Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Dziewięciu wspaniałych. InterTech Technology Awards rozdane.

Amerykańska organizacja Printing Industries of America ogłosiła listę tegorocznych laureatów prestiżowej nagrody InterTech Technology Awards. Niezależne jury debatowało nad różnorodnymi technologiami, poczynając od narzędzi kontroli procesów, poprzez aplikacje MIS, aż do maszyn cyfrowych i offsetowych. Do konkursu nominowano 21 technologii, z czego 9 zostało nagrodzonych InterTech Technology Award. Przedstawiamy listę laureatów.

 

Produkt: ORIS Press Matcher
Firma: CGS Publishing Technologies International

Opis produktu:

Serwer przetwarzania barw dedykowany dla różnorodnych urządzeń, takich jak CTP czy cyfrowe maszyny drukujące. Pozwala na uzyskanie zripowanych plików w krótkim czasie, przy małej częstotliwości występowania błędów. Przekształca pliki automatycznie, bez konieczności manualnej edycji oryginałów.

 

 

Produkt: Kodak Nexpress Dimensional Printing Systems
Firma: Eastman Kodak Company

Opis produktu:

Technologia druku cyfrowego umożliwiająca stworzenie wypukłych i trójwymiarowych tekstów oraz obrazów. Specyficzny zadruk powierzchni pozwala np. na imitację faktury przedmiotu przedstawionego na obrazie, dzięki czemu użytek staje się bardziej atrakcyjny dla klienta.

 

 

Produkt: Kodak Prinergy Digital Workflow
Firma: Eastman Kodak Company

Opis produktu:

Produkt zaprojektowano z myślą o przepływie pracy w druku cyfrowym zarówno małych, jak i wysokich nakładów o zmiennych danych. Workflow współpracuje z większością cyfrowych maszyn drukujących obecnych na rynku. Dzięki pełnej automatyzacji, minimalizuje liczbę procesów i możliwie najbardziej upraszcza produkcję.

 

 

Produkt: System100 Software
Firma: Ebiz Products LLC

Opis produktu:

Rozwiązanie softwarowe zawierające kompleksowy przewodnik użytkownika i wbudowany system, które zapewniają efektywne działanie oprogramowania. Wszystkie jego komponenty pozwalają na relatywnie szybkie przekonfigurowanie, a nawet zaprogramowanie od podstaw każdego typu operacji.

 

 

 

 

 

Produkt: Fujifilm Taskero Universe Color Path Verified Technology
Firma: Fujifilm Graphic Systems U.S.A., Inc.

Opis produktu:

System ma pomóc w rozwiązaniu problemów pojawiających się podczas procesów projektowania, produkcji i tworzenia kolorów, czyli w osiągnięciu wiernego odwzorowania kolorów z plików elektronicznych, przez całą ścieżkę produkcyjną, aż do uzyskania produktu finalnego.
 

 

Produkt: Diamond Color Navigator
Firma: Mitsubishi Lithographic Presses (MLP U.S.A., Inc.)

Opis produktu:

Produkt pozwala na zwiększenie efektywności procesów związanych z doborem barw, poprzez automatyczną korektę błędów operatora, wynikających z manipulacji układami farbowymi. Diamond Color Navigator

umożliwia szybki i precyzyjny dobór koloru, dzięki zastosowaniu koła barw wyświetlanego na ekranie dotykowym.

 


 

Produkt: Flex-Production Control System
Firma: SoftSolutions, Inc.

Opis produktu:

Rozbudowany workflow engine pozwalający na efektywny przepływ informacji w czasie rzeczywistym pomiędzy urządzeniami zintegrowanymi w JDF workflow a tymi, które znajdują się poza nim.

 

 

Produkt: Heidelberg Prinect Press Center
Firma: Heidelberg

Opis produktu:

Wysokowydajne centrum sterowania maszynami Prinect Press Center ułatwia interakcję pomiędzy operatorem a maszyną drukującą. Dzięki innowacyjnemu i zorientowanemu na procesy oprogramowaniu Intellistart można znacznie zwiększyć produktywność maszyny offsetowej. System wykonuje niektóre operacje jednocześnie, co pozwala w pełni wykorzystać stopień zautomatyzowania maszyny, umożliwia skrócenie czasu narządu i, co najważniejsze, zredukowanie o 70 proc. kroków niezbędnych do przezbrojenia.

Dane o urządzeniu, zleceniu i wyniki pomiarów barw można wyświetlić na ekranie, który stanowi również doskonałe narzędzie ułatwiające proces akceptacji pracy. Drukowany arkusz, we wszystkich formatach, wyświetlany jest w skali 1:1 odpowiednio do stref farbowych. Na ekranie operator może także monitorować samonakładak.

Warto dodać, że InterTech Technology Award to już 3 w tym roku nagroda przyznana firmie. Heidelberg wielokrotnie już zdobywał statuetki za innowacyjność swoich produktów oraz usług, które przyznawane były przez liczące się na całym świecie organizacje, takie jak PIA/GATF, Reddot Institute, JIDPO czy NAPL.

W ciągu ostatnich 10 lat nagrody otrzymały m.in. maszyny drukujące Speedmaster SM 52 z zespołem sztancującym inline, Speedmaster 52 Anicolor, Speedmaster PM 52, Speedmaster CD 74, Speedmaster 102, Speedmaster XL 105, Speedmaster XL 145, Speedmaster XL 162 system zarządzania produkcją Prinect i niezależnie jego elementy, takie jak Prinect Inpress Control, Prinect Press Center; naświetlarki Topsetter, Suprasetter A52/A74, ponadto Suprasettery 145, 162 i 190, złamywarki Stahlfolder serii KH/TH, linie do oprawy Stitchmaster ST 350, ST 400, a także Eurobind 4000 i maszyna zwojowa Mainstream 80.

Nagrodzono również usługi serwisowe Heidelberg Systemservice oraz usługę ecall.

 


 

Produkt: Xeikon 3300 Digital Color Label Press
Firma: Punch Graphix Americas, Inc.

Opis produktu:

Xeikon 3300 (premiera na dru­pie 2008) to zdaniem producenta, przeskok na wyższy poziom w produkcji ety­kiet. Pracuje on w rozdzielczości 1200 dpi z prędkością 19,2 m/min, z miesięcz­ną wydajnością 2,3 mln odbitek i jest zaprojektowany z myślą o 24-godzinnym czasie pracy.

Maszyna, dzięki zaawansowanej ledowej głowicy obrazowej, pozwala na osiągnięcie w druku wysokiej jakości obrazów i mikrotekstu. Piąty układ farbowy daje możliwość uzyskania kolorów dodatkowych oraz druku przy użyciu kryjącej bieli i tonera ochronnego stosowanego w plombach i innych aplikacjach zabezpieczających przed fałszowaniem produktów.

Xeikon pracuje na szerokiej gamie podłoży – od papieru po przezroczyste folie. Tusze, które stosuje posiadają certyfikat FDA (Food and Drug Administration, czyli Agencji ds. Żywności i Leków), co pozwala na używanie ich w druku etykiet dla branży spożywczej. 

Xeikon drukuje metodą elektrofotografii przy użyciu suchego tonera. Umożliwia to wykorzystanie konwencjonalnych niepowlekanych substratów i całkowicie redukuje emisję lotnych związków organicznych i innych szkodliwych substancji, nadając produktowi szczególne walory ekologiczne. Warto dodać, że każdy użytek wydrukowany przez maszynę jest w pełni przetwarzalny.

Nagroda InterTech to już drugie znaczące wyróżnienie dla Xeikona 3300. Maszyna zdobyła w zeszłym roku prestiżową nagrodę Label Industry Global Awards.

 

 

Data publikacji: 11/2009

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty