Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Nowe propozycje firmy Ferag

Data publikacji: wrzesień 2010

© P&P

 

Oczekuje się, że dzięki nowe rozwiązaniu drukarnie zyskają więcej możliwości w produkcji gazet, a nakłady staną się bardziej opłacalne.

„Stało się już tradycją, że Ferag przed każdą kolejną edycją targów IFRA Expo proponuje nowe rozwiązania. W tym roku mamy przyjemność zaprezentować w Hamburgu aż dwie nowości” - tymi słowami Jürg Möckli, CEO firmy Ferag, powitał grupę dziennikarzy branżowych, którzy zaproszeni zostali do szwajcarskiej siedziby firmy w Hinwil.

 

Wraz ze wprowadzeniem systemu „fold n  stitch” Ferag otwiera nową drogę do uzyskania wartości dodanej w obróbce końcowej gazet. Podstawą nowego rozwiązania jest potrójny złamywak StreamFold, który miał swoją premierę podczas zeszłorocznych targów IFRA w Wiedniu i od tamtego czasu zyskał sobie dobrą sławę wśród drukarń gazetowych. W „fold n  stitch” proces potrójnego złamywania poszerzono dodatkowo o funkcję zszywania zeszytowego. Oczekuje się, że dzięki temu drukarnie zyskają więcej możliwości w produkcji gazet, a nakłady staną się bardziej opłacalne. Na targach w Hamburgu Ferag pokaże również system do zarządzania postpressem w druku gazet zaprojektowany na iPhone a. Producent nie chce jednak na razie zdradzić więcej szczegółów.

 
Różnorodne konfiguracje

„Jako integralny element Systemu Ferag, „fold n  stitch” jest rozwiązaniem idealnym pod względem elastyczności” - stwierdził Möckli. Mobilny moduł falcująco-zszywający można łatwo i szybko przemieścić pomiędzy różnymi stacjami UTR oraz przyłączyć do urządzeń złamujących w konfiguracji inline. Linia może pracować także samodzielnie, niezależnie od systemu drukującego, poprzez uniwersalny nakładak JetFeeder. Interesująca jest również konfiguracja z systemem MultiDisc, w której gazety opuszczające maszynę drukującą są przechowywane w kompaktowym systemie magazynującym i przekazywane do pracującego offline modułu falcująco-zszywającego, gdzie otrzymują swój ostateczny kształt. W tym przypadku maszyna drukująca i złamywak pracują niezależnie, przy zachowaniu optymalnej wydajności. Co więcej, w połączeniu z maszynami z kolekcji JobFolio (trójnożem JobTrim oraz układarką JobStack 90) oferowanymi przez WRH Marketing, „fold n  stitch” może stać się podstawowym komponentem rozbudowanej linii finiszingowej do produkcji wysokiej jakości półakcydensów.

 

© P&P

 

Wartymi uwagi komponentami, o które można poszerzyć system, są dwa moduły zbierające – RollStream oraz FlyStream.

Wiele możliwości

System Ferag jest znany ze swoich szerokich możliwości zastosowania oraz elastyczności względem dalszej rozbudowy. Modułowa struktura pozwala uzupełniać podstawowe komponenty o kolejne – w miarę rozwoju biznesu i zmieniających się potrzeb oraz wymagań klientów. Aby w jak największym stopniu zademonstrować potencjał systemu, Ferag uruchomił w styczniu tego roku pokazową linię produkcyjną w Hinwil. Pierwszym, co przyciąga uwagę w Systemie Ferag, jest jego niebywała kompaktowość. Zajmując minimalną powierzchnię, urządzenie oferuje wiele wariantów produkcji. Możliwe staje się niemal wszystko: od zbierania, poprzez insertowanie, oprawę zeszytową, obcinanie, aż po foliowanie i łączenie w pakiety. Linię można dowolnie zaprogramować tak, aby maksymalnie wykorzystać jej możliwości – czy to do wkładkowania dodatków regionalnych, czy do tworzenia pakietów reklamowych do marketingu bezpośredniego.

 
Szybka zmiana formatu

Podczas prezentacji systemu finiszingowego w działaniu, największe wrażenie robiła łatwość zmiany zlecenia przy jednoczesnej zmianie wariantu obróbki – a wszystko w bardzo krótkim czasie. Wszystkie komponenty Systemu Ferag w pełni dostosowują się do dowolnego formatu poprzez precyzyjną, automatyczną kalibrację. Już w kilka minut po narządzeniu maszyny – bez względu na to, czy zajmujemy się wkładkowaniem, produkcją półakcydensów czy też pakowaniem w folię – linia produkcyjna jest gotowa do wykonania kolejnej pracy.

Wartymi uwagi komponentami, o które można poszerzyć system, są dwa moduły zbierające – RollStream oraz FlyStream – ten ostatni posiada dodatkowo wbudowaną funkcję naprawy. Ponadto, rozbudowa linii z jednostronnym nakładakiem JetFeeder, nie nastręcza żadnych problemów i nie wymaga wprowadzania zmian konstrukcyjnych w maszynie. Kolejny JetFeeder, przyłączony po przeciwnej stronie, może zostać łatwo zintegrowany z systemem, co pozwoli na podwojenie mocy przerobowych linii.

Bez wątpienia, Ferag udowadnia klientom, że inwestycja w jego system opłaci się w każdym przypadku. Nie ma znaczenia to, w jakim kierunku będzie rozbudowywana linia i czy użytkownik za punkt wyjścia obierze zwiększenie produktywności czy też poszerzenie spektrum realizowanych prac – System Ferag został tak opracowany, aby przynieść jak największe korzyści.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty