Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Współpraca ponad podziały

 

Producent innowacyjnych rozwiązań technologicznych HP wraz ze swoimi partnerami biznesowymi, mobilizuje i wspiera zespoły specjalistów, agencje rządowe, organizacje oraz instytucje zdrowia w produkcji niezbędnych elementów i materiałów do walki z koronawirusem. Firma udostępnia również darmowe projekty druku 3D, które znalazły już swoje zastosowanie w produkcji masek i osłon na twarz, jak również w produkcji przyborów umożliwiających ich regulację oraz w tworzeniu nakładek pozwalających otwierać drzwi bez użycia rąk. Dzięki tym działaniom dostarczono już do wielu szpitali ponad 1000 części wyprodukowanych przy użyciu druku 3D. W fazie testów znajdują się w tej chwili kluczowe części maski do resuscytatorów polowych do krótkotrwałej respiracji oraz kilka typów maseczek na twarz, w tym FFP3. Pliki zawierające zatwierdzone projekty zostały udostępnione na stronie producenta. Zachęca on również projektantów specjalizujących się w druku 3D do zgłaszania swoich pomysłów i wsparcia światowej społeczności medycznej w tym trudnym czasie.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty