Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Rzuca się w oczy

Data publikacji: wrzesień 2011

 

Tam, gdzie ukazanie najdrobniejszych szczegółów i osiągnięcie zgodności kolorystycznej wydruków z wyświetlanym na ekranie obrazem mają duże znaczenie, sprawdza się nowy monitor Eizo FlexScan SX2762W, który wyróżnia się dobrą jakością obrazu i wysoką rozdzielczością. Ten monitor szerokogamutowy z opcjonalną kalibracją sprzętową został opracowany z myślą o profesjonalnych użytkownikach: grafikach, operatorach DTP oraz inżynierach pracujących w programach CAD/CAM.

 
© Eizo

Eizo FlexScan SX2762W został opracowany dla profesjonalnych użytkowników, którzy intensywnie korzystają z monitora w codziennej pracy.

Monitor korzysta z 16-bitowej tablicy LUT, przetwarzając informację o kolorze z 16-bitową precyzją. Złącza sygnałowe Display Port i Mini Display Port oraz H-IPS-LCD dostarczają 10-bitową informację o kolorze, pod warunkiem, że użytkownik posiada kartę graficzną i oprogramowanie, które obsługują 10-bitowy sygnał. Eizo SX2762W posiada ponadto wysokiej jakości matrycę o przekątnej 27" i proporcjach ekranu 16:9, która wyświetla obraz w rozdzielczości naturalnej 2560 × 1440. Daje to w efekcie większą powierzchnię roboczą i dodatkowe miejsce na palety z narzędziami. Maksymalna jasność ekranu wynosi 270 cd/m2, a współczynnik kontrastu to 850:1. Monitor zapewnia kąt widzenia 178º w pionie i w poziomie oraz czas reakcji wynoszący zaledwie 6 ms. Poza tym monitor odwzorowuje przestrzeń kolorów wykraczającą poza przestrzeń NTSC. Na ekranie Eizo wyświetlane jest 97 proc. przestrzeni Adobe RGB. Wszystkie te cechy sprawiają, że Eizo SX2762W jest idealny do codziennej, intensywnej pracy.

 
Grunt to stabilność

Digital Uniformity Equalizer (DUE) wyrównuje typowe dla ekranów LCD niestabilności poziomu jasności i nasycenia kolorów. W tylnej części matrycy wbudowany został czujnik siły podświetlenia, który pozwala na stabilizację jasności panelu w czasie nie dłuższym niż 90 sekund od włączenia monitora lub wyjścia ze stanu czuwania. Równie przydatnym rozwiązaniem jest dodatkowy czujnik, który mierzy temperaturę otoczenia i automatycznie steruje matrycą, dzięki czemu uzyskujemy stały poziom jasności i odcieni kolorów. Eizo SX2762W oferuje także osiem trybów pracy, z których pięć posiada predefiniowane ustawienia parametrów wyświetlania, a trzy pozostałe można dostosowywać do wszystkich parametrów obrazu.

Nowy monitor Eizo współpracuje z zestawem kalibrującym Eizo EasyPIX2, na który składa się kalibrator sprzętowy EX1 oraz oprogramowanie. Kalibracja sprzętowa jest dokładniejsza od programowej i daje bardziej precyzyjne rezultaty. Dzięki temu użytkownik może mieć pewność, że wyświetlany na ekranie obraz będzie zgodny z wydrukiem. 27-calowy monitor Eizo SX2762W przekonuje również swoją energooszczędnością. Nowa funkcja Eizo EcoView Sense wykrywa obecność użytkownika przed monitorem. Jeśli nie zarejestruje żadnego ruchu w ciągu 40 sekund, włącza tryb oszczędności energii.

 

 

 

 

 
 
« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty