Kalendarium

24-26.09.2019 · FACHPACK, Norymberga

30.09-03.10.2019 · 4PrintWeek, Poznań

30.09-03.10.2019 · Taropak, Poznań

08-09.10.2019 · IFRA World Publishing Expo, Berlin

24-27.10.2019 · Międzynarodowe Targi Książki, Kraków

Oceniaj po okładce. Müller Martini.

Data publikacji: czerwiec 2010

Firma Müller Martini opracowała system Diamant MC digital do oprawy niskonakładowych fotoalbumów drukowanych w urządzeniach cyfrowych. Linia umożliwia zawieszanie bloków książkowych o różnych grubościach w okładkach wyposażonych w grzbietówki o stałej szerokości. Wszystkie wymagane ustawienia związane z procesami otwierania bloku książkowego i klejenia w strefie rowków są realizowane automatycznie. Jeżeli grubość bloku nie mieści się w określonym zakresie, ale okładki mają taki sam format, Diamant MC digital automatycznie dokonuje  zmian w swoim ustawieniu. Linia w podstawowej wersji składa się z trzech sekcji: podawania, oklejania grzbietu i zawieszania bloku w okładkę. Kolejne bloki albumów czekają przed sekcją podawania do czasu wprowadzenia zmian w jej ustawieniu. Po zakończeniu nastawy sekcji podawania bloki są do niej automatycznie wprowadzane i kontynuowana jest produkcja. Dzięki temu w maszynie zawsze znajdują się oprawiane albumy, a proces przygotowania poszczególnych stacji przebiega bez przerywania pracy. Zarówno bloki książkowe, jak i okładki zaopatrzone są w kody kreskowe. Mają one zagwarantować, że na danym bloku jest zawieszana właściwa okładka. Przed wprowadzeniem produktu do urządzenia, skaner sczytuje kod z bloku książkowego. Drugi skaner sprawdza kod umieszczony na okładce albumu przed wprowadzeniem obu elementów fotoalbumu do stacji zawieszania.

Do najnowszych rozwiązań Müller Martini należy także zbieraczka ZTM 3696 zintegrowana z linią do oprawy bezszyciowej CoronaCompact CC 12. Dwa egzemplarze tego systemu zakupiła ostatnio belgijska drukarnia IBW Industrial Binding Oostkamp. Każdą z zainstalowanych tam linii wyposażono w dwa trójnoże Orbit, piłę rozcinającą podwójne produkty i nóż frontowy Easy Fly. Dwie zbieraczki ZTM 3696 składają się odpowiednio z szesnastu i dwudziestu stacji. Partick van Belle, dyrektor drukarni, wymienia dwa aspekty maszyn ZTM 3696, które w największy sposób wpływają na elastyczność produkcji: pierwszym jest to szybkie przezbrojenie samonakładaków, które – z uwagi na optymalizację produkcji – są często przemieszczane z jednej do drugiej linii. Drugą zaletę stanowi urządzenie do przyklejania ulotek i kart. Jak podkreśla van Belle, jeszcze do niedawna przyklejane karty i inserty były standardem tylko w przypadku magazynów w oprawie zeszytowej. Dziś podobny trend można zauważyć także w odniesieniu do oprawy bezszyciowej.

 

Zdjęcie: Müller Martini

Zbieraczka ZTM 3696 zintegrowana jest z linią do oprawy bezszyciowej CoronaCompact CC 12.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Przyszłość druku

We wrześniu zebrał się zespół ekspertów drupy, składający się z osobistości świata poligrafii: właścicieli firm, naukowców i analityków. Centralnym punktem rozmów było zagadnienie „PRINT 2030 – 2.0”. Określono dziesięć trendów, które będą miały wpływ na branżę. Analizowano również jak wdrożyć te zdefiniowane i precyzyjnie określone procesy w życie drukarń, tak aby firmy podążały drogą druku przyszłości.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty