Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Główne atrakcje od Müller Martini

Jedną z wielu innowacji technologicznych, prezentowanych przez firmę Müller Martini na virtual.drupa 2021 będzie zszywarka siodłowa Primera Pro, obsługująca do 14 000 cykli na godzinę.

© Müller Martini

Na wirtualnym wydarzeniu virtual.drupa 2021 firma Müller Martini zaprezentuje rozwiązania technologiczne, które zostały wprowadzone na rynek w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, a także wypróbowane i przetestowane systemy, które odniosły sukces na rynku. Z powodu pandemii i licznych ograniczeń dotyczących podróży i przemieszczania się, firma postanowiła wzmocnić swoją obecność w kanałach internetowych. Tam też w ciągu ostatniego roku odbywały się premiery najnowszych maszyn producenta, w tym m.in. system Prinova, Primera Pro i Publica Pro.

Prinova: zszywarka siodłowa, wykonująca do 9000 cykli na godzinę, jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla krótkich, jak i średnich serii. Dzięki innowacyjnemu, indywidualnemu podajnikowi, nową zszywarkę można szybko przezbroić. Oprócz technologii sterowania ruchem i związanych z nią szybszych procesów konfiguracji, jej główne zalety obejmują nowy system kamer Asir Pro opracowany przez Müller Martini, który rozpoznaje i porównuje wydrukowane arkusze za pomocą kodu 1D / 2D i / lub porównania obrazów, dzięki czemu wadliwe produkty końcowe należą do przeszłości.

Primera Pro: Udoskonalona technologia sterowania ruchem dla całej zszywarki siodłowej obsługującej do 14 000 cykli na godzinę zapewnia znaczne skrócenie czasu przezbrajania i realizacji zamówień oraz zwiększa rentowność dzięki szybkim i bezbłędnym procesom konfiguracji. Kolejną zaletą maszyny jest całkowicie przeprojektowany, w pełni zautomatyzowany trójnożowy trymer o zmiennej grubości. Dzięki zastosowaniu technologii serwonapędów każda z osi formatu może być indywidualnie regulowana, bez wpływu na inne osie.

Publica Pro: Ponieważ Müller Martini wierzy w przyszłość wysokiej jakości broszur i ulotek, nowa generacja bindownic została wprowadzona na rynek w trzech klasach wydajności: 12 000 (Pro12), 15 000 (Pro15) i 18 000 (Pro18) cykli na godzinę. Dzięki zoptymalizowanym procesom, Publica Pro przekonuje przede wszystkim wysoką wydajnością, najwyższą jakością i krótkimi czasami przezbrajania. Zawiera także liczne innowacje, w tym m.in. nowe podłączenie monitora, nowy system CoPilot (Siemens NX), zoptymalizowany łańcuch dociskowy, automatyczną regulację długości warstwy kleju na jednostce klejącej grzbiet, nowe tarcze robocze do klejenia bocznego oraz zoptymalizowany transport okładek.

SigmaLine III: Wstępne zbieranie, zmienne składanie, dynamiczny tryb cięcia - rozwiązanie, które jest przeznaczone do krótkich nakładów, umożliwia nowe, zróżnicowane formy produkcji. Do tej pory składanie na SigmaLine odbywało się za pomocą ostrza mechanicznego. Po raz pierwszy w maszynie zastosowano innowacyjną technologię ostrza pneumatycznego, gdzie składanie wyzwalane jest przez ciśnienie powietrza. Dzięki ostrzu pneumatycznemu produkcja przebiega znacznie stabilniej nawet przy dużych prędkościach, zapewniając doskonale zagięcia. Zapewnia to znacznie wyższą wydajność całego systemu, wynoszącą do 305 metrów na minutę - najwyższą wydajność produkowanych cyfrowo bloków książek na rynku. Inną nowością zastosowaną w maszynie jest dynamiczny tryb cięcia.

Częścią prezentacji Müller Martini na virtual.drupa 2021 będą także maszyny, które odniosły sukces na rynku, w tym bindownica Vareo PRO z podajnikiem końcowym i trójnożowym trymerem InfiniTrim, bindownica Alegro, maszyna do szycia książek Ventura MC Digital oraz linia do produkcji książek - Diamant 60.

Link do strony wydarzenia: www.virtual.drupa.de/vis/v1/de/exhibitors/.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty