Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Heidelberg nie weźmie udziału w drupie!

 

Międzynarodowy producent maszyn poligraficznych, firma Heidelberg, poinformowała o swojej rezygnacji z targów drupa, które zostały przeniesione na kwiecień 2021 roku. Jak podaje producent, decyzja ta została podjęta ze względu na nieprzewidywalne konsekwencje i skutki restrykcji i regulacji powstałe w wyniku pandemii. Wywrą one z pewnością duży wpływ na status całej branży targowej.

Heidelberg to kolejna firma branży poligraficznej po producencie Bobst i Xerox, która zdecydowała się na taki krok.

Jako długoletni partner drupa, Heidelberg niezmiennie będzie oferować swoje doświadczenie, jeśli chodzi o dostosowanie przyszłych koncepcji targowych do nowych możliwości cyfrowych i wymagań klientów. Jednocześnie firma poinformowała, iż ze względu na zaistniałą sytuację będzie komunikować się z klientami za pomocą innych sposobów komunikacji z klientem, takich jak od niedawna popularne targi wirtualne oraz wydarzenia regionalne. Pierwszym z takich wydarzeń ma być tydzień innowacji („The Innovation Week”), który ma mieć miejsce już w październiku tego roku.

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty