Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Gallus zostaje w Heidelbergu

 

Pogłoski, które krążyły w ostatnich tygodniach, teraz stały się faktem. Sprzedaż Grupy Gallus z Heidelberga do benpac holding ag jednak nie doszła do skutku, albowiem w miniony piątek upłynął termin zapłaty przez benpack uzgodnionej kwoty. Całość może mieć konsekwencje prawne, które mogą być dochodzone przez Heidelberga w sądzie.

 

Benpac holding ag nie dokonała płatności ceny zakupu w wysokości 120 mln euro, uzgodnionej na dzień 29 stycznia 2021 roku. Według Heidelberga wszystkie warunki wstępne zostały spełnione i można było przypuszczać, że transakcja zakończy się sukcesem. Firma chce teraz prawdopodobnie dochodzić swoich praw przed sądem. Czy te kroki prawne wniosą coś w sprawę, jest z obecnej perspektywy kwestią otwartą.

Pięć zakładów i około 430 pracowników Grupy Gallus pozostanie teraz w firmie Heidelberg. Dla klientów Gallusa nic się nie zmieni: Heidelberg będzie kontynuował sprzedaż i obsługę portfolio Gallusa, a osoby kontaktowe pozostaną te same. Rozważane będą teraz różne warianty dotyczące korporacyjnej przyszłości Gallusa.

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty