Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

AccurioPress C7100

 

AccurioPress C7100 został zainstalowany w Centrum Pokazowym Konica Minolta w Warszawie, gdzie można je zobaczyć podczas prezentacji „na żywo” lub online.

© Konica Minolta

Firma Konica Minolta wprowadziła na rynek nową, cyfrową maszynę drukującą AccurioPress C7100, wyposażoną w innowacyjne technologie, które jak podkreśla producent, zapewniają więcej możliwości w zakresie obróbki końcowej, a przy tym wyjątkową trwałość i jakość produktów. Maszyna pracuje z szybkością 100 stron na minutę. Zastosowane w niej technologie umożliwiają oferowanie nowych, zaawansowanych produktów i realizację zróżnicowanych zleceń. Na wydajność urządzenia wpływa m.in. zastosowanie przyjaznego dla środowiska tonera Simitri V, którego energooszczędność w żadnym stopniu nie wpływa na jakość produkcji. Rozdzielczość urządzenia wynosi 3600x2400 dpi, a cykl pracy urządzenia zamyka się w liczbie 1,8 miliona wydruków. Zoptymalizowane rozwiązanie transportu papieru zwiększa dokładność jego podawania. Ponadto inteligentny moduł IQ-501 zastosowany w AccurioPress C7100 zapewnia spójną jakość kolorów dzięki ich regulacji i rejestracji w czasie rzeczywistym. Dotyczy to zarówno koloru tekstu, jak i obrazu. Maszyna jest łatwa w obsłudze, przy czym nawet najbardziej złożone projekty mogą być realizowane przez jednego operatora. Urządzenie obsługuje zarówno nośniki wypukłe, jaki teksturowane. Co więcej, inteligentny czujnik IM-101 błyskawicznie wykrywa rodzaj używanego materiału, co znacznie skraca czas produkcji. AccurioPress umożliwia tworzenie broszur, ulotek, wizytówek, zszywanie, oprawę oraz oferuje szeroką gamę zastosowań w zakresie obróbki końcowej, m.in. dzięki zastosowaniu finishera TU-510 do trymowania i bigowania.

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty