Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Pasja i technologia. Kodak Flexcel NX w DigiFlex Group.

Data publikacji: kwiecień 2014

Przygotowalnia płyt polimerowych DigiFlex Group z Otwocka działa od niespełna dwóch lat, a już ma stałe grono zaufanych klientów – fleksograficznych drukarń opakowaniowych z polski i z zagranicy. Zleceniodawcy cenią sobie zwłaszcza znakomite rezultaty, jakie zapewnia zainstalowany w DigiFlex Group system Kodak Flexcel NX WIDE-C z pełną linią do obróbki płyt w formacie 1200 x 1600. To pierwsza taka linia w Polsce.

 

Joanna Sychowicz i Piotr Kolera – współwłaściciele firmy DigiFlex Group – cenią sobie system Kodak Flexcel NX WIDE-C z pełną linią do obróbki płyt w formacie 1200 x 1600.

Wieloletnie doświadczenie właścicieli firmy oraz jej pracowników w zakresie przygotowania materiałów do druku fleksograficznego, pozyskane zarówno w przygotowalniach, ale co szczególnie cenne – również w drukarniach opakowaniowych i etykietowych – to wartość nadrzędna. DigiFlex Group jest dla właścicieli spełnieniem marzeń, od początku autorskim projektem. Starannie przemyślanym i zaplanowanym, opartym na solidnym biznesplanie. „Dzięki naszemu doświadczeniu doskonale wiemy, jakie procesy zachodzą w drukarniach fleksograficznych, czego można się spodziewać po stronie drukarni, co się może wydarzyć w procesie drukowania” – mówi Joanna Sychowicz, współwłaścicielka DigiFlex Group. „Wszystko to sprawia, że już na etapie przygotowania materiałów do druku jesteśmy w stanie to przewidzieć i tak przygotować formy drukowe, by naszemu klientowi zapewnić najwyższy stopień bezpieczeństwa produkcji. Cieszy nas fakt, że to udaje się nie tylko przy pracach prostych, ale również tych najtrudniejszych. Na taki sukces składa się z jednej strony technologia Kodak Flexcel NX, na której oparliśmy swoją produkcję, z drugiej zaś – nasze unikalne rozwiązania technologiczne oraz model biznesu, jaki wdrożyliśmy na początku naszej działalności”. Jak dodaje Piotr Kolera, firma DigiFlex Group od zawsze chciała być dla swoich klientów partnerem, a nie tylko dostawcą form drukowych do ich zakładów poligraficznych.

 

Zaufanie do Kodaka

Przy wyborze naświetlarki dla DigiFlex Group od początku było jasne, że musi to być rozwiązanie Kodaka. „Znaliśmy je niemal od chwili, gdy pojawiło się w Polsce” – mówi Joanna Sychowicz. „Pracowaliśmy z tym rozwiązaniem kilka lat wcześniej, poznając wszystkie jego możliwości. Wiedzieliśmy też, jak duże efekty można osiągać, wykorzystując je w codziennej pracy i dlatego zdecydowaliśmy się na wybór systemu Kodak Flexcel NX”. System składa się z: naświetlarki termicznej Trendsetter NX, specjalnego laminatora, unikalnych powłok termograficznych ThermalImagingLayer oraz płyt polimerowych Flexcel NXH (przeznaczonych do drukowania na różnego rodzaju podłożach, takich jak: papier, folia, aluminium, karton czy materiały etykietowe i wiele innych). Został on tak opracowany, aby uzyskać bardzo wysoką jakość matrycy i tym samym odbitki nakładowej, co pozwala na dokładne odwzorowanie projektów i zwiększenie wydajności drukowania. „Przykładem niech będzie tutaj zrealizowany z sukcesem projekt naszego klienta, o ogromnym nakładzie około 500 tys. metrów bieżących ciągłego druku, przy szerokości wstęgi 900 mm. Projekt zrealizowany na jednym komplecie form z utrzymaną jednakową jakością w całym nakładzie” – mówi Piotr Kolera, współwłaściciel DigiFlex Group. „Owszem, prawdą jest to, o czym mówi się w branży – choć nieco naciągając fakty – że nieprawidłowo przygotowane płyty mogą zużywać się szybciej. Zachowując jednak reżim technologiczny, jaki określa firma Kodak przy ich wytwarzaniu – a taki bezwzględnie stosujemy w naszej firmie – oferowane przez nas i wykonane w systemie Kodak Flexcel NX formy drukowe są bardzo trwałe i wytrzymują nawet bardzo duże nakłady. Dodatkowo – co bardzo sobie cenimy – system Kodaka jest bardzo elastyczny. Dzięki temu mogliśmy wdrożyć nasze autorskie, unikalne rozwiązanie technologiczne UniqueHQ, by w jeszcze większym zakresie zaspokoić oczekiwania klientów i wyróżnić się jakością oferowanych produktów. Wszystko to sprawia, że gwarantujemy obecnie jakość niedostępną dla innych funkcjonujących na rynku przygotowalni, co przekłada się również na wysoką jakość końcowego produktu naszych klientów”.

 

Bezkonkurencyjna jakość

Jednym z pierwszych unikalnych rozwiązań, jakie przewidzieli właściciele DigiFlex Group planując swój biznes, był większy format naświetlarki. „Fakt, że postawiliśmy na innowacyjny, jeden z pierwszych w naszym kraju, system Kodak Flexcel NX WIDE-C, oparty na wiodącej technologii na rynku, wyróżnił nas na tle innych naświetlarni” – mówi Joanna Sychowicz. Połączenie doświadczeń – z jednej strony handlowych w osobie Piotra Kolery, z drugiej strony w zakresie technologii fleksograficznej w osobach Joanny i Daniela Sychowiczów – było kolejnym ważnym elementem. „Zdecydowanie wyróżnił nas także autorski system UniqueHQ, który stworzyliśmy, aby zapewnić jeszcze wyższą jakość naszych form drukowych” – mówi Daniel Sychowicz, główny technolog. „Dzięki temu pozwalają one naszym klientom uniknąć między innymi problemów z krawędziowaniem, jakie mogą zdarzyć się przy niektórych projektach”. Ma to szczególne znaczenie w przypadku obsługi klientów sieciowych i drukowania kodów kreskowych – tu DigiFlex Group skutecznie eliminuje tak zwane sianie na kodach. Dzięki formom drukowym przygotowanym przez DigiFlex Group klienci eliminują jakiekolwiek problemy z tym związane. Kiedy klient chce uzyskać większe nasycenie barwy i lepszą równomierność krycia farbą, a przy tym bardzo wysoką czytelność drobnej kreski, DigiFlex Group również sobie z tym poradzi. Firma może bowiem w sposób selektywny operować strukturami nakładanymi na powierzchnię drukującą w ramach jednej formy drukowej. Korzysta również z firmowego rozwiązania Kodaka, czyli struktury DigiCap NX. Wszystkie te wartości przekładają się na znaczące korzyści dla drukarń – w przypadku dużych nakładów na przykład na znaczne oszczędności farby. Dla niektórych projektów DigiFlex Group jest w stanie stworzyć takie matryce, że dany kolor nie wymaga położenia pod niego dodatkowego koloru, który wyrównałby krycie. Raz położony kolor, dzięki odpowiedniej strukturze matrycy, wypełnia całą powierzchnię drukową i tworzy pełny efekt.

„Wiemy, że inni podążają już naszym śladem, ale z racji technologii Kodak Flexcel NX, z której korzystamy, oraz naszego systemu UniqueHQ, wciąż jesteśmy kilka kroków do przodu przed konkurencją” – podkreśla Daniel Sychowicz. „Oferowane przez nas matryce do drukowania przede wszystkim podwyższają jakość końcowego produktu w drukarni, pozwalają jej na oszczędności farby, folii, energii oraz czasu. Wiadomym jest, że proces akceptacji pracy do druku może trwać w niektórych przypadkach nawet kilka godzin. Oferowane przez nas formy drukowe skracają go do minimum – w drukarniach, które je stosują akcept trwa 20-30 minut. Cenią to sobie nie tylko nasi klienci, ale również ich zleceniodawcy. Dzieje się tak oczywiście w przypadku drukarń, które przestrzegają procedur standaryzacji”.

 

Zadowoleni klienci

Jak zapewnia Joanna Sychowicz, zespół DigiFlex Group cieszą historie klientów będące dowodem tego, że oferowana przez firmę technologia Kodak oraz jej własne rozwiązania przekładają się na ich sukces. „Wystarczy wspomnieć, że jeden z naszych klientów przyszedł do nas, kiedy jego nakłady zaczęły spadać” – wspomina współwłaścicielka firmy. „Przeanalizowaliśmy jego sytuację i podeszliśmy do sprawy indywidualnie, bo tak to się odbywa w naszej firmie w przypadku każdego zleceniodawcy. Okazało się, że zaproponowane przez nas rozwiązania w zakresie przygotowalni, oparte między innymi na technologii Kodak Flexcel NX, spowodowały wzrost zleceń w tej drukarni. Inny klient z kolei dzięki naszej przygotowalni zwiększył swoją wydajność (bo formy drukowe Kodaka z naszym systemem UniqueHQ oferują dużą wydajność i bezpieczeństwo drukowania) i rozwinął park maszynowy”. Jeszcze inni klienci DigiFlex Group odnotowują sukcesy w zakresie pozyskiwania nowych zleceniodawców i zleceń, bo okazuje się, że z formami fotopolimerowymi oferowanymi przez otwocką firmę mogą zapewnić wyższą jakość końcowego produktu. Mogą więc sięgać po projekty z wyższej półki i otwierają się dla nowych klientów. „Jestem przekonany, że takich przykładów będzie więcej, bo uzyskaniu najwyższej jakości form drukowych poświęcamy całą naszą pracę” – podsumowuje Piotr Kolera.

 

 

 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty