Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Większy kaliber

Data publikacji: wrzesień 2011

 

Najwyższa zgodność odwzorowania barw widzianych na monitorze i wiarygodne rezultaty pomiaru kolorów to wymagania, jakie stawiają zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy w dziedzinie fotografii i projektowania graficznego. Nowa oferta firmy X-Rite ma stanowić odpowiedź na potrzeby i jednych, i drugich. 

 
© X-Rite

ColorMunki Display to – jak zapewnia X-Rite – dobre rozwiązanie dla osób oczekujących wiarygodnych rezultatów pomiaru barw.

Producent proponuje dwa rozwiązania programowo-sprzętowe do kalibracji i profilowania monitorów, laptopów oraz projektorów – i1Display Pro i ColorMunki Display. Oba produkty działają w trybach Basic/Easy oraz Advanced, dlatego mogą z nich korzystać nie tylko zaawansowani, ale i niedoświadczeni użytkownicy. i1Display Pro oferuje w wersji Advanced możliwość definiowania ustawień oraz narzędzia do kontroli jakości barwy. Z kolei wersja Basic zawiera zdefiniowane przez producenta ustawienia pozwalające na zoptymalizowaną i szybką kalibrację dla dostępnych opcji dopasowywanych do indywidualnych systemów workflow oraz do zmieniających się potrzeb. ColorMunki Display to – jak zapewnia X-Rite – dobre rozwiązanie dla osób oczekujących wiarygodnych rezultatów pomiaru barw, dostępnych w łatwym do użycia formacie i niewymagających głębokiej wiedzy o barwie. Rozwiązanie to zostało wyposażone zarówno w tryb Easy oferujący gotowe ustawienia, dostępne za pomocą jednego kliknięcia, jak też tryb Advanced z łatwymi w nawigacji i wspieranymi programowo opcjami kontroli barwy.

 
Pomiar z profilu

Oba rozwiązania firmy X-Rite składają się z kolorymetru i oprogramowania do profilowania monitorów i projektorów. Urządzenia wchodzące w skład pakietów i1Display Pro i ColorMunki Display zostały wyposażone w system optyczny z filtrami pozwalającymi uzyskać właściwe pomiary kolorystyczne i zobrazować je przy pomocy nowoczesnych technologii wyświetlania. Nowo zaprojektowany kolorymetr łączy w sobie trzy istotne funkcje: pomiar przy świetle otaczającym, profilowanie monitora oraz profilowanie projektora. Zintegrowany dyfuzor pozwala na łatwe mierzenie światła otaczającego w środowisku pracy użytkownika. Po obróceniu może służyć on jako podstawka do odpowiedniego umieszczenia urządzenia podczas tworzenia profili projektora.
W skład rozwiązań i1Display Pro i ColorMunki Display wchodzi też oprogramowanie do profilowania monitorów i projektorów zawierające funkcje: Ambient Light Smart Control (pozwalającą na pomiar i kompensację warunków światła otaczającego) i FlareCorrect (umożliwiającą pomiar migotania powierzchni monitora, co automatycznie kompensuje powstające na ekranie błyski). Zastosowana tu technologia Intelligent Iterative Profiling pozwala na uzyskanie najwyższej jakości efektów barwnych przy pomocy wszystkich nowoczesnych technologii wyświetlania, takich jak LED ze światłem tylnym czy monitory oferujące szerokie spektrum barwne. Stworzona przez firmę X-Rite funkcja Automatic Display Control (ADC) w automatyczny sposób koryguje stosowany przez użytkownika monitor.

 

 

 « poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty