Kalendarium

24-26.11.2020 · InPrint Munich, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

25.02-03.03.2021 · Interpack, Düsseldorf

20-30.04.2021 · drupa, Düsseldorf

Polar. Bezpieczeństwo w introligatorni.

 

W wielu krajach, niezbędne standardy bezpieczeństwa dla operatorów maszyn są określane przez prawo. Rozwijająca się firma powinna zadbać o regularne przeglądy w ciągu całego cyklu życia maszyny. Niezwykle istotnym jest, aby przeprowadzały je w sposób profesjonalny wyłącznie wykwalifikowane osoby. W odniesieniu do poszczególnych maszyn, konieczne jest określenie częstotliwości przeglądów oraz każdorazowe sporządzanie certyfikatu potwierdzającego stan urządzenia. W zakresie systemów introligatorskich, Polar konsekwentnie realizuje te założenia już od wielu lat.

Jeszcze w latach 70. firma opracowała specjalną strategię bezpieczeństwa dla wysoko szybkościowych maszyn tnących, która wprowadziła obowiązek dokonywania systematycznych przeglądów urządzeń produkowanych przez Polar i jest regularnie dostosowywana do dyrektyw Unii Europejskiej. Pomysł wdrożono już w trzech krajach Europy, w których działają lokalne agencje firmy. Kolejnym państwem, które zostanie objęte programem, jest Szwajcaria.

Lista wykwalifikowanych inspektorów znajduje się na stronie internetowej www.polar-mohr.com w zakładce Services/Customer Services/Safety Checks. Większość testów, przeprowadzanych na maszynach, odbywa się przy użyciu urządzeń opracowanych przez Polar. Każda maszyna, która pozytywnie przejdzie testy, zostaje opatrzona nalepką, informującą o jej nienagannym stanie technicznym.

Warto podkreślić, że przeglądy maszyn należy przeprowadzać nie tylko profilaktycznie, ale również po dokonaniu wszelkich modyfikacji, długim czasie przestoju w pracy, czy przeniesieniu urządzenia. Nie ulega wątpliwości, że regularne testy pozwalają nie tylko zapewnić prawidłowe funkcjonowanie maszyn, ale także gwarantują bezpieczeństwo ich operatorom. Obecnie Polar pracuje nad pełną ofertą przeglądów technicznych dla wyposażenia peryferyjnego oraz całego portfolio maszyn tnących.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

List do Covid-19

Szanowny Panie,

 

od jakiegoś czasu szaleje Pan w całej Polsce i na Świecie. Zaatakował Pan wprawdzie tylko niespełna 1 procent populacji, ale aż 99,9 procent nagłówków w gazetach. Założę się, że z pewnością wolałby Pan, by sytuacja była odwrotna. Wkradł się Pan bowiem na każdy możliwy obszar, na stronach gazet znaleźć można nagłówki z tak postawionymi pytaniami: „Co koronawirus oznacza dla organizacji Mistrzostw Świata w 2021 roku w Salt Lake City?”, a także „Czy dozwolone jest przytulanie się w snach?” – co tylko dowodzi najgorszego…

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty