Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Projektowanie piątej generacji. CorelDRAW Graphics Suite X5.

Data publikacji: czerwiec 2010

Firma Corel wydała najnowszą wersję swojego słynnego pakietu: CorelDRAW Graphics Suite X5. Wzbogacony o ponad pięćdziesiąt nowych funkcji program zawiera ważne udoskonalenia w zakresie zarządzania zasobami i kolorami, a także szeroką gamę zasobów edukacyjnych, grafik internetowych i materiałów.

 

Od ponad dwudziestu lat firma Corel pomaga użytkownikom komputerów na całym świecie tworzyć grafiki o dużej sile oddziaływania. Nowa wersja pakietu CorelDRAW Graphics Suite wpisuje się w tę tradycję, ponieważ wprowadzone udoskonalenia dotyczą przede wszystkim innowacyjnych rozwiązań, istotnych dla użytkowników operujących w rozmaitych branżach, takich jak: projektowanie graficzne, projektowanie odzieży, marketing czy poligrafia.

 

Kompleksowe rozwiązanie

Pakiet zawiera CorelDRAW, intuicyjną aplikację do tworzenia ilustracji wektorowych i układów stron, Corel Photo-Paint, stanowiący profesjonalną aplikację do edycji obrazów, Corel PowerTrace, pozwalający na szybkie i dokładne przekształcanie map bitowych w edytowalne grafiki wektorowe oraz Corel Capture, czyli narzędzie do przechwytywania zawartości ekranu komputera za jednym kliknięciem. Pakiet obejmuje również Corel Connect — pełnoekranowy, wbudowany organizer zasobów, który umożliwia przeszukiwanie materiałów cyfrowych dostarczonych z pakietem oraz przeszukiwanie komputera lub sieci lokalnej.

„W trakcie prac nad wersją X5 nasz zespół ściśle współpracował ze społecznością użytkowników, aby nowe funkcje i udoskonalenia stanowiły dla nich istotne ułatwienie pracy. Chcieliśmy zrozumieć, co najbardziej podoba się użytkownikom w naszym produkcie i czego potrzebują, aby przyniósł im jeszcze więcej korzyści”, wyjaśnia Gérard Métrailler, dyrektor ds. zarządzania produktami graficznymi w firmie Corel. Podczas pracy nad najnowszą wersją programu, zespół Corel skupił się na pięciu obszarach, które zostały uznane przez użytkowników za najważniejsze.

 

Szybki dostęp

Program ułatwia użytkownikom dostęp do ich zasobów poprzez Corel Connect, zupełnie nową aplikację, która synchronizuje programy CorelDRAW i Corel Photo-Paint, aby umożliwić szybki dostęp do zasobów komputera, sieci lub dysku. Ponadto, dzięki wiodącej w branży obsłudze ponad stu najczęściej używanych formatów plików użytkownicy mogą łatwo współpracować i wymieniać się plikami z klientami oraz współpracownikami. Co więcej, pakiet CorelDRAW Graphics Suite oferuje jedną z największych baz materiałów, obejmującą: 10 tys. wysokiej jakości grafik clipart i grafik cyfrowych, 1000 profesjonalnych, darmowych zdjęć cyfrowych w wysokiej rozdzielczości, 1000 czcionek OpenType, w tym Windows Glyph List 4 (WGL4) oraz czcionki grawerskie, 2 tys. szablonów pojazdów oraz 350 innego typu profesjonalnych szablonów.

 

Wolność tworzenia

Kolejne udoskonalenia pozwalają użytkownikom tworzyć bez obaw. Do funkcji tych należą między innymi: narzędzie Linia b-sklejana, uaktualnione środki artystyczne, skalowalne strzałki, ulepszone narzędzia Łącznik i Wymiarowanie oraz nowe narzędzie Wymiar Segmentu. Narzędzie Wypełnienie Siatkowe umożliwia tworzenie wielokolorowych obiektów z wypełnieniem o bardziej płynnych przejściach tonalnych. Nowe narzędzia do tworzenia grafik internetowych pozwalają użytkownikom na pracę w trybie mapy bitowej bezpośrednio w szczegółowym widoku pikseli w programie CorelDRAW oraz podgląd pracy przed jej opublikowaniem w Internecie.        

W pakiecie CorelDRAW Graphics Suite X5 wprowadzono także diametralną zmianę w podejściu do zarządzania kolorami, co zapewnia użytkownikom wierniejsze odwzorowanie barw. Nowe okna dokowane dokumentu (CorelDRAW) i obrazka (Corel Photo-Paint) umożliwiają zachowywanie kolorów występujących w danym projekcie, a także ponowne zastosowanie barw z poprzedniego projektu. Ponadto, do okien dialogowych, palet kolorów i selektorów kolorów dodano pipety, co ułatwia i przyśpiesza próbkowanie barw.

 

Wiele formatów

Dzięki zgodności z najpopularniejszymi formatami plików pakiet CorelDRAW Graphics Suite X5 zapewnia projektantom różnorodne możliwości realizacji prac. Tak więc ten sam projekt może zostać wykorzystany na banerach internetowych, w drukowanych reklamach lub broszurach, na koszulkach, billboardach lub znakach cyfrowych. Dodatkowo do pakietu dołączono oprogramowanie do tworzenia internetowych animacji — SWiSH miniMax™ 2, który znacznie ułatwia opracowywanie materiałów internetowych.

Warto podkreślić, że rozpoczęcie pracy w pakiecie CorelDRAW Graphics Suite jest bardzo łatwe, niezależnie od stopnia zaawansowania użytkownika. Nowy, kolorowy przewodnik w twardej oprawie dołączony do programu zawiera przykładowe techniki i wskazówki. Dzięki niemu każdy ma wyjątkową okazję uczenia się obsługi programu od zawodowych projektantów. Pakiet zawiera również ponad dwie godziny nagrań wideo.

 

Ceny i dostępność

Pakiet CorelDRAW Graphics Suite X5 jest dostępny w cenie detalicznej (bez podatku VAT) 530 euro za pełną wersję lub 299 euro za upgrade. Oprogramowanie można kupić już dziś w wersji elektronicznej do pobrania poprzez witrynę www.corel.com/pl, natomiast wersja pudełkowa jest dostępna w przedsprzedaży w firmie Corel lub za pośrednictwem globalnej sieci sprzedaży. Pakiet zlokalizowany jest w językach: angielskim, niemieckim, francuskim, niderlandzkim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, rosyjskim, polskim, czeskim, szwedzkim oraz fińskim. Więcej informacji na temat pakietu X5, w tym szczegółowa lista nowych i ulepszonych funkcji, jest dostępne na stronie internetowej: www.corel.com/pl/coreldraw.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty