Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Większy kaliber

Data publikacji: wrzesień 2011

 

Najwyższa zgodność odwzorowania barw widzianych na monitorze i wiarygodne rezultaty pomiaru kolorów to wymagania, jakie stawiają zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy w dziedzinie fotografii i projektowania graficznego. Nowa oferta firmy X-Rite ma stanowić odpowiedź na potrzeby i jednych, i drugich. 

 
© X-Rite

ColorMunki Display to – jak zapewnia X-Rite – dobre rozwiązanie dla osób oczekujących wiarygodnych rezultatów pomiaru barw.

Producent proponuje dwa rozwiązania programowo-sprzętowe do kalibracji i profilowania monitorów, laptopów oraz projektorów – i1Display Pro i ColorMunki Display. Oba produkty działają w trybach Basic/Easy oraz Advanced, dlatego mogą z nich korzystać nie tylko zaawansowani, ale i niedoświadczeni użytkownicy. i1Display Pro oferuje w wersji Advanced możliwość definiowania ustawień oraz narzędzia do kontroli jakości barwy. Z kolei wersja Basic zawiera zdefiniowane przez producenta ustawienia pozwalające na zoptymalizowaną i szybką kalibrację dla dostępnych opcji dopasowywanych do indywidualnych systemów workflow oraz do zmieniających się potrzeb. ColorMunki Display to – jak zapewnia X-Rite – dobre rozwiązanie dla osób oczekujących wiarygodnych rezultatów pomiaru barw, dostępnych w łatwym do użycia formacie i niewymagających głębokiej wiedzy o barwie. Rozwiązanie to zostało wyposażone zarówno w tryb Easy oferujący gotowe ustawienia, dostępne za pomocą jednego kliknięcia, jak też tryb Advanced z łatwymi w nawigacji i wspieranymi programowo opcjami kontroli barwy.

 
Pomiar z profilu

Oba rozwiązania firmy X-Rite składają się z kolorymetru i oprogramowania do profilowania monitorów i projektorów. Urządzenia wchodzące w skład pakietów i1Display Pro i ColorMunki Display zostały wyposażone w system optyczny z filtrami pozwalającymi uzyskać właściwe pomiary kolorystyczne i zobrazować je przy pomocy nowoczesnych technologii wyświetlania. Nowo zaprojektowany kolorymetr łączy w sobie trzy istotne funkcje: pomiar przy świetle otaczającym, profilowanie monitora oraz profilowanie projektora. Zintegrowany dyfuzor pozwala na łatwe mierzenie światła otaczającego w środowisku pracy użytkownika. Po obróceniu może służyć on jako podstawka do odpowiedniego umieszczenia urządzenia podczas tworzenia profili projektora.
W skład rozwiązań i1Display Pro i ColorMunki Display wchodzi też oprogramowanie do profilowania monitorów i projektorów zawierające funkcje: Ambient Light Smart Control (pozwalającą na pomiar i kompensację warunków światła otaczającego) i FlareCorrect (umożliwiającą pomiar migotania powierzchni monitora, co automatycznie kompensuje powstające na ekranie błyski). Zastosowana tu technologia Intelligent Iterative Profiling pozwala na uzyskanie najwyższej jakości efektów barwnych przy pomocy wszystkich nowoczesnych technologii wyświetlania, takich jak LED ze światłem tylnym czy monitory oferujące szerokie spektrum barwne. Stworzona przez firmę X-Rite funkcja Automatic Display Control (ADC) w automatyczny sposób koryguje stosowany przez użytkownika monitor.

 

 

 « poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty