Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Polar. Bezpieczeństwo w introligatorni.

 

W wielu krajach, niezbędne standardy bezpieczeństwa dla operatorów maszyn są określane przez prawo. Rozwijająca się firma powinna zadbać o regularne przeglądy w ciągu całego cyklu życia maszyny. Niezwykle istotnym jest, aby przeprowadzały je w sposób profesjonalny wyłącznie wykwalifikowane osoby. W odniesieniu do poszczególnych maszyn, konieczne jest określenie częstotliwości przeglądów oraz każdorazowe sporządzanie certyfikatu potwierdzającego stan urządzenia. W zakresie systemów introligatorskich, Polar konsekwentnie realizuje te założenia już od wielu lat.

Jeszcze w latach 70. firma opracowała specjalną strategię bezpieczeństwa dla wysoko szybkościowych maszyn tnących, która wprowadziła obowiązek dokonywania systematycznych przeglądów urządzeń produkowanych przez Polar i jest regularnie dostosowywana do dyrektyw Unii Europejskiej. Pomysł wdrożono już w trzech krajach Europy, w których działają lokalne agencje firmy. Kolejnym państwem, które zostanie objęte programem, jest Szwajcaria.

Lista wykwalifikowanych inspektorów znajduje się na stronie internetowej www.polar-mohr.com w zakładce Services/Customer Services/Safety Checks. Większość testów, przeprowadzanych na maszynach, odbywa się przy użyciu urządzeń opracowanych przez Polar. Każda maszyna, która pozytywnie przejdzie testy, zostaje opatrzona nalepką, informującą o jej nienagannym stanie technicznym.

Warto podkreślić, że przeglądy maszyn należy przeprowadzać nie tylko profilaktycznie, ale również po dokonaniu wszelkich modyfikacji, długim czasie przestoju w pracy, czy przeniesieniu urządzenia. Nie ulega wątpliwości, że regularne testy pozwalają nie tylko zapewnić prawidłowe funkcjonowanie maszyn, ale także gwarantują bezpieczeństwo ich operatorom. Obecnie Polar pracuje nad pełną ofertą przeglądów technicznych dla wyposażenia peryferyjnego oraz całego portfolio maszyn tnących.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty