Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Oceniaj po okładce. Müller Martini.

Data publikacji: czerwiec 2010

Firma Müller Martini opracowała system Diamant MC digital do oprawy niskonakładowych fotoalbumów drukowanych w urządzeniach cyfrowych. Linia umożliwia zawieszanie bloków książkowych o różnych grubościach w okładkach wyposażonych w grzbietówki o stałej szerokości. Wszystkie wymagane ustawienia związane z procesami otwierania bloku książkowego i klejenia w strefie rowków są realizowane automatycznie. Jeżeli grubość bloku nie mieści się w określonym zakresie, ale okładki mają taki sam format, Diamant MC digital automatycznie dokonuje  zmian w swoim ustawieniu. Linia w podstawowej wersji składa się z trzech sekcji: podawania, oklejania grzbietu i zawieszania bloku w okładkę. Kolejne bloki albumów czekają przed sekcją podawania do czasu wprowadzenia zmian w jej ustawieniu. Po zakończeniu nastawy sekcji podawania bloki są do niej automatycznie wprowadzane i kontynuowana jest produkcja. Dzięki temu w maszynie zawsze znajdują się oprawiane albumy, a proces przygotowania poszczególnych stacji przebiega bez przerywania pracy. Zarówno bloki książkowe, jak i okładki zaopatrzone są w kody kreskowe. Mają one zagwarantować, że na danym bloku jest zawieszana właściwa okładka. Przed wprowadzeniem produktu do urządzenia, skaner sczytuje kod z bloku książkowego. Drugi skaner sprawdza kod umieszczony na okładce albumu przed wprowadzeniem obu elementów fotoalbumu do stacji zawieszania.

Do najnowszych rozwiązań Müller Martini należy także zbieraczka ZTM 3696 zintegrowana z linią do oprawy bezszyciowej CoronaCompact CC 12. Dwa egzemplarze tego systemu zakupiła ostatnio belgijska drukarnia IBW Industrial Binding Oostkamp. Każdą z zainstalowanych tam linii wyposażono w dwa trójnoże Orbit, piłę rozcinającą podwójne produkty i nóż frontowy Easy Fly. Dwie zbieraczki ZTM 3696 składają się odpowiednio z szesnastu i dwudziestu stacji. Partick van Belle, dyrektor drukarni, wymienia dwa aspekty maszyn ZTM 3696, które w największy sposób wpływają na elastyczność produkcji: pierwszym jest to szybkie przezbrojenie samonakładaków, które – z uwagi na optymalizację produkcji – są często przemieszczane z jednej do drugiej linii. Drugą zaletę stanowi urządzenie do przyklejania ulotek i kart. Jak podkreśla van Belle, jeszcze do niedawna przyklejane karty i inserty były standardem tylko w przypadku magazynów w oprawie zeszytowej. Dziś podobny trend można zauważyć także w odniesieniu do oprawy bezszyciowej.

 

Zdjęcie: Müller Martini

Zbieraczka ZTM 3696 zintegrowana jest z linią do oprawy bezszyciowej CoronaCompact CC 12.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty