Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

System Duplo 3500. Broszurowanie bez opóźnień.

System broszurujący Duplo 3500, który w Polsce prezentowany był po raz pierwszy podczas ubiegłorocznych targów Poligrafia w Poznaniu, zasilił niedawno park maszynowy drukarni Wie-Druk z Będzina. Urządzenie stanowi introligatorską opcję zarówno dla drukarń offsetowych, jak i cyfrowych, w obu przypadkach pozwalając na obróbkę 3 tys. broszur w ciągu godziny.

 

Duplo 3500 to w pełni automatyczny i wydajny system do obsługi średnich nakładów. Składa się z wieży zbierającej DC-10/60 PRO, która pojawiła się w ofercie Duplo niedawno, a także ze zbieraczek podciśnieniowych, agregatu szyjąco-złamującego i obcinarki czołowej. Pracuje z prędkością 3000 broszur na godzinę i oferuje szycie drutem 100-stronicowych broszur. Może realizować różnorodne prace, począwszy od produkcji okładek na płyty CD czy DVD, aż po broszury o formacie A4 i A3. Urządzenie sprawdza się zarówno w drukarniach offsetowych, jak i cyfrowych, ponieważ – dzięki możliwości podłączenia podajników DSF-2000 lub 5000 – może obsługiwać wydruki cyfrowe zestaw po zestawie.

Drukarnia Wie-Druk powstała w 1999 roku i należy do rodzeństwa – Moniki Wróblewskiej i Grzegorza Wiercińskiego. Od początku zajmowała się produkcją różnego rodzaju druków akcydensowych, które obecnie stanowią również dominującą pozycję w realizowanej tu produkcji. Firma posiada trzy maszyny drukujące, własny system CtP i do tej pory wykorzystywała wcześniejsze modele Duplo w swojej introligatorni wyposażonej także w szereg innych urządzeń do obróbki końcowej. Intensywny rozwój zakładu w ostatnim czasie wygenerował jednak nowe potrzeby.

„Obecnie, kiedy klient oczekuje szybkiej realizacji swojego zlecenia, drukarnia nie może sobie pozwolić na żadne opóźnienia” – mówi Monika Wróblewska – Zakupiony przez nas system Duplo pozwala nam na skrócenie czasu wykonania zamówienia o ponad połowę”. Dodatkowo, przy dwukrotnym zwiększeniu produkcji, jakie miało miejsce w ostatnim czasie w drukarni, nie musiała ona – dzięki inwestycji w nowy system – zatrudniać dodatkowych osób.

 
©PAI printinpoland.com
 

Od lewej: Fryderyk Wiernicki (Duplo Polska), Grzegorz Wierciński, Monika Wróblewska (Wie-Druk). „System Duplo 3500 pozwolił nam na skrócenie czasu realizacji zlecenia o ponad połowę” – komentują właściciele drukarni.

 

Data publikacji: kwiecień 2010

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty