Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Nowe propozycje firmy Ferag

Data publikacji: wrzesień 2010

© P&P

 

Oczekuje się, że dzięki nowe rozwiązaniu drukarnie zyskają więcej możliwości w produkcji gazet, a nakłady staną się bardziej opłacalne.

„Stało się już tradycją, że Ferag przed każdą kolejną edycją targów IFRA Expo proponuje nowe rozwiązania. W tym roku mamy przyjemność zaprezentować w Hamburgu aż dwie nowości” - tymi słowami Jürg Möckli, CEO firmy Ferag, powitał grupę dziennikarzy branżowych, którzy zaproszeni zostali do szwajcarskiej siedziby firmy w Hinwil.

 

Wraz ze wprowadzeniem systemu „fold n  stitch” Ferag otwiera nową drogę do uzyskania wartości dodanej w obróbce końcowej gazet. Podstawą nowego rozwiązania jest potrójny złamywak StreamFold, który miał swoją premierę podczas zeszłorocznych targów IFRA w Wiedniu i od tamtego czasu zyskał sobie dobrą sławę wśród drukarń gazetowych. W „fold n  stitch” proces potrójnego złamywania poszerzono dodatkowo o funkcję zszywania zeszytowego. Oczekuje się, że dzięki temu drukarnie zyskają więcej możliwości w produkcji gazet, a nakłady staną się bardziej opłacalne. Na targach w Hamburgu Ferag pokaże również system do zarządzania postpressem w druku gazet zaprojektowany na iPhone a. Producent nie chce jednak na razie zdradzić więcej szczegółów.

 
Różnorodne konfiguracje

„Jako integralny element Systemu Ferag, „fold n  stitch” jest rozwiązaniem idealnym pod względem elastyczności” - stwierdził Möckli. Mobilny moduł falcująco-zszywający można łatwo i szybko przemieścić pomiędzy różnymi stacjami UTR oraz przyłączyć do urządzeń złamujących w konfiguracji inline. Linia może pracować także samodzielnie, niezależnie od systemu drukującego, poprzez uniwersalny nakładak JetFeeder. Interesująca jest również konfiguracja z systemem MultiDisc, w której gazety opuszczające maszynę drukującą są przechowywane w kompaktowym systemie magazynującym i przekazywane do pracującego offline modułu falcująco-zszywającego, gdzie otrzymują swój ostateczny kształt. W tym przypadku maszyna drukująca i złamywak pracują niezależnie, przy zachowaniu optymalnej wydajności. Co więcej, w połączeniu z maszynami z kolekcji JobFolio (trójnożem JobTrim oraz układarką JobStack 90) oferowanymi przez WRH Marketing, „fold n  stitch” może stać się podstawowym komponentem rozbudowanej linii finiszingowej do produkcji wysokiej jakości półakcydensów.

 

© P&P

 

Wartymi uwagi komponentami, o które można poszerzyć system, są dwa moduły zbierające – RollStream oraz FlyStream.

Wiele możliwości

System Ferag jest znany ze swoich szerokich możliwości zastosowania oraz elastyczności względem dalszej rozbudowy. Modułowa struktura pozwala uzupełniać podstawowe komponenty o kolejne – w miarę rozwoju biznesu i zmieniających się potrzeb oraz wymagań klientów. Aby w jak największym stopniu zademonstrować potencjał systemu, Ferag uruchomił w styczniu tego roku pokazową linię produkcyjną w Hinwil. Pierwszym, co przyciąga uwagę w Systemie Ferag, jest jego niebywała kompaktowość. Zajmując minimalną powierzchnię, urządzenie oferuje wiele wariantów produkcji. Możliwe staje się niemal wszystko: od zbierania, poprzez insertowanie, oprawę zeszytową, obcinanie, aż po foliowanie i łączenie w pakiety. Linię można dowolnie zaprogramować tak, aby maksymalnie wykorzystać jej możliwości – czy to do wkładkowania dodatków regionalnych, czy do tworzenia pakietów reklamowych do marketingu bezpośredniego.

 
Szybka zmiana formatu

Podczas prezentacji systemu finiszingowego w działaniu, największe wrażenie robiła łatwość zmiany zlecenia przy jednoczesnej zmianie wariantu obróbki – a wszystko w bardzo krótkim czasie. Wszystkie komponenty Systemu Ferag w pełni dostosowują się do dowolnego formatu poprzez precyzyjną, automatyczną kalibrację. Już w kilka minut po narządzeniu maszyny – bez względu na to, czy zajmujemy się wkładkowaniem, produkcją półakcydensów czy też pakowaniem w folię – linia produkcyjna jest gotowa do wykonania kolejnej pracy.

Wartymi uwagi komponentami, o które można poszerzyć system, są dwa moduły zbierające – RollStream oraz FlyStream – ten ostatni posiada dodatkowo wbudowaną funkcję naprawy. Ponadto, rozbudowa linii z jednostronnym nakładakiem JetFeeder, nie nastręcza żadnych problemów i nie wymaga wprowadzania zmian konstrukcyjnych w maszynie. Kolejny JetFeeder, przyłączony po przeciwnej stronie, może zostać łatwo zintegrowany z systemem, co pozwoli na podwojenie mocy przerobowych linii.

Bez wątpienia, Ferag udowadnia klientom, że inwestycja w jego system opłaci się w każdym przypadku. Nie ma znaczenia to, w jakim kierunku będzie rozbudowywana linia i czy użytkownik za punkt wyjścia obierze zwiększenie produktywności czy też poszerzenie spektrum realizowanych prac – System Ferag został tak opracowany, aby przynieść jak największe korzyści.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty