Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Wysoki standard Metsä Board. Rekordowa ocena EcoVadis

Metsä Board po raz kolejny osiągnęła najwyższy, platynowy poziom w ocenie zrównoważonego rozwoju EcoVadis, tym razem z rekordowym wynikiem. Firma osiąga najwyższy poziom oceny co roku od 2017 roku.

 

© Metsä Board

Metsä Board uzyskała wysokie wyniki w każdym z czterech ocenianych tematów. Z łącznym wynikiem 91/100 znalazła się wśród 1 procenta najwyżej ocenionych firm w kategorii producentów papieru, tektury i opakowań. Ogólny wynik poprawił się w porównaniu z poprzednią oceną (87/100) dzięki lepszemu wynikowi (90/100) w ocenie praw pracowniczych i praw człowieka. W ocenie środowiskowej firma uzyskała wynik 100/100 trzeci rok z rzędu. Społeczna odpowiedzialność biznesu jest integralną częścią firmowej strategii i jej codziennej działalności. Aktywnie rozwijana jest również przejrzysta sprawozdawczość w zakresie zrównoważonego rozwoju, która sprawia, że zasady Metsä Board i działania w tym zakresie są publicznie widoczne.

 

Karta wyników

EcoVadis prowadzi platformę umożliwiającą firmom ocenę wyników środowiskowych i społecznych swoich dostawców w skali globalnej. Ich karta wyników zrównoważonego rozwoju ilustruje wyniki w czterech różnych obszarach: środowisko, prawa pracownicze i prawa człowieka, etyka, a także zrównoważone zamówienia. Stosowana metodologia i kryteria są zgodne z międzynarodowymi standardami społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), w tym Global Reporting Initiative (GRI), UN Global Compact i ISO 26000.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty