Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Ostatnie szlify. WRH Marketing i Ferag na Ipex.

 

Podczas zbliżających się targów Ipex 2010 firmy Ferag i WRH Marketing zaprezentują wspólnie proste i ekonomiczne rozwiązania do obróbki po druku, dedykowane dla małych i średnich przedsiębiorstw poligraficznych, w których szczególny nacisk kładzie się na różnorodność, stabilność i jakość produkcji przy zachowaniu atrakcyjnego stosunku ceny do jakości.

 

Oferowane przez obie firmy rozwiązania pozwalają na elastyczne ich włączenie do istniejących systemów produkcyjnych, zarówno do produkcji gazetowej, półakcydensowej, jak i czysto komercyjnej. Podczas targów można będzie zobaczyć „w akcji” m.in.: system wkładkujący EasySert, potrójny złamywak StreamFold oraz premierowe urządzenie JobTrim do trójstronnego obcinania.

 

EasySert: wkładkowanie bez tajemnic

Pierwsza z prezentowanych na stoisku linii znajduje zastosowanie przy zbieraniu i łączeniu insertów reklamowych w produkcji akcydensowej oraz w drukarniach gazetowych i jest dedykowana dla niższych nakładów. Szeroki zakres aplikacji tego modułowego rozwiązania zostanie zademonstrowany w połączeniu z urządzeniem EasySert. Produkcja przy zastosowaniu tego systemu może osiągnąć wydajność do 25 tys. egzemplarzy na godzinę. Jest to możliwe dzięki transporterowi UTR, który stanowi kluczowy element procesu obróbki wykończeniowej użytków. Urządzenie oparte na technologii chwytania pojedynczego egzemplarza odbiera strumienie produktów z maszyny drukującej przy dowolnej prędkości i dowolnym formacie produktu. Umożliwia także kontrolę przebiegu poszczególnych etapów procesów dalszej obróbki na poziomie pojedynczego egzemplarza. Uzupełniając system o urządzenie StreamStitch, które pozwala na zszywanie zeszytowe inline bezpośrednio w linii produkcyjnej, można zwiększyć efektywność pracy. Kompaktowa jednostka zszywająca jest zintegrowana z systemem transportowym pomiędzy maszyną drukującą a formowaniem pakietów. Dodatkowo, dzięki bębnowi tnącemu SNT-U, w którym zszyte egzemplarze zostaną obcięte z trzech stron i będą gotowe do dalszej wysyłki, można uzyskać olbrzymią produktywność druku i obróbki końcowej.

 
StreamFold: co trzy złamy, to nie jeden

W ramach drugiej linii produkcyjnej będzie prezentowany system trzeciego złamu StreamFold we współpracy z urządzeniami z rodziny JobFolio. Innowacyjny złamywak znajduje zastosowanie w druku gazet codziennych oraz dodatków, które – nawet mimo niestandardowego formatu – mogą zostać potrójnie sfalcowane. Co ważne, StreamFold współpracuje ze wszystkimi systemami Feraga, a w trybie offline łączy się idealnie z nakładakiem JetFeeder. Szybki i bezpieczny transport użytków na całej linii produkcyjnej zapewnia transporter, który kieruje sfalcowane gazety od razu do układarki MultiStack lub przekazuje je najpierw do procesu wkładkowania. Gotowe egzemplarze są odbierane prawo- albo lewostronnie i przesyłane do systemu magazynowania gazet MultiDisc.

Będąc integralną częścią całego, tak skomplikowanego, systemu produkcji, złamywak StreamFold pracuje z dużą dokładnością, zapewniając wysoką jakość falcowania. Maksymalna liczba falcowanych stron sięga jedynie 100, gdyż przy większej objętości należy brać pod uwagę problem wyporności papieru. Prędkość pracy także nie należy do najszybszych – StreamFold falcuje 60 tys. gazet/godz. Złamywak może obsługiwać formaty od „berliner” po „nordycki”.

Oprócz znanych już rozwiązań, Ferag i WRH szykują coś nowego – swoją światową premierę na targach Ipex 2010 będzie mieć urządzenie JobTrim do trójstronnego obcinania. Na razie producent nie ujawnia jednak szczegółów dotyczących tego systemu.

 

Hala 18, stoisko C860

 

Foto 1: Ferag

Dzięki szybkiemu transporterowi UTR, produkcja przy zastosowaniu EasySert może osiągnąć wydajność do 25 tys. egzemplarzy na godzinę.

 

Foto 2: Ferag

Złamywak StreamFold falcuje 60 tys. gazet/godz. i może obsługiwać formaty gazet od „berliner” po „nordycki”.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty