Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Ferag na drupie. Elastyczne rozwiązania

Zakład Ferag w Hinwil, Szwajcaria.
© Ferag

Światowa branża druku i mediów spotyka się w Düsseldorfie. Ferag, dostawca rozwiązań w zakresie transportu i przetwarzania, wykorzystuje tę okazję, aby umieścić potrzeby klientów w centrum swojej obecności na targach.

Nowe strategiczne partnerstwo między szwajcarską firmą rodzinną a MakroSolutions jest kluczowym elementem w dostosowaniu wszystkich rozwiązań, produktów i usług Ferag. Obecnie jeszcze bardziej wszechstronna wiedza specjalistyczna w zakresie procesów wykańczania druku zostanie wykorzystana w sposób ukierunkowany na innowacyjne, skuteczne i wydajne rozwiązania. Nadal oferowane będzie kompleksowe portfolio kompletnych urządzeń do wykańczania i produkcji gazet, czasopism, produktów komercyjnych i materiałów direct mailing. Ponadto, zakres usług mających na celu przedłużenie żywotności systemów i integrację używanych maszyn, podsystemów i kompletnych systemów jest znacznie rozszerzany. Ferag zawsze koncentruje się na zrównoważonym zapewnianiu i zwiększaniu wydajności przy jednoczesnej optymalizacji rentowności.

 

Targowe nowości

Maksymalna elastyczność w produkcji insertów, zaprojektowana przez Ferag: Łącząc sekcje PKT wcześniej używane do outfeedu w „ósemkę”, układarki kompensacyjne mogą być przypisane do odpowiednich sekcji pocztowych w dowolny sposób.
© Ferag

Nacisk na modernizację, przyszłą rentowność i zrównoważone wydłużenie żywotności systemów produkcyjnych znajdzie odzwierciedlenie w produktach prezentowanych na stoisku Ferag. Na przykład zaprezentowane zostaną dwa rozwiązania modernizacyjne, które są oferowane jako ekonomicznie opłacalne rozwiązanie wydłużające cykl życia istniejących maszyn. Pierwszym rozwiązaniem będzie modernizacja stacji nawijających i odwijających Multidisc (MTD) w celu zastąpienia przestarzałych elementów sterowania i napędu, a drugim rozwiązanie do modernizacji linii produkcji okładek (DBH) po pakowaniu w celu zastąpienia istniejących maszyn drukujących na papier termiczny standardowymi systemami laserowymi w celu zmniejszenia kosztów eksploatacji, konserwacji i materiałów eksploatacyjnych.
Ferag koncentruje się również na naprawie wadliwych komponentów elektronicznych, których nie można już nabyć. Wraz ze wzrostem żywotności systemów takie komponenty stają się poważnym zagrożeniem, a w najgorszym przypadku powodują opóźnienia w produkcji i awarie. Podczas targów drupa 2024 w Düsseldorfie strefa naprawcza zapewni imponującą demonstrację, w jaki sposób takie komponenty elektroniczne mogą być fachowo naprawiane i remontowane przez ekspertów Ferag. W ten sposób Ferag wniesie cenny wkład w zrównoważone i ekonomiczne działanie istniejących systemów.

 

Technologie dla intralogistyki

Nowe technologie opracowane przez Ferag dla działu intralogistyki, które zostały już wypróbowane i przetestowane, otwierają również nowe obszary działalności dla stałych klientów. Na targach zostanie pokazane, w jaki sposób można wygenerować wartość dodaną w istniejącej infrastrukturze i systemach, aby pozyskać nowe źródła przychodów dzięki inteligentnemu hybrydowemu podejściu do wykorzystania.

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty