Narzędzia pod ręką. CorelDRAW Graphics Suite X7.

Data publikacji: maj 2014

Na rynku pojawiła się najnowsza wersja pakietu programów graficznych CorelDRAW Graphics Suite X7. Producent ulepszył niektóre funkcje, dodał nowe narzędzia i unowocześnił interfejs użytkownika. Dzięki temu pakiet CorelDRAW umożliwia jeszcze wygodniejszą i bardziej efektywną pracę na każdym etapie projektowania graficznego.

 

CorelDRAW Graphics Suite X7 oferuje szereg dodatków i ulepszeń, które czynią pracę jeszcze szybszą i łatwiejszą. 

„Pracując nad pakietem CorelDRAW Graphics Suite X7, bardziej niż kiedykolwiek braliśmy pod uwagę opinie klientów” - powiedział Gérard Métrailler, starszy dyrektor ds. zarządzania produktami graficznymi w firmie Corel. „Każda nowa funkcja powstała po bezpośrednich konsultacjach z klientami. Naszym celem jest umożliwienie użytkownikom pakietu CorelDRAW możliwie najszybszej realizacji zadań. Dlatego pozwoliliśmy im zadecydować, jak będą pracować z pakietem CorelDRAW Graphics Suite X7”. Najnowsza wersja pakietu zawiera zaawansowane opcje wypełnień, obsługuje wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości, tryb kilku monitorów i ekrany dotykowe, ponadto zapewnia więcej możliwości udostępniania materiałów członkom społeczności CorelDRAW. Natywna obsługa architektury 64-bitowej i procesorów wielordzeniowych pozwala używać kilku aplikacji jednocześnie i bezproblemowo przetwarzać duże pliki. Osoby korzystające z pakietu będą mogły szybko rozpocząć pracę i efektywnie realizować projekty w sposób, który najlepiej im odpowiada.

 

Nowe i ulepszone funkcje

Pierwszą funkcją, na jaką warto zwrócić uwagę, jest Wybór Obszaru Roboczego. W nowej wersji pakietu Corel można wybrać jeden z sześciu wstępnie zdefiniowanych obszarów roboczych, w zależności od poziomu zaawansowania oraz wykonywanego zadania: prosty, domyślny, klasyczny, zaawansowany układ strony lub zaawansowana ilustracja. Można też wybrać obszary robocze przypominające te stosowane w programach Adobe Illustrator i Photoshop. Kolejna istotna funkcja to Szybkie Dostosowywanie, czyli możliwość dodania lub usunięcia okien dokowanych, narzędzi i innych elementów. Pozwala to na dostosowanie obszaru roboczego do sposobu pracy. Na uwagę zasługuje również Wypełnienia Tonalne. Całkowita kontrola nad wypełnieniami i przezroczystościami umożliwia uzyskanie lepszych efektów w krótszym czasie. Użytkownicy mogą tworzyć eliptyczne i prostokątne wypełnienia tonalne, kontrolować przezroczystość poszczególnych kolorów w wypełnieniu tonalnym, a także powtarzać wypełnienia w obrębie obiektu oraz dostosowywać kąt wypełnienia. Kolejnym ciekawym narzędziem jest Zabawa Czcionkami. Pozwala ona na szybkie i łatwe przeglądanie czcionek, eksperymentowanie z nimi i wybranie najlepszej do projektu. Nowością jest interfejs wielu dokumentów. Możliwość przełączania w widoku kart między wieloma dokumentami (również na kilku monitorach) umożliwia płynną pracę nad każdym projektem. Nie można zapomnieć o narzędziach do edycji zdjęć w programie Photo-Paint, które pozwalają tworzyć unikalne prace, korzystać z czułych na nacisk narzędzi Płyn (Smużenie, Przyciągaj i Ślimak) oraz efektów aparatu fotograficznego (Rozmycie Bokeh, Tonowanie Sepią i Wehikuł Czasu). Z kolei obsługa wyświetlaczy o wysokiej rozdzielczości zapewnia spójny wygląd na różnych urządzeniach. Interfejs można łatwo dostosować do urządzeń z funkcjami dotykowymi, dlatego z pakietu można wygodnie korzystać na najnowszych komputerach stacjonarnych, laptopach i tabletach. Kolejna ciekawa propozycja to narzędzie, które służy do generowania niestandardowych kodów QR zawierających kolory, obrazki i tekst. Wystarczy jedno kliknięcie, aby zweryfikować obsługę kodu QR na wszystkich urządzeniach przenośnych. Warto także zwrócić uwagę na prowadnice wyrównania, które dzięki proponowanemu wyrównaniu z sąsiadującymi obiektami pozwalają szybko i precyzyjnie rozmieszczać obiekty. Obsługa czcionek OpenType, także dla tekstów azjatyckich, zapewnia pełną kontrolę nad opcjami typograficznymi, co pozwala skrócić czas pracy. Wbudowane centrum zasobów zapewnia łatwą współpracę z członkami społeczności dzięki możliwości udostępniania wypełnień mapą bitową, wektorowych i tonalnych w internetowym repozytorium zintegrowanym z programem Corel Connect.

 

Aplikacje uzupełniające

Oprócz standardowych funkcji i narzędzi dla CorelDRAW Graphics Suite X7 stworzono także szereg aplikacji uzupełniających. Zupełną nowością jest aplikacja Patterns (iPhone iOS 7), która pozwala na tworzenie wyjątkowych deseni z wykorzystaniem zdjęć cyfrowych. Desenie można następnie udostępniać oraz synchronizować z programem CorelDRAW X7 za pośrednictwem Centrum Zasobów firmy Corel lub innego programu, np. Photoshop. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie w sklepie Apple Store. Ponadto producent ulepszył aplikację Designs (Windows 8.1), która pozwala wyszukiwać i udostępniać zdjęcia w Centrum Zasobów firmy Corel, serwisie iStockPhoto, Fotolia i innych, a także synchronizować je bezpośrednio z programem CorelDRAW dzięki usłudze Microsoft OneDrive. Tę aplikacje można pobrać nieodpłatnie w sklepie Windows Store.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Gallus z nowym cyfrowym systemem do druku etykiet dla początkujących

Przed dwoma laty ponad 800 odwiedzających przybyło z całego świata do St. Gallen na „Gallus Innovation Days 2016”. W tym roku Gallus, jako część grupy Heidelberg, rozwinął tę koncepcję na jeszcze większej przestrzeni wystawowej. W ramach „Gallus Innovation Days 2018” eksperci poligraficzni z firm Gallus i Heidelberg pokazali, jak cyfryzacja zmienia biznes etykietowy i jak można wspierać tę drastyczną przemysłową zmianę paradygmatu. Pod hasłem „Solutions for Printing Champions” Gallus zaprezentował rozmaite innowacje produktowe.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty