Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Druk bez wpadek

Data publikacji: październik 2010

 

Efektywna zdalna wymiana informacji cyfrowej pomiędzy studiem graficznym lub drukarnią a klientem to obecnie konieczność. Aby uczynić ten proces przyjaznym nawet dla niedoświadczonego użytkownika oraz uchronić obie strony przed potencjalnymi błędami, powstał program Remote Access Elite (RA-Elite).

 
© Heidelberg

Wykrywane błędy podzielone są na dwie podstawowe kategorie – tzw. krytyczne, które całkowicie uniemożliwiają wykonanie pracy.

Narzędzie, oferowane przez Heidelberg Polska, służy do przesyłania, akceptacji i kontroli materiałów do druku w formie plików PDF za pomocą sieci internetowej. Ciekawą właściwością tego oprogramowania jest możliwość dokonywania kontroli poprawności pliku PDF jeszcze u klienta – zanim dane zostaną gdziekolwiek wysłane. Weryfikacja plików przeprowadzana jest w oparciu o parametry konkretnej pracy, automatycznie przekazane z drukarni za pomocą Internetu, a zatem dotyczące ściśle danego zlecenia. Takie rozwiązanie ma szereg zalet – przede wszystkim pozwala wykryć potencjalne błędy, zanim praca zostanie przesłana i przekazana do produkcji. Wykrywane błędy podzielone są na dwie podstawowe kategorie – tzw. krytyczne, które całkowicie uniemożliwiają wykonanie pracy – w tym przypadku program RA-Elite nie pozwoli w ogóle przesłać błędnego pliku do drukarni czy studia – oraz ostrzeżenia, w przypadku których, po akceptacji przez klienta, pliki mogą zostać skierowane do produkcji. Korzystny jest również fakt, że do sprawdzenia pliku wejściowego używany jest komputer klienta – w praktyce maszyna o bardzo niewygórowanych parametrach – zapobiega to przeciążeniu serwera zainstalowanego w drukarni czy studiu w przypadku, gdy wielu klientów jednocześnie korzysta z usług programu RA-Elite.

 
© Heidelberg

Klient może samodzielnie zaprojektować sobie „drzewo” uprawnień w użytkowaniu programu, jakie nadaje poszczególnym pracownikom swojej firmy.

Maksymalna pewność

Podczas przekazywania plików do drukarni lub studia odbywa się ich jednoczesne przyporządkowanie do odpowiednich stronic zlecenia. Każda czynność wykonana przez klienta lub drukarnię jest dokumentowana w postaci historii zdarzeń wzbogaconej na życzenie o dodatkowe, nieusuwalne komentarze. Wszystkie istotne powiadomienia wysyłane są za pośrednictwem poczty elektronicznej. Powiadomienia te mogą dotyczyć zarówno zakończenia danego etapu realizacji zlecenia, jak i przypomnienia o zbliżającym się terminie (np. wysłania plików lub ich akceptacji). Po otrzymaniu stosownego powiadomienia, klient dokonuje akceptacji zarówno poszczególnych stronic, jak i pracy jako całości. Efektem działania programu jest kompletny, poprawny i zaakceptowany plik PDF, zawierający wszystkie lub jedynie wskazane stronice już we właściwej kolejności – niezależnie od tego, w jaki sposób i w jakim porządku były one wysyłane do drukarni bądź studia. W przypadku konieczności dokonania poprawek, dostępne są w systemie wszystkie wcześniejsze wersje wraz z odpowiednimi komentarzami, jednak tylko wersja zaakceptowana może znaleźć się w pliku wyjściowym.

 
© Heidelberg

Zaawansowany interfejs graficzny pozwala na wygodną, opartą o animację 3D metodę przeglądania publikacji celem jej zaakceptowania.

Wygoda w przeglądaniu

Zaawansowany interfejs graficzny pozwala na wygodną, opartą o animację 3D metodę przeglądania publikacji celem jej zaakceptowania. Klient może samodzielnie zaprojektować sobie „drzewo” uprawnień, jakie nadaje poszczególnym pracownikom swojej firmy, jak i cedować te uprawnienia „w dół”. Mechanizm ten jest szczególnie przydatny w relacjach drukarnia – wydawnictwo – klient. Użytkownicy – zarówno po stronie drukarni bądź studia graficznego, jak i ich klienci do komunikacji z programem posługują się standardową przeglądarką internetową – o uprawnieniach decyduje jedynie wprowadzona nazwa użytkownika oraz hasło. Wyjątkiem jest niewielki, dodatkowy program, służący do sprawdzenia oraz wysyłki plików PDF. Oprogramowanie RA-Elite może pracować w kilku językach (w tym polskim), a każdy z klientów drukarni/studia może wybrać dogodny dla siebie język. Cecha ta jest szczególnie cenna, gdy firma współpracuje z Klientami zagranicznymi.

Oprogramowanie RA-Elite to wygodne narzędzie do kontroli, przesyłania, porządkowania oraz akceptacji plików PDF przeznaczonych do druku. Pozwala ono na oszczędność czasu, ochronę przed niepotrzebnymi, a często czasochłonnymi transferami danych oraz minimalizuje ryzyko pomyłek związanych z błędnym przyporządkowaniem plików do poszczególnych stronic publikacji. Pełna dokumentacja wszystkich dokonywanych czynności wraz ze stosownymi komentarzami pozwala w łatwy sposób prześledzić przebieg realizacji zlecenia na etapie prepress.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty