Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Generacja „huncolor ready”. System tnący CS6-II.

Data publikacji: czerwiec 2010

Zdjęcie: Hunkeler

Marka „huncolor ready” kojarzy się dziś z wysokim standardem wykończeń w produkcji cyfrowej.

Ponad tysiąc modułów huncolor-ready, w tym więcej niż sto wysokiej klasy systemów tnących CS6-II, współtworzy obecnie parki maszynowe drukarń na całym świecie. W zakresie pełnokolorowego druku cyfrowego, generacja urządzeń POPP6 i POPP7 zyskała sobie pozycję światowego lidera technologii pre- i postpressowych. Marka „huncolor ready” kojarzy się dziś nieodmiennie z wysokim standardem w produkcji cyfrowej.

 

Swój nowy koncept w dziedzinie wykończeń – generację POPP6 (Printer Online Paper Processing) – Hunkeler zaprezentował branży poligraficznej w 2005 roku. Konieczność sprostania wyzwaniu obróbki pełnokolorowych dokumentów w środowisku zaawansowanych systemów druku cyfrowego o szybko zmieniającej się prędkości produkcyjnej, wymogła na twórcach POPP6 opracowanie zupełnie nowej, unikatowej technologii. Pod wspólną nazwą „huncolor ready” znalazły się zatem wydajne moduły dla wstęgi o szerokości do 520 mm, które w krótkim czasie doczekały się licznych instalacji na całym świecie. Hunkeler nie poprzestał na sukcesie technologii POPP6 i poszedł o krok dalej, tworząc POPP7, tym razem dla wstęgi o szerokości do 762 mm.

 

Zdjęcie: Hunkeler

Hunkeler stworzył kolejną generację urządzeń POPP7 dla wstęgi o szerokości do 762 mm

Cięcie w centrum

Kluczowym komponentem platformy POPP7 jest system tnący CS6-II. Ponad sto tego typu modułów pracuje obecnie zarówno w trybie inline, w połączeniu z kolorowymi maszynami cyfrowymi, jak i offline, służąc do produkcji mailingu. Dwa, niezależnie od siebie sterowane cylindry do cięcia poprzecznego, umożliwiają cięcie w zakresie od 3,2 do 7 mm. W połączeniu z maksymalnie pięcioma nożami do cięcia podłużnego, system pozwala na produkcję użytków o różnej długości, od jednej, aż do czterech stron z pojedynczego arkusza. Opcje te są dziś stosowane przede wszystkim w wysokiej jakości produkcji mailingu oraz – w pewnym stopniu – także przy produkcji druków transakcyjnych i transpromo w instytucjach finansowych, bankach i firmach ubezpieczeniowych.

Kolejną zaletą, którą oferuje CS6-II, jest funkcja autoregistra dla precyzyjnego ustawienia cięcia poprzecznego wstęgi bez konieczności zastosowania perforowanej krawędzi prowadzącej. Korzystny wpływ na efektywność systemu ma również opcja dokładnego odcięcia i eliminacji spadów, która pozwala na znaczne zredukowanie produkcji makulatury.

Hunkeler zadbał również o szybkość pracy swoich urządzeń, które osiągają prędkość 220 m/min w konfiguracji rola-rola oraz 180 m/min w konfiguracji rola-arkusz. Co więcej, system tnący CS6-II może obsługiwać wszystkie standardowe podłoża drukowe, począwszy od niskogramaturowego papieru, na kartonach do 300 g skończywszy.

 

 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty