Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Introinnowacje. Duplo na targach Ipex.

 

Firma Duplo zaprezentuje podczas targów Ipex całą gamę nowych urządzeń introligatorskich, które mają stanowić „wartość dodaną do linii drukujących”, umożliwiając drukarniom oferowanie klientom unikalnych produktów. Przygotowując, największą jak dotąd. ekspozycję na tę imprezę targową, Duplo pokaże dziesięć rozwiązań, począwszy od urządzeń do produkcji broszur oraz lakierowania UV, aż po oklejarki.

 

Odwiedzający stoisko Duplo będą mieli możliwość bezpośredniego zapoznania się z szeregiem produktów, m.in.: oklejarką DB-280, urządzeniem do lakierowania UV Ultra 200, czy też zintegrowanym systemem falcowania, który zostanie zaprezentowany wraz z urządzeniami Duplo DC-645 i DC-445 obsługującymi cięcie wzdłużne, poprzeczne, bigowanie oraz falcowanie. Bez wątpienia najważniejszym produktem, którego opracowanie Duplo ogłosiło w 2009 roku, jest urządzenie do zszywania grzbietowego Alpha. Targi w Birmingham staną się miejscem premiery tego urządzenia na rynku brytyjskim.

 

Zszywanie i oklejanie

System Alpha Saddle, które pokazane zostanie na targach służy do zbierania i zszywania grzbietowego, pracuje z prędkością 12 tys. broszur na godzinę i jest w pełni kompatybilne z wieżami zbierającymi Duplo oraz podajnikami arkuszy. Dając możliwość obsługi broszur A4 w układzie poziomym oraz broszur drukowanych w trybie 2-up, z wykorzystaniem jednostki rozcinania arkuszy w trójnożowej gilotynie, model Alpha zapewnia szybki narząd oraz wysoką jakość i prędkość pracy. Duplo zaprezentuje także model DB-280 będący nową, jednozaciskową oklejarką, która – w przeciwieństwie do wielu innych prostych modeli oklejarek – obsługuje jednocześnie oprawę klejoną, oprawianie z wykorzystaniem taśmy, a także klejenie notesów i bloczków.

 

Obcinanie i lakierowanie

Interesująco przedstawia się także moduł DKT-200, który zapewnia precyzyjnie obcinanie dolnej i górnej krawędzi przetwarzanej broszury. System zyskuje także dzięki płaskiej i prostej drodze papieru, co pozwala operatorowi na podgląd całego procesu przetwarzania broszury. DKT-200, w połączeniu obcinarką czołową DBM-500T, tworzy trójnóż w linii Duplo 5000. Z kolei model Ultra 200, który również stanie na targach, to najnowsze wprowadzone przez Duplo proste urządzenie do lakierowania UV. Model ten adresowany jest do drukarń, które obsługują niższe nakłady, niemniej jednak, charakteryzujący się mocną konstrukcją, Ultra 200 dysponuje wieloma funkcjami i właściwościami bardziej zaawansowanego rozwiązania Duplo – urządzenia Ultra 205A.

 
Systemy cyfrowe

Na targach Ipex pojawi się po raz pierwszy także moduł do produkcji broszur Cyfrowy System 445. Ten nowy, działający w układzie near-line system do produkcji broszur obsługuje cięcie, bigowanie i tworzy broszurę w jednym przebiegu. Dysponuje on również zintegrowaną prasą dociskania grzbietu, aby tworzona publikacja była bardziej płaska, jak również opcjonalnym modułem tworzenia prostokątnego grzbietu ASM-350 dla produkcji książek z grzbietem imitującym efekt oprawy klejowej.

Na targach zaprezentowany zostanie także Cyfrowy System 3500. System ten obejmuje podajnik arkuszy DSF-2000 oraz urządzenie do produkcji broszur DBM350. Łącznie tworzą one system rozszerzający gamę cyfrowych rozwiązań Duplo i oferują obsługę średnionakładowej produkcji broszur ze zmiennymi danymi.

Wykorzystując moduły z serii System 5000, w tym najnowszy podajnik arkuszy Duplo DSF5000, opracowano nową linię do obsługi broszurowania Digital System 5000 Pro. System ten stanowi doskonałe rozwiązanie dla szybkiej produkcji książek w oprawie broszurowej w oparciu o wydruki z najnowszej generacji cyfrowych i monochromatycznych urządzeń cyfrowego druku. Częścią oferty zaprezentowanej na targach Ipex będą również dwa nowe powielacze Duplo. Model DP-M300 jest podstawowym, prostym urządzeniem do druku w formacie A4 i zapewnia on efektywne kosztowo rozwiązanie druku i powielania tekstów i grafiki liniowej. Model DP-U950 jest korzystającym z podciśnieniowego podawania duplikatorem z obsługą formatu A3 dysponującym pojemną układarką mieszczącą do 3500 arkuszy papieru 80g/m2.

 
Falcowanie i zbierania

Z kolei zintegrowany system falcowania DIFS, zostanie podczas targów IPEX zaprezentowany w swojej najnowszej konfiguracji. System ten jest obecnie dostępny wraz z popularną bigówką DC445 DuCreaser. Na swoim stoisku Duplo pokaże również system Duetto, który obejmuje wieże zbierające DC10/60 wraz z podajnikiem arkuszy DSF2000 oraz połączone z gilotyną urządzenie do produkcji broszur DBM500/T. System, opracowany z myślą o drukarniach hybrydowych, doskonale sprawdza się przy przechodzeniu od offsetowego do cyfrowego druku i sprawa, że drukarnia nie musi inwestować w dwa oddzielne systemy końcowej obróbki. Demonstracje urządzeń Duplo będą dostępne na specjalne zamówienie gości targowych. Dalsze informacje oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej www.duploipex.com.

 

Hala 20, stoisko C676

 

Foto 1: Duplo

Targi w Birmingham staną się miejscem premiery urządzenia do zszywania grzbietowego Alpha na rynku brytyjskim.

 

Foto 2: Duplo

Jednym z systemów, które Duplo pokaże na targach Ipex, jest urządzenie DC-445 obsługujące cięcie wzdłużne, poprzeczne, bigowanie oraz falcowanie.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty