Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Spotkanie dwóch światów. Mailingtage 2012.

Data publikacji: lipiec 2012

Tegoroczna wystawa mailingtage 2012, zorganizowana przez NürnbergMesse (Norymberskie Centrum Wystawiennicze), była wydarzeniem, które dało wyraźny impuls do dalszego dialogu pomiędzy branżą poligraficzną a rynkiem mediów elektronicznych. Impreza, której hasłem jest crossmedialność, wiąże się z takimi zagadnieniami, jak tworzenie, druk i wysyłka mailingu.

 
Tekst: Michael Seidl
 

Spotkanie druku i mediów elektronicznych rodzi wiele napięć, ale i skutkuje innowacyjnymi rozwiązaniami. 

Na początku lata wystawa mailingtage przyciągnęła do Norymbergi ponad 7 tys. odwiedzających, którzy chcieli zapoznać się z bogatą ofertą 354 wystawców. Organizatorzy przeprowadzili wśród gości ankietę, z której wynika, że aż 92 proc. z nich było bardzo zadowolonych z organizacji, formuły i przebiegu tej fachowej imprezy. Również wystawcy zdają się w pełni podzielać tę opinię. Cieszy ich przede wszystkim to, że mailingtage odwiedzili głównie fachowcy i osoby decyzyjne, co przekładało się na konkretne rozmowy z wystawcami i poskutkowało nawiązaniem licznych, cennych kontaktów. „Rynek marketingu dialogowego staje się w coraz większym stopniu wieloaspektowy, dochodzi do jego wewnętrznego zróżnicowania i wyspecjalizowania”, stwierdził Claus Rättich, członek kadry zarządzającej NürnbergMesse. „Targi mailingtage pozwalają na przegląd aktualnej oferty, znalezienie indywidualnych rozwiązań i zdobycie odpowiedniego know-how. Tworząc praktycznie zorientowaną ofertę targową, udało nam się trafić w samo sedno potrzeb branży. Potwierdzenie tego znajdujemy w wypowiedziach tak wystawców, jak i osób odwiedzających mailingtage”.

Do najgoręcej komentowanych punktów imprezy należał program wykładów prowadzonych przez 130 referentów – specjalistów z branży medialnej. W swoich prezentacjach mówili oni o szansach i zagrożeniach, jakie stoją przez komunikacją cyfrową, jak również o efektywnym połączeniu różnych kanałów marketingowych i aktualnych wymaganiach dotyczących ochrony danych. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się wystąpienia takich sław branży medialnej i komunikacyjnej, jak Malte Hasse (A&B One Digital), Stefan Hentschel (Google), Rudolf Jahns (Jahns and Friends), Ulf-Jost Kossol (T-Systems Multimedia Solutions), Mirko Lange (talkabout communications) czy Torsten Schwarz (Absolit Consulting). Ich inspirujące prezentacje można obejrzeć na stronie internetowej www.mailingtage.de/filme.

„Tendencja, aby indywidualnie dotrzeć do każdego klienta przy wykorzystaniu wielu różnych kanałów przekazu, jest coraz wyraźniejsza” - komentuje Bettina Focke, szefowa projektu mailingtage. „Takie tematy, jak marketing mobilny, geomarketing czy reklama multisensoryczna, cieszą się olbrzymim wzięciem. Właśnie w tym sektorze rynku wiele będzie się działo. Kolejna edycja mailingtage, która odbędzie się w 2013 roku, posłuży do przedstawienia rozwoju branży komunikacyjnej i – miejmy nadzieję – zainicjuje kolejne ciekawe przedsięwzięcia”. Znamy już termin przyszłorocznej wystawy mailingtage – odbędzie się ona w dniach 19-20 lipca w Norymberdze.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty