Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Pobić własny rekord. Kodak Magnus Q800.

Data publikacji: styczeń 2014

System CtP Kodak Magnus Q800, wykorzystujący termiczne płyty Kodak Trillian SP, zyskuje kolejnych użytkowników na całym świecie. Jakość oferowana przez to urządzenie przekonała także białostocką drukarnię Chesapeake. Wykorzystuje ona model Magnus Q800, obsługując polskie i międzynarodowe marki. Jednym z zastosowań nowego urządzenia jest produkcja zabezpieczonych mikrodrukami opakowań na leki.

 

„Jako jedyna drukarnia w grupie Chesapeake oferujemy tak obszerne portfolio produktów, ale to wymaga od nas odpowiedniego sprzętu. System Kodak Magnus Q800 doskonale wpisuje się w tę filozofię” – stwierdza Magdalena Michalska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Chesapeake Białystok. 

„Nasza drukarnia zawsze sięgała po rozwiązania innowacyjne, często pionierskie nie tylko w Polsce, ale i na świecie” – komentuje Magdalena Michalska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Chesapeake Białystok. „Zawsze stawialiśmy na technologie zapewniające nam przewagę konkurencyjną. Pracowały więc u nas maszyny drukujące oraz introligatorskie dostarczane przez liderów branży poligraficznej”. Chcąc zwiększyć swoje moce produkcyjne, od pewnego czasu drukarnia szukała nowego systemu do naświetlania płyt. Chesapeake Białystok zależało na tym, by gwarantował on najlepszą jakość oraz najwyższą wydajność. W rozpisanym przez drukarnię przetargu wzięły udział dwie firmy, ale to właśnie oferta Kodaka okazała się bezkonkurencyjna. „Przekonaliśmy się, że system Kodak Magnus Q800 jest zdecydowanie bardziej dopasowany do naszych potrzeb” – komentuje Magdalena Michalska.  „Ponieważ naszą misją jest poszukiwanie, wdrażanie i rozwijanie najlepszych rozwiązań biznesowych, byliśmy ciekawi tego nowego, innowacyjnego urządzenia, a zarazem przekonani, że może nam ono zapewnić dalszy rozwój”.

 

Przełomowa instalacja

Kodak Magnus Q800 spełnił wszystkie oczekiwania drukarni Chesapeake Białystok. Niedługo po instalacji firmie przybyło wiele nowych zleceń, głównie na druk mniejszych nakładów, które wymagały szybkiej realizacji. „System CtP Kodak, naświetlający 38 płyt/godz., doskonale sobie z nimi radzi, zapewniając ciągłość produkcji” – przekonuje Magdalena Michalska. „Dzięki modułowej budowie w razie potrzeby możemy zwiększyć jego wydajność do 45 płyt/godz. Z systemem tym zaczęliśmy więc bić własne rekordy produkcji”. Jednocześnie Kodak Magnus Q800 pozwala drukarni Chesapeake Białystok realizować kolejne produkty na nowe rynki. Za przykład mogą posłużyć opakowania zabezpieczone za pomocą mikrodruków, przeznaczone dla przemysłu farmaceutycznego.

„Jako jedyna drukarnia w grupie Chesapeake oferujemy tak obszerne portfolio produktów, ale to wymaga od nas odpowiedniego sprzętu. System Kodak Magnus Q800 doskonale wpisuje się w tę filozofię” – stwierdza Magdalena Michalska. Nowe urządzenie zapewnia firmie dobrą jakość i wydajność produkcji. Co więcej, jest łatwe w obsłudze, a jednocześnie posiada zaawansowane właściwości naświetlania w różnych formatach. Kodak Magnus Q800 bazuje na technologii obrazowania Kodak SQUARESpot, która jest gwarancją stabilności naświetlania. Dzięki temu zmienne parametry, na przykład moc lasera czy czułość i właściwości fizyczne emulsji, nie mają wpływu na jakość całego procesu.

 

Płyta na medal

Drukarnię Chesapeake Białystok przekonała nie tylko naświetlarka Kodak Magnus Q800, lecz także kompatybilne z nią płyty termiczne Kodak Trillian SP. Umożliwiają one dobrej jakości, trwały druk, nawet przy zastosowaniu farb UV. Niskie zużycie chemii przy wywoływaniu oraz wysoka stabilność i odporność gwarantujące większe bezpieczeństwo pracy – te zalety całkowicie przekonały białostocką drukarnię, że płyty Kodak Trillian SP są idealnym dla niej rozwiązaniem.

Po kilku miesiącach od wdrożenia w Chesapeake Białystok widać wyraźne efekty pozytywnego wpływu rozwiązań Kodaka na proces produkcji. „Prepress to bardzo ważny etap, jeśli chodzi o zapewnienie najlepszej jakości produkcji, a także wydajności drukarni” – podkreśla Magdalena Michalska. „W naszej firmie pracuje pięć maszyn drukujących – od 6- do 8-kolorowych, więc system CtP firmy Kodak sprostał naszym bardzo wysokim oczekiwaniom. Możemy dzięki niemu realizować więcej zleceń w krótszym czasie, co z kolei przekłada się na sukces naszych klientów, a ten jest dla nas sprawą priorytetową”. 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty