Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Innowacyjne rozwiązania Zünd. Wydajność we wszystkich obszarach

Zünd zaprezentuje na targach drupa szerokie portfolio rozwiązań pod hasłem „Performance Across the Board”. Firma podkreśla, że oferuje produktywność spełniającą wymagania każdego klienta i mieszczącą się w każdym budżecie.

© Zünd

Zünd rozszerzył swoje portfolio systemów do cięcia, narzędzi programowych i rozwiązań wspierających automatyzację. Firma tworzy rozwiązania zawsze z myślą o tym, aby móc zaoferować produktywność dla każdego klienta i każdego budżetu. Modułowe portfolio produktów prezentowane jest pod hasłem „Performance across the board”.

 

Cyfrowe systemy do cięcia odgrywają ważną rolę w łańcuchach wartości producentów opakowań, dostawców produktów reklamowych i usług graficznych. To na tym etapie produkt otrzymuje swój realny kształt. Jednocześnie wycinarki Zünd są częścią całościowego przepływu pracy i współpracują z procesami wyższego i niższego rzędu w celu optymalizacji wydajności. Jest to najwyższy priorytet dla użytkowników, wraz z zapotrzebowaniem na jakość i niezawodną produkcję. Dotyczy to zarówno małych firm, jak i dużych zakładów produkcyjnych. „Konsekwentnie rozwijamy nasze portfolio, aby zoptymalizować proces cięcia na wszystkich jego etapach. Na targach drupa zaprezentujemy innowacyjne i wysoce produktywne rozwiązania, które pomogą naszym klientom w cyfryzacji produkcji, indywidualnie i zgodnie z ich potrzebami. Poświęcamy czas na poznanie specyficznych wymagań naszych klientów w najdrobniejszych szczegółach podczas indywidualnych konsultacji. Umożliwia nam to stworzenie odpowiedniego pakietu rozwiązań dla naszych klientów, aby zaoferować im rozwiązania zapewniające skuteczną i konkurencyjną produkcję. Aktywnie wspieramy ich w transformacji do cyfrowej przyszłości” skomentował Lars Bendixen, Segment Manager w Zünd. Firma koncentruje się na cyfryzacji i automatyzacji łańcucha wartości swoich klientów, a tym samym na zwiększeniu ich konkurencyjności. W tym celu rozwiązania do cięcia firmy Zünd produkują coraz bardziej niezależnie i autonomicznie.

 

Premiera Q-Line z BHS180
Prezentacja nowej generacji wycinarki Q-Line w połączeniu z systemem BHS180 i zintegrowanym optycznym systemem detekcji Undercam to targowa premiera. Rozwiązanie do cięcia wyznacza nowe standardy w przemysłowej produkcji non-stop i reprezentuje najwyższy poziom zautomatyzowanego cięcia cyfrowego. Całkowicie nowa koncepcja maszyny Q-Line z BHS180 na nowo zdefiniowała limity wydajności w kilku aspektach i ponownie znacznie poprawiła wydajność produkcji w porównaniu do konwencjonalnego sztancowania. Nowa konstrukcja nośna Q-Line jest wykonana z wysoce stabilnego odlewu mineralnego. Zapewnia ona maksymalną płynność i precyzję cięcia, nawet przy dużych prędkościach. Belki produkcyjne są wykonane z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym. Dzięki temu są lekkie i wytrzymałe oraz umożliwiają precyzyjne cięcie wymagających materiałów z najwyższą prędkością. Portfolio produktywnych rozwiązań do cięcia zostało uzupełnione o linię Q-Line i obejmuje teraz wszystkie klasy wydajności i wymagania klientów.
 

Wydajne cięcie
Na drupie Zünd zademonstruje, w jaki sposób można zoptymalizować produktywność i efektywność kosztową dzięki innowacyjnym opcjom, w tym nowemu przedłużeniu pozycjonowania arkusza z opcjonalnym systemem Undercam dla wycinarek trzeciej generacji. Zostało ono zaadoptowane jako transfer technologii z linii Q-Line z BHS180 i zostanie zaprezentowane na targach drupa w połączeniu z wycinarką Zünd G3. W połączeniu z optycznym systemem wykrywania, rozszerzenie pozycjonowania arkuszy umożliwia ich półautomatyczne podawanie, identyfikację zadań za pomocą kodu QR i rejestrację podczas produkcji. Znacząco zwiększa to produktywność, szczególnie w zastosowaniach, w których cięcie i bigowanie odbywa się na odwrotnej stronie arkusza. Odwiedzający stoisko będą mogli na żywo przekonać się, w jaki sposób mogą sterować robotami i w pełni automatycznie odbierać gotowe części. Zünd zaprezentuje Robot PortaTable 130, który składa się z mobilnego stołu dostawczego i ramienia robota i może być szybko i łatwo podłączony do innej wycinarki Zünd. Opcja wizualizacji zapewnia wydajną logistykę zamówień, która wspiera operatora podczas usuwania części. Funkcje takie jak optyczne znakowanie części lub drukowane kody QR upraszczają śledzenie zamówień przez operatora i zapewniają czystą i wydajną logistykę.

 

Dodatkowy wzrost produktywności
Zünd demonstruje również swoją cyfrową wiedzę dzięki rosnącemu portfolio oprogramowania, z których wszystkie są rozwiązaniami automatyzacji dla każdego wymagania i obszaru zastosowania. Przede wszystkim ZCC Zünd Cut Centre. Oprogramowanie operacyjne zostało całkowicie przeprojektowane i oferuje najnowocześniejszy, intuicyjny i dotykowy interfejs użytkownika. ZCC Zünd Cut Center wspiera użytkownika w optymalizacji procesu przed, w trakcie i po cięciu. Użytkownik nabywa komponenty oprogramowania, których potrzebuje, nie więcej i nie mniej. W każdej chwili może dodać kolejne opcje, gdy jego potrzeby w zakresie automatyzacji wzrosną. Na przykład Caldera PrimeCenter, oprogramowanie do prostego i zautomatyzowanego przygotowywania danych do druku i cięcia. Jest to centrum sterowania przygotowywaniem zadań, zapewniające wydajność i efektywność w przepływie danych. Na przykład zadania Print&Cut mogą być tworzone w pełni zagnieżdżone za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Odwiedzający Digital Textile Micro Factory w touchpoint textile będą mogli z pierwszej ręki przekonać się, że nawet najbardziej kompaktowe plotery tnące z portfolio Zünd, Zünd S3, są bardzo wydajne.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty