Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Łatwa edycja PDF-ów. Enfocus PitStop 12.

Data publikacji: marzec 2014

Enfocus wprowadził do sprzedaży nową wersję oprogramowania PitStop Pro 12 i PitStop Server 12. Dzięki nowościom w palecie dostępnych funkcji użytkownicy mogą teraz dokonywać inspekcji, korekty i edycji elementów znajdujących się w pliku PDF, a wszystko to za pośrednictwem znanego interface’u.

 

 

PitStop Pro, program do inspekcji i edycji plików PDF, służy już ponad 130 tys. użytkowników na całym świecie, którzy korzystają z niego przy korekcie błędów typograficznych, zmianie przestrzeni barw i rozwiązywaniu dziesiątek innych problemów technicznych. Dążąc do optymalizacji i zwiększenia funkcjonalności PitStop Pro, firma Enfocus zwróciła się o pomoc do licznego grona swoich stałych klientów. Dzięki wywiadom i ankietom udało się zebrać informacje, które pomogły producentowi ulepszyć produkt.

Drukarnia Pictorial Offset z miejscowości Carlstadt w amerykańskim stanie New Jersey przeprowadziła testy beta nowej wersji PitStop Pro 12. „Ponieważ zawsze znajdujemy się pod olbrzymią presją czasu, jakość naszej pracy jest w dużym stopniu uzależniona od poprawności plików PDF i bezproblemowego przepływu pracy” – skomentował rzecznik drukarni. „Dzięki takim funkcjom, jak Smart Preflight czy edycja obrazów i przestrzeni barw PitStop Pro 12 może naprawić niemal każdy plik PDF. Największe znaczenie ma dla nas fakt, że pliki można poprawić, nie odsyłając ich z powrotem do klienta, co znacznie przyspiesza produkcję”.

 

Nowe funkcje

PitStop Pro 12 obejmuje nowe narzędzia, za pomocą których można łatwo edytować i poprawiać wszystkie formaty obrazów i przestrzenie barw wspierane przez standard PDF. Nie trzeba przy tym eksportować plików do innych aplikacji, jak Adobe Photoshop czy Adobe Illustrator. Do najważniejszych nowych narzędzi należą: 

- Wyrównywanie i rozkład: pozwala w łatwy sposób rozmieszczać i wyrównywać wybrane obiekty oraz określać odstępy miedzy nimi. Możliwe jest także automatyczne uporządkowanie elementów do wspólnej lewej, prawej, górnej i dolnej krawędzi, jak również do poziomu lub pionu względem wspólnego środka.

- Grupowanie/rozgrupowanie: dowolną liczbę obiektów znajdujących się w pliku PDF można zaznaczyć i zgrupować. Dla utworzonej grupy można zastosować na przykład funkcję wyrównywania i rozkładu, co znacznie przyspiesza i ułatwia edycję. Co więcej, grupy obiektów można wycinać i wklejać do innych plików PDF.

- Wskaźnik zużycia farby: dzięki tej funkcji można generować raporty z informacją, ile tuszu lub tonera potrzeba do wydrukowania pojedynczej strony lub całego pliku. Raport ten może być zapisany jako osobny dokument lub stanowić część końcowego raportu z preflightu.

- Sprawdzanie wielkości czcionki: nowe rozporządzenie Unii Europejskiej 1169/2011, które będzie obowiązywać od 13 grudnia 2014 roku, wyznacza minimalną wielkość czcionki w tekstach umieszczonych na opakowaniach produktów spożywczych. Przepisy za punkt odniesienia przyjmują wysokość x małych liter, co ma zapewnić czytelność tekstu. Nowa funkcja PitStop Pro 12 pozwala sprawdzić, czy tekst spełnia wymagania unijne.

Oprócz powyższych narzędzi PitStop Pro 12 oferuje także nowe akcje, między innymi: usuwanie pustych warstw, zamianę treści pól formularzy na normalną treść drukowalną, a także usuwanie zbędnych elementów, które znajdują się poza obszarem brutto. 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty