Kalendarium

24-26.11.2020 · InPrint Munich, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

25.02-03.03.2021 · Interpack, Düsseldorf

20-30.04.2021 · drupa, Düsseldorf

Jeszcze lepsza komunikacja

Data publikacji: grudzień 2010

 

Bezproblemowy, płynny proces tworzenia treści oraz praca grupowa są wyjątkowo istotną częścią użytkowania i udostępniania informacji w ramach firmy lub organizacji. To już nie tylko przydatne funkcje, ale niezbędne elementy umożliwiające osiągnięcie sukcesu w obecnych warunkach ekonomicznych. Wprowadzając na rynek nowe produkty, firma Adobe stawia kolejny krok ku większemu profesjonalizmowi w tworzeniu, edycji i udostępniania dokumentów PDF.

 
© Adobe

Adobe X znacznie usprawnia komunikację oraz pozwala na efektywne tworzenie, edycję i udostępnianie dokumentów PDF.

Rodzina produktów Adobe Acrobat X, która pojawiła się na rynku we wrześniu tego roku, obejmuje kolejną generację programów Acrobat X, Reader X oraz pakiet Acrobat X Suite, a także usługi wymiany dokumentów za pośrednictwem platformy Acrobat.com. Profesjonalni użytkownicy mogą za pomocą nowych produktów tworzyć jeszcze wyższej jakości kontent, a przy tym mają szansę usprawnić przygotowywanie dokumentów i uczynić pracę w grupie produktywniejszą. Oprogramowanie Acrobat X zawiera operacje wspomagane (guided actions), upraszczające wieloetapowe procesy przygotowania i publikacji dokumentu. Nowe opcje wprowadzania dostosowań w ramach portfolio PDF, pozwalają łączyć różnorodne typy plików w celu stworzenia pożądanej prezentacji. Nowe usługi przetwarzania dokumentów dostępne w serwisie Acrobat.com umożliwiają z kolei bardziej efektywną współpracę użytkowników. Integracja z oprogramowaniem Microsoft SharePoint zapewnia spójność wszystkich dokumentów PDF w przedsiębiorstwie. Dodatkowo, ponowne wykorzystanie treści możliwe jest dzięki opcji eksportu do programu Microsoft Word oraz Microsoft Excel.

 
Co oferuje Acrobat X?

Program Acrobat X to przede wszystkim automatyzacja rutynowych, wieloetapowych czynności z zastosowaniem nowych operacji wspomaganych i ich łatwe udostępnianie innym pracownikom oraz współpracownikom, bez konieczności dodatkowego szkolenia. Dzięki opcji portfolio PDF i zastosowaniu nowych układów, tematów wizualnych oraz palet kolorów, zmienia się sposób przeglądania treści i jej przyswajania, a także interakcji użytkowników z treścią i kontekstem, w którym jest umieszczona. Program w pełni wykorzystuje funkcje Adobe Photoshop oraz Adobe Acrobat i pozwala na łatwe tworzenie dynamicznych dokumentów z użyciem nowego pakietu Acrobat X Suite. Dzięki integracji z oprogramowaniem Microsoft SharePoint, możliwy staje się wzrost produktywności w przedsiębiorstwie, a operacje pobrania i zwrotu plików PDF w celu przeglądu i edycji współużytkowanych dokumentów nie sprawia żadnych problemów. Dodatkowo, najczęściej używane narzędzia wyświetlane są w jednym panelu w ramach zmodyfikowanego interfejsu użytkownika. Acrobat X usprawnia ponadto wdrożenie, konfigurację i zarządzanie aktualizacjami oraz zapewnia zgodność ze standardami ISO (obejmuje to w szczególności obsługę produktów Microsoft SCCM i SCUP).

 
Adobe Reader X i usługi online

W programie Adobe Reader X opcja komentowania treści (narzędzia Notatka i Podświetlanie Tekstu) dostępna jest dla wszystkich użytkowników. Interesujące możliwości daje dostęp do dokumentów PDF z urządzeń przenośnych. Staje się to możliwe dzięki bezpłatnej wersji programu Adobe Reader X dla systemów Android, Windows Phone 7 oraz Blackberry Tablet OS. Co więcej, dzięki trybowi chronionemu w Reader X, przeglądanie plików PDF jest całkowicie bezpieczne.

Do nowych usług internetowych, oferowanych w serwisie Acrobat.com, należy Adobe SendNow. Umożliwia ona użytkownikom wysyłanie i odbieranie dużych plików oraz ich monitorowanie (potwierdzenie odbioru). Unika się w ten sposób problemów z funkcjonowaniem poczty elektronicznej, obsługi skomplikowanych serwerów FTP oraz kosztów związanych z przesyłkami ekspresowymi. Kolejna usługa to Adobe CreatePDF, która ułatwia konwersję plików do postaci profesjonalnych dokumentów PDF z poziomu programu Adobe Reader X lub dowolnej przeglądarki.
« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

List do Covid-19

Szanowny Panie,

 

od jakiegoś czasu szaleje Pan w całej Polsce i na Świecie. Zaatakował Pan wprawdzie tylko niespełna 1 procent populacji, ale aż 99,9 procent nagłówków w gazetach. Założę się, że z pewnością wolałby Pan, by sytuacja była odwrotna. Wkradł się Pan bowiem na każdy możliwy obszar, na stronach gazet znaleźć można nagłówki z tak postawionymi pytaniami: „Co koronawirus oznacza dla organizacji Mistrzostw Świata w 2021 roku w Salt Lake City?”, a także „Czy dozwolone jest przytulanie się w snach?” – co tylko dowodzi najgorszego…

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty