Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Nowy EXPERT RS 6003

Nowa maszyna do wklęsłodruku EXPERT RS 6003 zapewnia duże prędkości druku zarówno przy użyciu farb rozpuszczalnikowych oraz wodnych i oferuje drukowanie w ECG.

Firma Bobst wprowadziła na rynek opakowaniowy nową maszynę do wklęsłodruku EXPERT RS 6003. Urządzenie pozwala na wydruk z prędkością do 500 metrów na minutę. Użytkownicy mają do wyboru konfigurację z wałkami cylindrów drukujących lub bez. Możliwości konfiguracji obejmują także systemy farbowe MPI (Multi-Purpose Inking) lub HSM (High Speed Metering), które zapewniają powtarzalne wydruki dla wszystkich rodzajów farb i rozpuszczalników.

Dodatkowo maszyna została wyposażona w udoskonalone technologie utwardzania firmy Bobst oraz umożliwia drukowanie w rozszerzonym gamucie kolorów (Extender Color Gamut). Producent opracował system, w którym zwiększona została wydajność suszenia przy jednoczesnym skróceniu długości komory suszącej. Rozwiązanie to pozwala na znaczne skrócenie wstęgi znajdującej się w maszynie i ograniczenie odpadów powstających przy rozruchu prac o 30 procent w porównaniu z tradycyjnymi komorami suszącymi. Urządzenie oferuje także aplikacje do monitorowania i system Bobst Connect, umożliwiające w pełni zdalny dostęp do zadań oraz  zapewniające wsparcie techniczne.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty