Kalendarium

24-26.11.2020 · InPrint Munich, Milan

12-14.01.2021 · Viscom, Düsseldorf

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

25.02-03.03.2021 · Interpack, Düsseldorf

20-30.04.2021 · drupa, Düsseldorf

Generacja „huncolor ready”. System tnący CS6-II.

Data publikacji: czerwiec 2010

Zdjęcie: Hunkeler

Marka „huncolor ready” kojarzy się dziś z wysokim standardem wykończeń w produkcji cyfrowej.

Ponad tysiąc modułów huncolor-ready, w tym więcej niż sto wysokiej klasy systemów tnących CS6-II, współtworzy obecnie parki maszynowe drukarń na całym świecie. W zakresie pełnokolorowego druku cyfrowego, generacja urządzeń POPP6 i POPP7 zyskała sobie pozycję światowego lidera technologii pre- i postpressowych. Marka „huncolor ready” kojarzy się dziś nieodmiennie z wysokim standardem w produkcji cyfrowej.

 

Swój nowy koncept w dziedzinie wykończeń – generację POPP6 (Printer Online Paper Processing) – Hunkeler zaprezentował branży poligraficznej w 2005 roku. Konieczność sprostania wyzwaniu obróbki pełnokolorowych dokumentów w środowisku zaawansowanych systemów druku cyfrowego o szybko zmieniającej się prędkości produkcyjnej, wymogła na twórcach POPP6 opracowanie zupełnie nowej, unikatowej technologii. Pod wspólną nazwą „huncolor ready” znalazły się zatem wydajne moduły dla wstęgi o szerokości do 520 mm, które w krótkim czasie doczekały się licznych instalacji na całym świecie. Hunkeler nie poprzestał na sukcesie technologii POPP6 i poszedł o krok dalej, tworząc POPP7, tym razem dla wstęgi o szerokości do 762 mm.

 

Zdjęcie: Hunkeler

Hunkeler stworzył kolejną generację urządzeń POPP7 dla wstęgi o szerokości do 762 mm

Cięcie w centrum

Kluczowym komponentem platformy POPP7 jest system tnący CS6-II. Ponad sto tego typu modułów pracuje obecnie zarówno w trybie inline, w połączeniu z kolorowymi maszynami cyfrowymi, jak i offline, służąc do produkcji mailingu. Dwa, niezależnie od siebie sterowane cylindry do cięcia poprzecznego, umożliwiają cięcie w zakresie od 3,2 do 7 mm. W połączeniu z maksymalnie pięcioma nożami do cięcia podłużnego, system pozwala na produkcję użytków o różnej długości, od jednej, aż do czterech stron z pojedynczego arkusza. Opcje te są dziś stosowane przede wszystkim w wysokiej jakości produkcji mailingu oraz – w pewnym stopniu – także przy produkcji druków transakcyjnych i transpromo w instytucjach finansowych, bankach i firmach ubezpieczeniowych.

Kolejną zaletą, którą oferuje CS6-II, jest funkcja autoregistra dla precyzyjnego ustawienia cięcia poprzecznego wstęgi bez konieczności zastosowania perforowanej krawędzi prowadzącej. Korzystny wpływ na efektywność systemu ma również opcja dokładnego odcięcia i eliminacji spadów, która pozwala na znaczne zredukowanie produkcji makulatury.

Hunkeler zadbał również o szybkość pracy swoich urządzeń, które osiągają prędkość 220 m/min w konfiguracji rola-rola oraz 180 m/min w konfiguracji rola-arkusz. Co więcej, system tnący CS6-II może obsługiwać wszystkie standardowe podłoża drukowe, począwszy od niskogramaturowego papieru, na kartonach do 300 g skończywszy.

 

 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

List do Covid-19

Szanowny Panie,

 

od jakiegoś czasu szaleje Pan w całej Polsce i na Świecie. Zaatakował Pan wprawdzie tylko niespełna 1 procent populacji, ale aż 99,9 procent nagłówków w gazetach. Założę się, że z pewnością wolałby Pan, by sytuacja była odwrotna. Wkradł się Pan bowiem na każdy możliwy obszar, na stronach gazet znaleźć można nagłówki z tak postawionymi pytaniami: „Co koronawirus oznacza dla organizacji Mistrzostw Świata w 2021 roku w Salt Lake City?”, a także „Czy dozwolone jest przytulanie się w snach?” – co tylko dowodzi najgorszego…

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty