Adres strony:  http://printernet.pl/pg/pl/content/introligatornia/targi_ipex_rima_podaj.html

Targi Ipex: Rima. Podaj dalej!

Firma Rima, producent systemów logistycznych dla druku, zaprezentuje na targach szerokie portfolio swoich rozwiązań, obejmujące systemy transportujące, paletyzatory i podajniki. Wśród oferty targowej znajdzie się kilka interesujących nowości produktowych.

 

Jedną z ważniejszych propozycji firmy są ekonomiczne podajniki wejściowe RS 24 i RS 34, przeznaczone dla małych i średnich maszyn drukujących. Oba urządzenia pozwalają na wygodny transport użytków, zarówno tych wykonanych w heatsecie, jak i techniką coldsetową. Dodatkowo, RS 34 stanowi jedyny na rynku podajnik podnośnikowy, który oferuje funkcje wyrównywania ścian stosu i ubijania stosu, a także laserowy system liczący stosy. Targi Ipex będą miejscem premierowego pokazu tego systemu.

Kolejnym punktem prezentacji Rima jest pionowy podajnik rolkowy ST 2000, który uzupełnia serię wydajnych, pionowych systemów transportowych firmy. Podajnik zostanie zaprezentowany po raz pierwszy i już niedługo ma trafić na rynek. Przy zmniejszonym stopniu automatyzacji, system oferuje sprawny transport użytków, znajdując zastosowanie w takich sektorach, jak druk książek czy akcydensów.

Rima zaprezentuje również rozwiązania softwarowe. Godne uwagi jest oprogramowanie PPMS, które obejmuje obsługę takich działań, jak: przygotowanie urządzenia do pracy, wymiana danych i plan produkcji, monitoring w trybie real-time, a także tworzenie raportów na temat zakończonej produkcji, zawierających zestawienia pełnowartościowych użytków, nieudanych egzemplarzy, długości przestojów i zmiany zlecenia, a także dane na temat prędkości urządzenia w czasie produkcji. Dodatkowa opcją jest możliwość diagnozowania błędów i usterek.

Posiadaczy zaawansowanych systemów do druku książek, w szczególności zaś maszyn typu Zero-Make-Ready, które współpracują zarówno z pionowymi, jak i poziomymi podajnikami rolkowymi, zainteresuje software opracowany wspólnie przez Rima i Civiemme-System. Wspomaga on komunikację pomiędzy podajnikiem a maszyną drukującą, co skutkuje zminimalizowaniem czasu rozgrzania maszyny, redukcją niepełnowartościowych użytków oraz brakiem przestojów maszyny przy zmianie płyt. Wszystko to sprawia, że zarówno przy małych, jak i dużych nakładach, druk odbywa się sprawnie, przy pełnym wykorzystaniu możliwości maszyny.

 
Hala 19, stoisko D791
 
Foto: Rima

Targi Ipex staną się miejscem światowej premiery podajnika podnośnikowego RS34.

 

Data publikacji: kwiecień 2010

 

« poprzedni   |   następny » « wróć