwala na znaczne skrócenie wstęgi znajdującej się w maszynie i ograniczenie odpadów powstających przy rozruchu prac o 30 procent w porównaniu z tradycyjnymi komorami suszącymi. Urządzenie oferuje także aplikacje do monitorowania i system Bobst Connect, umożliwiające w pełni zdalny dostęp do zadań oraz  zapewniające wsparcie techniczne.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty