Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Certyfikat PTS dla UPM Raflatac. Kleje zgodne z normami

© UPM Raflatac

Dziesięć klejów dedykowanych etykietom papierowym dla logistyki i handlu elektronicznego dostępnych w portfolio firmy UPM Raflatac uzyskało w 2023 r. certyfikat instytutu Papiertechnische Stiftung (PTS). Materiały zostały oznaczone jako nadające się do recyklingu w segmencie opakowań papierowych i tekturowych.
Certyfikowane kleje są przeznaczone do dużych nakładów, zapewniając klientom dodatkową korzyść w postaci sprawdzonych rozwiązań etykietowych zgodnych z zasadami recyklingu. Aby ocenić możliwość recyklingu, PTS przetestował dziesięć etykiet papierowych producenta zawierających weryfikowane kleje. Etykiety zostały przetestowane jako część materiału opakowaniowego przy udziale wagowym 10 procent, zgodnie z metodologią PTS-RH 021:2012 Category II do oceny możliwości recyklingu opakowań z papieru i tektury. Ze względu na uzyskane wyniki dotyczące wydajności włókien, przyczepności arkuszy i zanieczyszczeń optycznych, dziesięć klejów firmy UPM Raflatac pozytywnie przeszło proces weryfikacyjny.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty