Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Urodzinowe niespodzianki

Data publikacji: maj 2011

 

Mutoh zaprosił odwiedzających targi Fespa Digital do obejrzenia całego portfolio swoich wielkoformatowych maszyn drukujących, w tym ploterów sublimacyjnych i do druku na tekstyliach. Z okazji dwudziestych urodzin Mutoh Belgium firma przygotowała również wiele atrakcyjnych ofert dotyczących prezentowanych produktów oraz pokazała najnowsze systemy w swoim portfolio.

 
© Mutoh

Prowadzenie podłoża zastosowane w ploterach serii Mutoh Viper TX Proffesional zapewnia odpowiedni przepływ przez urządzenie oraz optymalny naciąg tkaniny. ABS (adhesive belt system), czyli samoprzylepny pas, pozwala na rozłożenie tkaniny na płasko oraz przesuwanie jej w czasie druku.

Odwiedzając stoisko Mutoh, można było przekonać się, jak w praktyce radzą sobie nowe modele z serii ploterów do druku na tekstyliach Mutoh Viper TX Proffesional. Urządzenia mogą zadrukowywać różne rodzaje tekstyliów, w tym tkaniny zarówno o otwartej, jak i zamkniętej strukturze, takie jak: bawełna, lycra, nylon czy jedwab. Te wielkoformatowe maszyny posiadają kilka charakterystycznych cech zapewniających im wysoką produktywność oraz gwarantujących uzyskanie dobrych efektów w druku. Najważniejszą z nich jest zintegrowany, rozbudowany system prowadzenia podłoża, który dba o to, aby tkanina – często delikatna i rozciągliwa – nie uległa uszkodzeniu w maszynie. System rozwijający obsługuje role o wadze do 150 kg. Prowadzenie podłoża zapewnia odpowiedni przepływ przez urządzenie oraz optymalny naciąg tkaniny. ABS (adhesive belt system), czyli samoprzylepny pas, pozwala na rozłożenie tkaniny na płasko oraz przesuwanie jej w czasie druku. Istotnym elementem jest również Meander Control System, dzięki któremu podłoże nie przesuwa się w prawo lub w lewo, co gwarantuje równomierny zadruk.

Jednym z najważniejszych produktów prezentowanych przez Mutoh w Hamburgu była nowa seria tuszy Zephyr 3D UV do zastosowań przy formowaniu 3D na krzywiznach, przetłoczeniach, pojazdach, nitach itp., która dedykowana jest do druku na ploterze Mutoh Zephyr. Nowe tusze charakteryzują się 200-proc. rozciągliwością i nie zawierają lotnych związków organicznych. Produkt zdobył nagrodę w tegorocznej edycji konkursu EDP Awards.

Na stoisku Mutoh prezentowane były także plotery tnące Kona Apparel, które zostały opracowane do profesjonalnego wycinania wzorów i szablonów z tekstyliów. Producent adresuje urządzenia przede wszystkim do firm z branży odzieżowej oraz agencji reklamowych. W Hamburgu mogliśmy zobaczyć dwa modele serii Kona Apparel: Kona Apparel 140 oraz 1650 o szerokości cięcia odpowiednio 1365 i 1615 mm.

Kolejna maszyna, która pojawiła się na stoisku belgijskiego producenta, to Mutoh ValueJet Hybrid. Ploter drukuje ekologicznymi tuszami Mutoh Bio-Lactite i jest przeznaczony do niskonakładowej produkcji wysokiej jakości grafik. Gama zadrukowywanych podłoży obejmuje także media niestandardowe.

 
 

 
 
 
« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty