Kalendarium

24-26.11.2020 · InPrint Munich, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

25.02-03.03.2021 · Interpack, Düsseldorf

20-30.04.2021 · drupa, Düsseldorf

Dornscheidt po 37 latach odchodzi z targów

 

Po 37 latach pracy pełnej sukcesów i innowacji Werner M. Dornscheidt odchodzi z Messe Dusseldorf.

Werner M. Dornscheidt odchodzi z Messe Düsseldorf po prawie 17 latach na stanowisku prezesa i dyrektora generalnego. Łącznie pracował w firmie przez około 37 lat. Dornscheidt miał ogromny wpływ na strategię korporacyjną firmy i kreowanie jej wizerunku na arenie międzynarodowej. Firma zawdzięcza mu także cyfrową transformację i przede wszystkim stabilność finansową. Zarządzanie przynoszące zyski i wolne od wszelkich dotacji były bowiem znakiem wyróżniającym erę Dornscheidta, co potwierdzają wyniki sprzedażowe. Pod jego kierownictwem Grupa Messe Düsseldorf zamknęła ostatni pełny rok finansowy ze wzrostem sprzedaży o 28,7 procent, z 294 do 378,5 mln euro, a zysk po opodatkowaniu w 2019 roku zwiększył się dwukrotnie z 24,3 do 56,6 mln euro. Po objęciu stanowiska dyrektora generalnego w 2004 roku, kiedy wskaźnik rentowności ROI wynosił 6,4 procent przy współczynniku kapitału podstawowego 34,4 procent, obecnie dzięki podjętym przez Dornsheida działaniom wskaźniki wynoszą odpowiednio 14,8 i 66 procent.
„Targi to moje życie” – mówi Dornscheidt. „To, co budowaliśmy wspólnie z moim zespołem przez te wszystkie lata, przynosi dziś firmie liczne korzyści. Chociaż obecne okoliczności są trudne, wiem, że zostawiam „swoją” firmę w dobrych rękach. Zespół pracuje obecnie nad ponownym uruchomieniem i opracowywaniem kolejnych cyfrowych rozwiązań, dzięki którym Messe Düsseldorf w przyszłości również będzie renomowaną, odnoszącą sukcesy firmą, jaką jest dziś. Ja także mam w tym swój wkład.”

Obowiązki Dornscheidta przejmie od 1 lipca 2020 roku Wolfram N. Diener, który od 2018 roku pełnił w firmie funkcję dyrektora zarządzającego ds. działalności operacyjnej.

„Cieszę się z zaufania, jakim mnie obdarzono. Możemy bez obaw stawiać czoła nadchodzącym wyzwaniom, opierając się na osiągnięciach Wernera Dornscheidta” - mówi Diener.

Komentarz miesiąca

List do Covid-19

Szanowny Panie,

 

od jakiegoś czasu szaleje Pan w całej Polsce i na Świecie. Zaatakował Pan wprawdzie tylko niespełna 1 procent populacji, ale aż 99,9 procent nagłówków w gazetach. Założę się, że z pewnością wolałby Pan, by sytuacja była odwrotna. Wkradł się Pan bowiem na każdy możliwy obszar, na stronach gazet znaleźć można nagłówki z tak postawionymi pytaniami: „Co koronawirus oznacza dla organizacji Mistrzostw Świata w 2021 roku w Salt Lake City?”, a także „Czy dozwolone jest przytulanie się w snach?” – co tylko dowodzi najgorszego…

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty