Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Bufor All Star Fount

Bezalkoholowy bufor All Star Fount z oferty ABC/Allied Pressroom Products Europe pozwala drukarni Kuman-Art zwiększyć wydajność i zmniejszyć koszty produkcji.

Drukarnia Kuman-Art z Kielc, specjalizująca się w produkcji reklamowej, zainwestowała w bezalkoholowy bufor All Star Fount z oferty ABC/Allied Pressroom Products Europe. To kolejny środek chemiczny marki ABC/Allied wdrożony przez producenta. Od kilku lat firma z powodzeniem korzysta z takich rozwiązań jak m.in. środek do mycia układu wodnego A+B Cleaner, środek do mycia wałków gumowych MRC 88, czy środek do mycia i regeneracji obciągów gumowych Blast.

Kuman-Art działa na rynku usług poligraficznych od 1991 roku. Realizuje zlecenia z zakresu produkcji reklamowej, m.in. katalogi, foldery, broszury, teczki, plakaty i inne. Realizacja produkcji w zakładzie firmy odbywa się na dwóch pełnoformatowych, offsetowych maszynach drukujących, składających się z pięciu zespołów drukujących oraz wieży lakierującej. Specyfika produkcji uwzględnia zlecenia z zastosowaniem kolorów specjalnych, dlatego też firma zdecydowała się na dalsze usprawnienia w procesie drukowania m.in. poprzez wdrożenie bufora. Producent zwrócił przede wszystkim uwagę na niższe zużycie bufora w realizowanej produkcji, a także wysoką stabilność i lepsze parametry druku osiągane w maszynie oraz możliwość szybkiego poddania arkuszy dalszej obróbce.

„All Star Fount nie tylko redukuje albo wręcz eliminuje ilość IPA niezbędnego w druku offsetowym, ale dba też o stabilność, jakość i pasowanie kolorystyczne. To bardzo ważny aspekt w przypadku takiej produkcji, jaką wykonuje Kuman-Art, gdzie dość często pojawiają się barwy specjalne, firmowe, ale też aple czy siatki. Jego użytkownicy zwracają też uwagę na konieczność rzadszej niż dotychczas wymiany wody w maszynie” - podkreśla Tomasz Reczka, koordynator ds. wdrożeń w firmie ABC/Allied Pressroom Products Europe.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty