Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Wielkoformatowe premiery

Model Acuity Ultra Hybrid LED to jak podkreśla producent, pierwszy krok firmy na rynku wysokiej klasy wielkoformatowych maszyn hybrydowych.

© Fujifilm

Firma Fujifilm wprowadziła do swojej oferty hybrydową, wielkoformatową maszynę drukującą Acuity Ultra Hybrid LED oraz rozszerzyła serię maszyn z płaskim stołem Acuity Prime o model Acuity Prime L. Nowe rozwiązania zostały po raz pierwszy zaprezentowane na targach Fespa Global Print Expo 2022.

 

Jak podkreśla producent, model Acuity Ultra Hybrid LED oferuje wiele korzyści związanych z prostą obsługą, wysoką jakością i konkurencyjnym zwrotem z inwestycji, a także możliwość drukowania na sztywnych i elastycznych podłożach. Z kolei model Acuity Prime L oferuje wszystkie zalety standardowych maszyn Acuity Prime drukarniom, które chcą połączyć wysoką wydajność i wysoką jakość druku na większych arkuszach.

 

Acuity Ultra Hybrid LED

Acuity Ultra Hybrid LED to wysokiej klasy drukarka o szerokości 3,3 m, która zapewnia wysokiej jakości wydruki na sztywnych i elastycznych podłożach, z prędkością druku sięgającą do 218 m² na godzinę (RTR) i rozdzielczością druku do 1200 x 1200 dpi. Urządzenie przeznaczone jest do druku grafik do wnętrz o jakości zbliżonej do fotograficznej, a także do drukowania z dużą prędkością banerów i oznakowań PVC. Oprócz stołów do nakładania i zdejmowania nośników, maszyna Acuity Ultra Hybrid LED wyróżnia się też powierzchnią stołu pokrytą wgłębieniami, zapewniając obsługę wszystkich typów nośników i ułatwiając ich układanie. Solidny mechanizm odbiorczy chroni przed przypadkowym uszkodzeniem, a bezpieczna blokada zapewnia dokładne podawanie nośnika w całym przebiegu. Graficzny interfejs użytkownika oferuje te same rozwiązania konstrukcyjne, jakie występują w modelu Acuity Ultra R2, a także dodatkową funkcję obsługi sztywnych nośników, do sześciu arkuszy jednocześnie. Inteligentny system sterowania podsysem automatycznie włącza odpowiednie strefy podsysu potrzebne w dowolnym zadaniu drukowania na podstawie szerokości nośnika, a zasilanie silnika podsysu nieustannie się zmienia, aby zapewnić optymalne przytrzymywanie nośnika, niezależnie od jego typu i rozmiaru. W celu zapewnienia maksymalnej elastyczności podczas druku metrażowego, specjalnie zaprojektowany wałek pneumatyczny oferuje funkcję dwóch ról, umożliwiając jednoczesne korzystanie z dwóch ról nośników o różnej średnicy (każdy do 36 cm). Z myślą o nowej maszynie firma Fujifilm stworzyła całkowicie nową gamę atramentów Uvijet UH, która obejmuje sześć kolorów (CMYK, Lm, Lc) w standardzie, a także opcjonalny atrament biały. Nowy atrament ma certyfikaty Greenguard Gold i AgBB.

 

Maszyna Acuity Prime L trafi do sprzedaży pod koniec 2022 roku.

© Fujifilm

Acuity Prime L

Oferując maksymalne pole zadruku 3200 x 2000 mm i prędkość druku 202 m2/godz., model Acuity Prime L jest prosty w obsłudze i dostarcza wysokiej jakości wydruki z wysoką szybkością. Oferuje sześć stref podsysu i 16 pinów pozycjonujących nośnik, a także możliwość jednoczesnego drukowania zadań dzięki funkcji podwójnej strefy, zapewniając maksymalną elastyczność. Uvijet HM, system atramentów opracowanych specjalnie dla serii Acuity Prime, zapewnia przyleganie do wielu rozmaitych podłoży, a także szeroką przestrzeń kolorów. Nowa seria atramentów została zoptymalizowana, aby za każdym razem dostarczać wysokiej jakości obrazy. Ponadto nowy podkład natryskowy poprawia przyczepność w przypadku szczególnie trudnych podłoży. Eliminuje to wymóg oddzielnej obróbki wstępnej podłoży przed drukowaniem, oszczędzając czas i pieniądze. Dostępny z maksymalnie siedmioma kanałami atramentu (CMYK plus biały, przezroczysty i podkład), model Acuity Prime L z atramentami Uvijet HM zapewnia drukarniom elastyczność w zakresie dostosowania do określonych potrzeb.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty