Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Digital & Webfed Technology Days. Udane wydarzenie w Koenig & Bauer

© Koenig & Bauer

Firma Koenig & Bauer z sukcesem przedstawiła przyszłość wysokowydajnego druku cyfrowego i fleksograficznego podczas dwudniowego wydarzenia Digital & Webfed Technology Days. W zorganizowanym spotkaniu uczestniczyło 150 gości.

 

Podczas Digital & Webfed Technology Days firma skupiła się na prezentacji na żywo możliwości cyfrowej maszyny drukującej RotaJET i fleksograficznej maszyny CI Flexo. Wydarzenie poprzedza prezentację nowości w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, które firma będzie pokazywać podczas targów drupa.

 

Happy Farm Box
Na potrzeby dwudniowej imprezy specjaliści z Koening & Bauer stworzyli własną markę Happy Farm Box, na której potrzebach oparte zostały prezentacje na żywo. Pokazano najnowsze osiągnięcia technologiczne, takie jak druk fleksograficzny na folii biodegradowalnej i bio-based z użyciem atramentów dedykowanym opakowaniom spożywczym. Pozostałe elementy opakowań zostały zadrukowane cyfrowo z wykorzystaniem atramentów i podkładów na bazie wody, również dopuszczonych dla przemysłu spożywczego. Przedstawiono przykłady drukowania na żądanie ograniczające ilość odpadów, a także proces zmiany miejsca pracy w trakcie trwania zadania. Inne, zaprezentowane rozwiązania obejmowały druk składanych kartonów, woreczków i opakowań na bazie włókien i tektury falistej.

 

Różnorodność prezentacji
Firma Koenig & Bauer zaprezentowała nową generację maszyny XD Pro CI Flexo. Łącząc prawie 50 lat doświadczenia na rynku druku fleksograficznego z uznaną na całym świecie technologią maszyna przenosi niezawodność działania, spójność procesu i wydajność na nowy poziom produktywności. Maszyna została zaprojektowana, aby sprostać wymaganiom rynku just-in-time w zakresie szybkiej produkcji zrównoważonych opakowań elastycznych. Kolejną atrakcją spotkania było pokazanie kreatywnych i zrównoważonych możliwości druku cyfrowego z wykorzystaniem potencjału sztucznej inteligencji w zakresie uszlachetnień, które w przeszłości były ograniczone ze względu na obwód cylindra masyzny.


Przemówienia i pokazy
Podczas Digital & Webfed Technology Days swoje wystąpienie miał Güneri Tugcu, Senior Partner Manager Amazon, Transparency, który przedstawił zagadnienia związane z transformacją cyfrową. Goście mieli również okazję wysłuchać inspirującej wizji przyszłości w przemówieniu Connect Packaging wygłoszonym przez Sandrę Wagner, Wiceprezes ds. Cyfryzacji. W trakcie dwudniowego spotkania odbyły się również demonstracje systemu zarządzania energią VisuEnergy X firmy Koenig & Bauer oraz prezentacja Instytutu Fraunhofera na temat materiałów biologicznych i powłok barierowych. Z kolei oddział firmy Koenig & Bauer Coding zaprezentował na żywo nieograniczone możliwości znakowania towarów za pomocą udaFORMAXX i alphaJET 5 X, a także indywidualne znakowanie laserowe metalowych słomek do picia i laserowe wytłaczanie loga bezpośrednio na jabłkach. Zaprezentowano również estetyczne i zarazem przyjazne dla środowiska znakowanie drewnianych sztućcy laserem CO2.

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty