Kalendarium

24-26.09.2019 · FACHPACK, Norymberga

30.09-03.10.2019 · 4PrintWeek, Poznań

30.09-03.10.2019 · Taropak, Poznań

08-09.10.2019 · IFRA World Publishing Expo, Berlin

24-27.10.2019 · Międzynarodowe Targi Książki, Kraków

System Duplo 3500. Broszurowanie bez opóźnień.

System broszurujący Duplo 3500, który w Polsce prezentowany był po raz pierwszy podczas ubiegłorocznych targów Poligrafia w Poznaniu, zasilił niedawno park maszynowy drukarni Wie-Druk z Będzina. Urządzenie stanowi introligatorską opcję zarówno dla drukarń offsetowych, jak i cyfrowych, w obu przypadkach pozwalając na obróbkę 3 tys. broszur w ciągu godziny.

 

Duplo 3500 to w pełni automatyczny i wydajny system do obsługi średnich nakładów. Składa się z wieży zbierającej DC-10/60 PRO, która pojawiła się w ofercie Duplo niedawno, a także ze zbieraczek podciśnieniowych, agregatu szyjąco-złamującego i obcinarki czołowej. Pracuje z prędkością 3000 broszur na godzinę i oferuje szycie drutem 100-stronicowych broszur. Może realizować różnorodne prace, począwszy od produkcji okładek na płyty CD czy DVD, aż po broszury o formacie A4 i A3. Urządzenie sprawdza się zarówno w drukarniach offsetowych, jak i cyfrowych, ponieważ – dzięki możliwości podłączenia podajników DSF-2000 lub 5000 – może obsługiwać wydruki cyfrowe zestaw po zestawie.

Drukarnia Wie-Druk powstała w 1999 roku i należy do rodzeństwa – Moniki Wróblewskiej i Grzegorza Wiercińskiego. Od początku zajmowała się produkcją różnego rodzaju druków akcydensowych, które obecnie stanowią również dominującą pozycję w realizowanej tu produkcji. Firma posiada trzy maszyny drukujące, własny system CtP i do tej pory wykorzystywała wcześniejsze modele Duplo w swojej introligatorni wyposażonej także w szereg innych urządzeń do obróbki końcowej. Intensywny rozwój zakładu w ostatnim czasie wygenerował jednak nowe potrzeby.

„Obecnie, kiedy klient oczekuje szybkiej realizacji swojego zlecenia, drukarnia nie może sobie pozwolić na żadne opóźnienia” – mówi Monika Wróblewska – Zakupiony przez nas system Duplo pozwala nam na skrócenie czasu wykonania zamówienia o ponad połowę”. Dodatkowo, przy dwukrotnym zwiększeniu produkcji, jakie miało miejsce w ostatnim czasie w drukarni, nie musiała ona – dzięki inwestycji w nowy system – zatrudniać dodatkowych osób.

 
©PAI printinpoland.com
 

Od lewej: Fryderyk Wiernicki (Duplo Polska), Grzegorz Wierciński, Monika Wróblewska (Wie-Druk). „System Duplo 3500 pozwolił nam na skrócenie czasu realizacji zlecenia o ponad połowę” – komentują właściciele drukarni.

 

Data publikacji: kwiecień 2010

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Przyszłość druku

We wrześniu zebrał się zespół ekspertów drupy, składający się z osobistości świata poligrafii: właścicieli firm, naukowców i analityków. Centralnym punktem rozmów było zagadnienie „PRINT 2030 – 2.0”. Określono dziesięć trendów, które będą miały wpływ na branżę. Analizowano również jak wdrożyć te zdefiniowane i precyzyjnie określone procesy w życie drukarń, tak aby firmy podążały drogą druku przyszłości.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty