Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Transfer w ekstraklasie. Epson SureColor SC-F7100.

Data publikacji: marzec 2014

Wprowadzenie na rynek plotera tekstylnego Epson SureColor SC-F7000 pokazało, jak olbrzymie jest zapotrzebowanie klientów na urządzenia przeznaczone do druku małych i średniej wielkości nakładów na tkaninach. Idąc za ciosem, firma Epson poszerza swoje portfolio o kolejny model do zadruku tekstyliów – Epson SureColor SC-F7100.

 

Epson SureColor SC-F7100 to najnowsza propozycja firmy Epson do druku na tekstyliach w technologii sublimacyjnej. Dzięki temu urządzeniu drukarnie mogą czerpać korzyści z realizacji zleceń nisko- i średnionakładowych.  

Ten 64-calowy sublimacyjny ploter transferowy cechuje się przede wszystkim wysoką wydajnością, niezawodnością i wszechstronnością zastosowań. Został w całości zaprojektowany i wyprodukowany przez firmę Epson, która znana jest z wysokiej klasy urządzeń drukujących. „Ploter SureColor SC-F7100 otwiera klientom dostęp do nowych źródeł dochodów” – mówi Akiyo Oba, menedżer produktów w Epson Europe. „Konstruując SC-F7100, wysłuchaliśmy opinii naszych klientów i podjęliśmy odpowiednie kroki, by je w jak największym stopniu uwzględnić. Dzięki tym ulepszeniom nasi klienci mogą odpowiedzieć na zapotrzebowanie rynku na małe i średnie nakłady produkcji odzieży oraz zmaksymalizować swoje zyski”. Jak podkreśla Akiyo Oba, nowy ploter to doskonała propozycja zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów, np. producentów miękkich szyldów, którzy chcą czerpać korzyści z rosnącego zapotrzebowania na zadrukowane tkaniny. Dzięki Epson SureColor SC-F7100 drukowanie takich materiałów, jak: miękkie szyldy, odzież sportowa, ubrania, akcesoria i gadżety, jest wydajne i łatwe jak nigdy dotąd.

 

Ważne, co w środku

Model Epson SureColor SC-F7100 posiada udoskonaloną wersję automatycznej rolki odbiornika, która ma lepsze właściwości naprężające. Dzięki temu ploter może drukować niezawodnie bez ciągłego nadzoru ze strony operatora. Kolejnymi atutami są: nowy, wbudowany stół grzewczy oraz opcjonalny system suszenia wydruków, które przyspieszają schnięcie prac i dają gwarancję większej skuteczności w produkcji w trybie z roli na rolę.

Doświadczenie firmy Epson w projektowaniu sprzętu i głowic drukujących pomogło stworzyć solidną podstawę technologiczną do opracowania nowego plotera tekstylnego, którego przewaga konkurencyjna leży w trwałości i niskich kosztach eksploatacji. Zastosowanie w Epson SureColor SC-F7100 sprawdzonej głowicy drukującej Epson Micro Piezo TFP pozwoliło zminimalizować przestoje, a tym samym zwiększyć wydajność urządzenia, co ma z kolei bezpośrednie przełożenie na czas realizacji zleceń.

 

Jak i czym?

Ploter Epson SureColor SC-F7100 produkuje wydruki o intensywnych barwach, wyraźnych szczegółach, ostrych konturach i płynnych przejściach tonalnych. Cechuje je także odporność na działanie światła, pranie i działanie środków chemicznych, ścieranie mechaniczne i wilgoć. Tak doskonałe parametry są możliwe do uzyskania dzięki przyjaznemu dla środowiska, wodnemu atramentowi Epson UltraChrome DS w standardowym zestawie barw CMYK. Jego zastosowanie, w połączeniu z układem do ładowania rolki z nośnikiem, sprawia, że model Epson SureColor SC-F7100 może obsługiwać wszystkie najczęściej stosowane rodzaje papieru termosublimacyjnego, bogatą paletę podłoży z powłoką poliestrową, a także takie nośniki, jak tkaniny czy materiały sztywne, na przykład tekturę, metal lub plastik. Ploter zadrukowuje podłoża z prędkością do 58 m2/godz., w dwóch przebiegach. Jego niewątpliwą zaletą jest system zasilania w atrament o pojemności 1,5 l z wydajnymi, litrowymi torebkami na atrament.

Dopełnieniem nowego plotera Epson SureColor SC-F7100 jest stworzona przez spółkę ErgoSoft profesjonalna wersja sublimacyjnego oprogramowania RIP firmy Epson. Dzięki niej produkcja przebiega szybko i niezawodnie. Układ ładowania nośnika przez jednego operatora znacznie zwiększa łatwość obsługi urządzenia. Sterowanie maszyną odbywa się poprzez intuicyjny panel LCD.

 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty